Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Ariadne

    őstag

    válasz Teasüti #5395 üzenetére

    Attól, h pogózik a gép (amit szemmel alig látok) még nem haladok lassabban ugyanolyan pedálfordulat mellett.

    Dehogynem, egy csomó energiát vesztesz, ami hajtás helyett a pogózásra megy el. Látni meg nem látod, hiszen alattad van.

    A szálkás izomzat amennyire én tudom az állóképességhez és dinamikához jön jól, de nagyobb áttételben nagyobb nyomatékot kell kifejteni, amihez izomtömeg kell szvsz. Nem?

    Te láttad már bármelyik Tour de France-os versenyző lábát a tévében? Vagy Buruczki lábát esetleg? Rémisztő, iszonyú vékony... De az erőteljesebben bringázni kezdő ismerősökön is egyértelműen látható, ahogy elkezd levékonyodni, szálkásodni az izomzatuk. Az okokat nem tudom, de tény, hogy az edzettebb bringások, különsen outisok keze-lába szálkás, vékony.

    A bicó meg a bringás súlya, hát, ha bringázol még egy kicsit, rájöhetsz saját tapasztalatodon is, mennyire sokat számít. De legközelebb próbáld csak meg lehajrázni az outist és meglátod, mennyire gyors. ;) ;] (igaz ha edzésből jön mondjuk, akkor egyrészt nem áll le versenyezgetni a bicikliúton, plusz simán lehet, hogy nagyobb táv után kocog épp haza)

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Aktív témák