Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kokeny20

    csendes tag

    Sziasztok Srácok!!!

    2013.10.16
    10:19

    Küldemény információ:
    Küldemény felvéve / Item accepted
    2013.10.27
    00:10

    Küldemény információ:
    Célországba elküldve / Item sent abroad
    2013.11.05
    16:36

    Küldemény információ:
    Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

    Örömhír... legalábbis egyenlőre.. Mégis megérkezett a csomagom :)
    A múltkor írtam hogy nem tudtam eldönteni hogy visszaküldték e PEK-ingbe vagy most mégis mi van a csomaggal, de ezek szerint már ideért..
    Várhatom a Vám elé állítás/kezelést. Na igen itt van egy kis bibi -.-
    Leírom a sztorim gondolom mások is jártak ebben a cipőben és ha ezzel valakinek segíteni tudok, már megérte leírnom.

    Tehát:

    Mivel meggondolatlan voltam, életemben soha nem rendeltem semmit külföldről jelen esetben, Aliexpress
    és igazából nem is olvastam utána a dolgoknak részletesen, csak rendelést követően, egy pár szarvashibát elkövettem amit nem kellett volna.

    Igazából csak tetszésre mentem és nem értékelésre, mert akkor még nem tudtam mit is jelent ez, Kitől érdemes vásárolni stb..

    Lényeg a lényeg:

    Olyan eladótól vettem akinek az adott termékének, én voltam az első vásárlója ( 1 Order ) ami nem túl bizalomgerjesztő.. de az összes más termék értékélesei megnyugtattak 98.2%-os pozitív visszajelzés, ami lehetne jobb! de ez már mindegy.

    Nem vettem számításba a vámolással kapcsolatos dolgokat, és még mindig nem tudom hogy kell e Áfát fizetnem, vagy sem, mert ezt ugye vásárlás előtt le kell beszélni az eladóval, hogyan adja fel a csomagot!
    Gift-jelölés stb.

    Nyelvismeret hiányában, és meg gondolatlanságból mindenféle utánajárás nélkül rendeltem.
    Fogalmam nincs hogy Magánszemélyek között (GIFT jelölésű): csomagot kaptam e avagy
    Cég - magánszemély közötti küldeményt. amit azért nem mindegy mert, megvannak a díjszabásaik.

    Egyébként a rendelt árum US $28.75-ba került ami átszámítva ,még ha Cég - magánszemély közötti küldeményt takar is, "elvileg" éppen hogy csak súrolja, a vám határ értékét. € 21,66. nincs 22 :)
    De ha, Gift jelölésű a csomag akkor ilyen probléma miatt nem kellene hogy fájjon a fejem.

    1 Kérdés a tapasztaltakhoz: Szerintetek, Kell 27%-os Áfát fizetnem a csomag után? Remélem nem.. :W

    Bocsánat ha kicsit hosszúra sikeredtem, de remélem mások tanulnak belőle. :))

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák