Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vesztor87

    senior tag

    válasz lajafix #4726 üzenetére

    Hát hirtelen felindulásból majdnem írtam valami szépet.... nem mondtam hogy új építésűt akarok, nem tudom hol olvastátok! Csak azt írtam, hogy a fizetésekhez képest nagyon drága. Nem vagyok pályakezdő, dolgozom már pár éve, és ha vissza olvastok írtam hogy panel lakást veszek ha minden igaz... Új építésűt tuti nem céloznék meg, mert marha drága, és szerintem bőven nem ér annyit. 13-15 millió ft-ért egy 30 nm-es luk? Ugyan hagyjuk már... Egy 2 szobás lakás egy 4 fős lakás? Hát ha nagyon muszáj lehet, de nekem az kicsinek tűnik. Ha gyerekenként van van egy-egy fél szoba, szülőknek is van egy, meg van egy nappali akkor az már egy 1+3 félszobás lakás/ház, ami alsó hangon 65-70 nm szerintem, de még az sem nagy... mindegy.
    Ez a saját lakás téma meg addig baromság, amíg ilyen drága az albérlet. Nagyon sokan keresnek 70-80-100 e ft-ot, hát azért az, hogy a fizetés 50%-át egyből albérletre dobja ki az ember azért elég nagy dolog... akkor már inkább megpróbálja az ember valahogy össze tenni... persze nem lehetetlen, csak spórolni kell, és nem 80 ezret keresni... ha most 2 eü.-is dolgozó (vagy ha óvónő a hölgy) az akit alapul veszünk nagyon messze vagyunk attól hogy bármit is vegyünk. És nem csak lakásról van szó. 2x80e ft-os fizetésből még egy Suzuki Alto-t se vesz az ember újan (de még használtan se egyszerű)....
    Lehet másként látjuk a dolgot, de ez a marha nagy bizonytalanság sok ember életében (olyan helyen dolgozom ahol nap mint nap beszélek olyan emberekkel, akik a munkanélküliség miatt úsztak el) nehézséget okoz, nem tudnak előre tervezni, nem jó ez... most jól megvagyunk, nem keresünk rosszul, de ha egyszer beüt a krach nem tudom mi lesz.... Ha normális fizetése van az embernek akkor oké, de minden más esetben nagy küzdelem itt az élet...

Új hozzászólás Aktív témák