Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • horcsog

    tag

    válasz lumpy92 #89217 üzenetére

    Nem értek a busázáshoz de hozzászólók. :) Érdemes lenne vsz megpróbálnod ha fenekezel csak kosárral bejuttatni a kaját és lehetőleg lent bontson . Mert ha fenékre pecázol és dobálsz kaját ami esetleg vízközt már bont könnyen lehet ott lesz a busa de a mondjuk 5 méteres vízben 2 méteren és akkor fenekezhetsz. Lehet ezért nem fogtál pl ez csak egy lehetőség .

    Ha busázásra vetemednék én azt csinálnám bordás kosár jó nagy méret amibe fér kaja , akkora gombócot rá amit még a bottal lehet dobni, és olyan kajával ami lehetőleg lent fog bontani . Nem értek ezekhez a gyári busa kajákhoz de szerintem ha egy sima finomra darált kukoricacsíra pellethez adsz tejport vagy valami olcsóbb tejsavóport, vagy mi a búbánat amit takarmányboltokban adnak tejporpótlékként . Ki kell kísérletezni mi a nyerő arány "tejporból" hülyére fognád vele magad egy jó helyen.

    Ha keszeget vagy pontyot akarsz hungarocellel ott viszont nem felhőző kaja kell hanem olyan ami a kosárból nehezen oldódik és lehető legrövidebb előke. Drabális cuccokkal is komoly mennyiséget lehet fogni fehérhalból ilyen faék módon. Főleg a mostaninál melegebb víznél mondjuk nyáron kora ősszel.

    Na nem is busázok de osztom észt hogyan kellene. : )

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz lumpy92 #89217 üzenetére

    Abból gondolom ez jól működne mert amikor még a busát kikerülni akarták akkor olyan takarmánybolti nevelőtápokkal etettek amiben nem volt tejpor. Vagy tejporhelyettesítő akármi . Mert tejport nem nagyon raktak akkoriban sem ezekbe a nevelőtápokba szerintem, csak valami olcsóbb tejsavóport. Emberi élelmiszernek hívott ipari hulladékba is valószínű rakják ezeket. :)

    Szóval amikor még ezekkel a nevelőtápokkal mentek a dunai pecások, akkor oda kellett arra figyelni ne legyen benne "tejpor" mert akkor kisebb esély volt odajön a busa és szétveri az etetést. Minden halat elver az etetésről ha odajön . Ha keszeget és pontyot fogtál nem volt ott busa az etetésen. Ha lett volna "normális hal " oda nem megy nagy böszme busák közé. Ez nem öblökben volt hanem az élő Dunán ment így etetéseken. Azóta csak több busa van. Látom öblökben nyomatjátok, hát az élő folyón olyan helyeken ahol pontyozni szoktak .

    [ Szerkesztve ]

  • sasa311

    veterán

    válasz lumpy92 #89217 üzenetére

    Maroton busara bőven elég az első törés vonalat horgászni. Vízállás függő de még ilyen magas vízben is bőven 25 méteren belül van, nyáron 15 :)
    A pontos etetés fontos, ha nem megy inkább dobalj be kosárral gombócot. Ha fenekezel ez amúgy is jobb, mert ha vízközt old a gombócos felhúzod a halat a fenekéről. Én fenekén max nagyon keményre gyúrt gomboccal alapozok de inkább azt sem, csak 15 perces dobás az elején amíg oda állnak a halak.

    Ha keszeget vagy pontyot fogsz akkor 100%, hogy nem voltak ott a busak.

    Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

Új hozzászólás Aktív témák