Hirdetés

Aktív témák

  • szki

    őstag

    válasz Ayg0 #7480 üzenetére

    Én kiindulási alapnak az utvonalterv.hu oldalon szoktam tervezni a gyalogos közlekedési eszközzel, mert értelmesebb útvonalat ad, mint bicajra. Aztán persze nem árt egy rendes útvonaltervező az okostelefonba, mert több alkalmazás már tudja hol tilos tekerni főútvonalon. És ekkor az alternatív megoldást mutatja.
    Például Debrecen-Siófok 326 km. Ez szép táv! Főleg úticsomaggal szép!
    És nem tudom még aznap lesz meg a Balaton-.Bp., vagy másnap?

    Több szakasz forgalmas főútra adódik, és célszerűbb hétvégén tekerni, amikor kevesebb az autó (bár ilyenkor több a hétvégi autós amatőr is az utakon), és szombat 15:00-tól vasárnap estig kamionstop is van.

    Ekkora útnál sűrűn kell inni. Várhatóan óránként 1 Liter víz kell, ha meleg van (temetői kutak). Szintén sűrűn kell erősen kalóriadús táplálékot magadhoz venni (szénhidrát energiabombákat). Az ásványi anyag veszteséget izotóniás itallal kell pótolni.

    Az edzettségi állapotodat Te ismered. Ha már tekertél többször 100+ km-t egy nap, akkor tudod mire számíthatsz. Bár én 100km-t extra kaja nélkül letekerek, de 150km-t már nem, és akkor az eléhezés ellen sok energia kell már.

    Az biztos, hogy ekkora tekeréshez fokozatos terheléssel lehet edzeni, és több hónap folyamatos edzés kell!

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák