Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • #90933760

    törölt tag

    válasz rii #40162 üzenetére

    De mi a komplett cucc súlyát vettük (én+szállítandó szar+bicó+futó ami nálam 150 Kg körüli összesen), ami annyi amennyi elvégre ezt kell a bringaféknek megállítania.

    Nekem a futón nincs fék és bizony nagy súlynál kis lejtőn is óvatosan kell bánni a fékkel, mert emelkedik a traktor és keresztbe is dobja magát. Gondolom bringánál is meg lehet oldani a manővert.
    A ráfutóféknél a vonórúd összenyomható, amit a tehetetlenség nyom össze, mikor a jármű előtte lassul. Belül vagy akár kívül általában hidraulikus fék van meg egy munkahenger, ezt nyomogatja. Minél erősebben fékez a jármű annál erősebben nyomódik be és erősebben fog a fék a futón is. Nem a legpontosabb és legjobb, de fog és nagy súlynál az a lényeg, és több mint a semmi. Tolatni súllyal dombon felfele nem épp megnyerő, mert akkor is befékez. Illetve dombnak felfele ha megállsz nem fog képes visszarántani a vontatógépet is. Egy rugó is van rajta ami próbálja visszahúzni alap fékezetlen állásba (ha fékezés után gyorsulni kezdesz és nem lenne elég a gyorsulási erő akkor a rugó is segít visszahúzni), de nem mindig van ilyen ez már mukucs kérdés.

    Egy ilyen hidraulikus ráfutófékes két tárcsás kordé nem tudom van-e, de gyanítom 100 rongy alatt nem lesz bicóra.

Aktív témák