Hirdetés

Aktív témák

  • dqdb

    nagyúr

    Ez most teljesen off, de véletlenül megtaláltam a külföldi (ami itt EU-n kívülit jelent) történő rendelésekre érvényes áfa- és vámtételeket, így beírom, hogy a jövőben keresésnél kidobja:

    Vámszabály EU-n kívülről történő rendelésekre:
    * 22 euró alatt nincsen semmi sarc, vámmentes és áfamentes
    * 22-150 euró között a 22 euró feletti részre 25% áfa van, vámmentes, de áfaköteles
    * 150 euró felett a 150 euró feletti részre vám és áfa van, vámköteles és áfaköteles

    145 eurós rendelést kaptam már meg mindenféle sarc nélkül, szóval a fenti táblázat a legrosszabb esetet takarja szerencsére. A vám 3-7% között van a bringás cuccokra, ahogyan egyszer nézegettem az egyik szakportálon a tételeket.

    Az EU tagjai vám és áfa szempontjából "belföldnek" számítanak, azaz a vásárlás helyén érvényes áfát kell megfizetni, és nincsen vám. A 27 EU-s tagországhoz hozzájön még Svájc, Norvégia és Izland, akik bár nem tagjai az EU-nak, mégis az EFTA tagság miatt hasonló szabályozás alá esnek.

    Hong Kong és USA ellenben ilyen téren szívás tud lenni, onnan adott esetben több kisebb rendeléssel olcsóbban lehet kijönni.

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Aktív témák