Hirdetés

Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    Elkezdett rozsdásodni a láncom, meg a fogsor. :B
    Van erre vmi kemikália, amivel érdemes lenne kezelnem?
    A hajtáson már eléggé érződik a hatékonyság csökkenés, még a kanalat is megrángatja, mikor visszafelé pörgetem. Sima műszer olajjal szoktam kenni (néha, amikor eszembe jut - hetente, pár naponta), de az az első használatkor le is jön.
    Mondjuk tavasszal úgy is új láncra+sorra lesz szükségem a nyúlás miatt, ezeket már nem is sajnálom. De azért kicsit gáz.
    Amit furcsállok, h nem csörög, mint egy lánctalp, pedig én eddig abban voltam, ha a láncomnak elégtelen lesz a kenése, akkor azt hangosan a tudtomra adja.
    Ehhez képest nincs szignifikáns menetzaj, csak itt-ott ilyen kvarc homokos súrlódás hallatszik beazonosíthatatlan helyekről, talán a sor környékéről.
    Amúgy abszolút használati tárgyként kezelem, hazaérek a havas, lucskos géppel, az az előszobában szárad le bárminemű törődés nélkül. Esetleg a havat leseprem róla, ha kedvem tartja, meg néha ronggyal át szoktam törölni. A lánccal amúgy sem tudok sokat kezdeni, hacsak nem hajszárítóval szárítom meg, szóval órákig vizes még, amíg kiszárad. :U

Aktív témák