Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Drizzt

    nagyúr

    Az eddigi 10 év alat, amíg valamennyire figyeltem az ingatlanárakat, egyetlen dolog vált biztossá számomra. Hogy fogalmam nincs mikor és milyen irányba alakulnak és miért. :D Most különösen nehéz becsülni, hogy mi fog történni. Az albérletek ára jóval barátságosabb lett átlag szinten, mint egy éve. Saját példa: ahova költöztem, ott 200k volt az albérlet, most 165-ért van hirdetve, s érzésre most kezdenek komolyabban érdeklődni iránta. Általában azért van erős összefüggés a lakásárak és az albérletárak között. Szóval az ingatlanpiac alakulása (elsősorban olyan helyeken ahol van airbnb) attól nagyon erősen fog függeni, hogy mi lesz a járvány után, illetve a járvány meddig húzódik el. De van egy csomó olyan más folyamat, ami utólag nagyon jól megmagyarázható lesz, ha valami nagyobb változás történik bármilyen irányba is, előre meg nem lehet látni. Szóval én a +/- 50% árváltozást bármikor el tudom képzelni két éves távlatban. ÉS utólag nagyon okos leszek, de előre fogalmam nincs mi fog történni. :D Az a baj, hogy 1-2 tényezőt kiemelve lehet simán bármelyik irányba érvet adni, de annyira komplex a tényezők egymásra hatása, hogy az eredőjüket kitalálni lehetetlen.
    [Egy idei jóslás a Ball ingatlantól]

    I am having fun staying poor.

Új hozzászólás Aktív témák