Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Zola007 #21990 üzenetére

    "de azt ne feledjük, hogy manapság az átlag magyar táplálkozási szokások gyalázatosak."

    Ezt egy percig sem vitatom. Csak mindig vicces, mikor egyes tápanyagokat károsnak és egészségtelennek neveznek (manapság a fő ellenség a szénhidrát meg a cukor). Ami baromság, mert nem ezek az egészségtelenek, hanem a fogyasztási szokások.

    "Annyit javaslok mindenkinek, hogy nézze meg a saját kosarát és másokét, mikor fizet a pénztárnál egy nagyáruházban. Meg lehet nézni mivel van tele és ennek hanyad része feldolgozatlan vagy egészséges élelmiszer."

    Én kicsit máshonnan közelítve jutok ugyan oda. Nem azért táplálkozom kiegyensúlyozottan és nem azért kerülöm a feldolgozott élelmiszerek vásárlását, mert így az egészségesebb. Bevallottan gourmet típus vagyok, szeretem a jó ételeket és a változatosságot. Egy mirelit húskészítmény puszta látványától is lever a víz és nem értem, hogy azt az ipari hulladékot hogyan tudja valaki a szájába venni.

    Még olcsóbbnak sem tudom nevezni, mert egy kevés húst nyesedékekkel és mesterséges adalékanyagokkal hígítanak fel. Ha a színhús csirkemellhez hasonlítom árban az ilyen mirelit szarok valódi hústartalmát, akkor könnyen kijöhet, hogy kilója még drágább is.

    De mindegy, a lényeg, hogy van rajtam is úszógumi, nem azért sportolok, hogy tökéletesen kidolgozott testem legyen, az ilyesmi sosem érdekelt. Normális a testtömeg indexem és elég változatosan étkezem, többször eszem párolt zöldséget köretnek mint tésztát vagy sült burgonyát, de ez utóbbiakat képtelen lennék száműzni az életemből. Nekem fontosak a jó ételek, de ez még nem jelenti, hogy minden nap kétpofára zabálom őket. Csak módjával. :)

Új hozzászólás Aktív témák