Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tomazzo

    tag

    Hello emberek!
    Olvasgattam én is a topikot, mert várok, ill. vártam néhány csomagocskát én is kínából.
    Van egy vámos ismerősöm és érdeklődtem mi az oka annak, hogy ilyen lassú most a rendelés és egyéb felmerülő problémák.
    Nos tömören összegzem amit megpróbáltam kihúzni belőle.
    Európaszerte megnőtt az EU-n. kívüli vásárlás, amely minden országnak komoly bevételkiesés, és egyéb hátrányokat okoz. Olyan termékek kerülnek be hozzánk külföldről, amelyek nem felelnének meg az előírásoknak, vagy egyenesen tiltott, csempész áru stb. Az átvizsgálások több lépcsősek, és már külföldön kezdődnek. Pl: ha valakinek már cél országba elküldve státusza van az nem biztos, hogy meg is érkezik, mert közben is vizsgálhatják a gyanus elemeket.
    Idehaza a beérkező küldeményeket alaposan bevizsgálják, minden darabot kutyákkal szagoltatnak, és átvilágítanak. Mérettől és súlytól, tartalomtól, szállító postától függetlenül. Ennek megfelelően sok időbe telik akár 1-2 hét is a vámolás menete.
    Nagy a törekvés arra, hogy a 30 dollárnál nagyobb értékek vámolva legyenek, bármit is tartalmazzon a csomag.
    És arra a kérdésemre, hogy olvasgatják-e a hasonló fórumokat,topikokat a neten mint ez is,
    széles mosoly volt a válasz.
    Nyilván továbbra is fogok rendelni, de meggondolok majd egy DHL gyorspostát azért a +pénzért vámmal együtt.

Új hozzászólás Aktív témák