Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Drizzt

    nagyúr

    válasz Sztenly #15787 üzenetére

    "Az elképzelhetetlen, hogy pl egy kinti országban korrekció van de a hazai eddig kivárók miatt ez BP-n nem fog látszódni/realizálódni?Az elképzelhetetlen, hogy pl egy kinti országban korrekció van de a hazai eddig kivárók miatt ez BP-n nem fog látszódni/realizálódni?"
    Elkepzelhetetlennek nem elkepzelhetetlen, de ha az egyik iranyba erv a nem csak belfoldi tenyezokon mulo piac, akkor a masik iranyba is legyen az.

    "Nem teljesen értem a Xi. kerületi példát. Ez most csökkenés? vagy növekedés? Bocsanat nem vok jartas."

    Nekem csokkenesnek tunik, de szinten csak erzet, s nincs historic data-m, amivel ossze tudnam vetni.

    "Az albérlet piac mérséklődésénél szintén nem tartom feltétlenül alternatívának a kínálat erősődését és ezzel az árak mérséklődését. Miért adná el valaki a kissebb hozamú befektetését? Nagy a trade off más bef. képest és a kiszállási pont finoman szólva sem ideális."
    Vagy igen. Ha arra szamit, hogy mondjuk egy evvel 10%-kal olcsobbak lesznek a lakasarak, de kozben az alberletarak is csokkennek, szerintem kimondottan vonzo ez eladasi pontnak. Nyilvan ezt mindenki maga iteli meg. Az a kerdes, hogy nagy tomeg lesz-e ilyen allasponton. Szerintem amugy tavaly ev vege volt az idealis kilepesi pont, de akkor ezt bizonyara nem lehetett latni. En olyan hirdeteseket is lattam most, ahol igencsak pislogtam, hogy mi tortenik. Hotelszobak nem csak alberletkent, de konkretan elado lakaskent is hirdetve pl. Asszem Balla ingatlanon volt, hogy a tranzakcios arak 10%-kal alacsonyabbak mar, mint nemreg voltak. Viszont a hirdetesi arakon amikor ezt a statisztikat kihoztak, azt mondtak ez nem latszott(, tehat az arcsokkenest alku folyaman lehetett ertekesiteni).

    "Az albérlethez még annyit, hogy nem véletlen vannak benne emberek, ha lenne lényegesen jobb alternatíva akkor azt választanák. A remote working meg a pandémia után pár területet leszámítva valszeg visszaáll, de ugye a csökkenő albérlet árakat az otthonról elvágyók szintén tudják ellensúlyozni, hisz 'ha most olcsók az albérletek' cím után páran elindulnak abba az irányba, hogy itt az ideje a költözésnek a szűlői házból."
    Persze, felteve, hogy egyaltalan az olcsobb alberlet arakat meg fogjak tudni fizetni egyaltalan. Ez megintcsak attol fugg, hogy milyen hosszu es mely lesz a valsag gazdasagi resze. Ha rovid es felszines, akkor neked lesz igazad. Ha hosszu es mely, akkor nem. Most sem alapveto jofejsegbol csokkentek az alberletarak, hanem azert, mert egyszeruen a jelenlegi arakon a berlok jelentos resze konkretan nem tudta tovabb fizetni. A helyi politikusok nagyon V-alaku valsagot szeretnenek. Vagy ugy lesz, vagy nem. Szerintem nem. Es nagyon erdekes, hogy mi lesz az egyetemekkel, nyitnak-e osszel. Es itt megint lehet, hogy igen, de az is lehet, hogy nem. Erre sincsenek szamaim, de nem lennek meglepve, ha lathato szelete lenne az alberleti tortanak a diakok lakasberlese. Valoszinuleg nem veletlenul idozitenek a hatarozott ideju szerzodesek lejartaval a suli idoszak kezdete ele.

    I am having fun staying poor.

Új hozzászólás Aktív témák