Hirdetés

Aktív témák

  • inkubator

    tag

    Új kerékpárnál ha nem rakatod össze szakszervizzel, akkor ugrott a garancia. Nagykerben dolgozok nyaranta és átérzem a kiskereskedők problémáit amikor hozzák vissza a bringát hogy valaki már megint elvitte dobozban a biciklit és széthullott alatta mert azt gondolta egy első kereket bele tud rakni a többi meg egyben van. Mert ha kiveszed dobozból a biciklit, nem elég hogy a mellékötözött gyorszáras elsőkereket berakod, meg elfordítod a kormányt 90 fokkal a villához képest, meg kihúzod a nyeregcsövet, meg betekered a pedált. Igenis mindent át kell nézni sokszor a pozicionált váltót is beállítani. Sajnos tényleg át kell nézetni a bringát, mondjuk a láncon pont optimális tudtommal az olaj, viszont azon kihaltam hogy a gyári teleszkópokat is egyből át kell zsíroztatni ami önmagában 3000-5000 ft. Vettem egy 1 éves Duro teleszkópot múlt nyáron és mondta a tulaj hogy nem volt sose szervízben. Alig akartam megvenni mert semmi mozgása nem volt, de csak megvettem mert jó áron volt ÉS elvittem hogy csináljanak vele valamit mert ez így kaka. Azt hittem lágyabb rugó kell bele a 105 kilóm ellenére is. A szervizes srác átkente meg feltöltötte az olajpatront benne - vagy mit - és olyan szépen mozgott egy éven át pehely súlyom alatt mint haverom Manitou-ja. Most is szépen mozog, de gondos gazda révén elviszem átkenésre mert nemsoká letelik az 1 év.

    Én is írok már egy problémát, hátha házilag orvosolható: Adott az Avid Jucus 5 hidrós fékrendszer és régen szépen fent fogott a hátsó fék is, azonban egy ideje szinte a markolatig be lehet húzni. Van e valami állítócsavar amivel be lehet állítani hogy ismét fent fogjon, vagy más a gond?

    Note 4, bicikli 3, Gear 2, asszony 1

Aktív témák