Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • koxx

    MODERÁTOR

    válasz bobby_30 #4383 üzenetére

    Ha jól tudom akkor pl Mári Tominál egyáltalán nincs snatch. Ervinnél bezzeg.. :) most nekem is abba kellett hagynom a vállam miatt, pedig nyáron még agyaltam, hogy 40-nel v 44-nel próbáljam-e :D

  • Ájvé

    veterán

    válasz bobby_30 #4383 üzenetére

    Hát igen vállat nem szedi szét a 16-os, még 32-es már sokkal durvább.
    Ha állóképesség kell akkor Tabata swingelj. Ezt már itt fórumon Integra kollégával kikísérleteztük. 5 tabata köztük 2 perc pihenő, ez 27 perccel vége is és ha jól csinálod 600 swinget tudsz elvégezni ennyi idő alatt (tabata 20 sec munka és 10 sec pihenő ez 8x megy le, 20 sec alatt 15 ismétlést kell csinálnod így kijön a 600 swing, hozzá teszem 24 kg-al). Snatch más, nem sokat snatcheltem, de legjobb szerintem a Vo2 Max:
    http://nostro.blog.hu/2010/03/16/vo2max_teszt_1
    Ezt én is csináltam igaz 16-al csak, de 10 perces snatch tesztet meg tudtam csinálni pár hónapja (277 ismétlés 10 ismétlésenként váltottam, hogy ne az alkar legyen a gyenge láncszem, végén mondjuk az volt).
    36/36 inkább erőt fejleszt vagyis alkarod fog előbb bedurranni, 15/15-el pedig állóképességet lehet fejleszteni, szóval ha nagyon zihálni és levegő után szeretnél kapkodni akkor ezt csináld.
    Ha snatchben akarsz jó lenni, akkor snatchelj, ne guggolj, húzodkodj stb. azt hagyd más napokra, snatch magában elég komplex egyébként is. Swing az simán ballisztikus gyakorlat azért írt szünetekben más gyakorlatot hozzá, de snatch már komplexebb, erő/állóképesség gyakorlat, szerintem ha nagy számba csinálod elég magában is. Ha köredzésbe csinálod az más persze. Persze ez csak vélemény, de nekem eddigiek alapján ez jött le, nem csak saját tapasztalat, hanem olvasottak alapján is. Persze újítani mindig jó, csak kérdés érdemes-e és célunkat szolgálja-e.

    [ Szerkesztve ]

  • Ájvé

    veterán

    válasz bobby_30 #4383 üzenetére

    Kipróbáltam az eredeti swingeset, hát kemény az biztos, én nem tudok 50 swinget egyhuzamban lenyomni 24-el, szóval azt is 25-25-el csináltam így 3 körig jutottam 24:32-es idővel (ha végig is csinálom akkor se végeztem volna 50 alatt se). Előtte TGU-t csináltam mentségemre, hogy csak 3 kör lett. Swingek közt (nagy pihenő kivétel akkor végig pihentem) serleg guggolás ment (eleinte 5 utána csak 3), úgy is akartam lábra erősíteni. Alkarra nagyon jó, meg pörget is, de pulzus 150 körül maradt (bár lehet nem voltam elég jó és sokat pihentem), tabata swing 27 perc alatt 600 swinggel 170 vagy feletti a pulzus (bár nem csináltam ezt végig, de második swing tabata kör végén már 160 pulzus garantál, vagyis magasabb.
    Szóval jó, alkart megedzi mivel magas ismétléseket kell egyszerre csinálni, erősítésekkel meg komplexebbé lehet tenni, biztos nagyon jó húzódzkodni is közte (nekem nincs rá lehetőségem) meg nyomást vagy más gyakorlatokat csinálni. 20 napon keresztül meg biztos nagyon gyilkos, ha minden nap csinálja valaki.

Új hozzászólás Aktív témák