Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sz.daniel94

    újonc

    Sziasztok!

    Szerdán érkezett meg az Iphone 12 minim, ami egy két éves S9-et váltott, előtte Iphone 6s-em volt. A 6s után 2 évig abban a tudatban voltam, hogy nem szoktam meg az S9 hatalmas méretét és erre vártam, hogy valamelyik nagy gyártó végre kihozzon egy számomra megfelelő méretű csúcskészüléket.

    Az első benyomásom az volt, hogy húú ez tényleg nagyon kicsi, de végre nagyon jól illik a kezembe. A tartalomfogyasztás szempontjából viszont abszolút meg kell szokni a kisebb kijelzőt. Azóta állítottam a betűméreten, 1-2 hét használat után ezzel nem lesz gond.

    Szerdán kapott tokot és üvegfóliát, és sajnos egyből előjött a feloldási hiba, ami miatt nagyon ideges lettem. Egyrészt megszoktam az ujjlenyomatos megoldást, de a face ID maszk nélkül tökéletes, viszont maszkban gyakorlatilag nem tudtam feloldani a telót, mert a jelkódot kb 5-6 próbálkozás után fogadta el. Szerencsére ezt a hibát az apple javította, a tegnapi frissítés óta tökéletesen működik. :C

    Az akkuidővel kapcsolatban nincs releváns tapasztalatom, mert én az előző telefonomat is napközben simán 2x-3x feltettem tölteni. (Kocsiban android auto / vezeték néküli töltő, munka közben fel-fel tettem 30 percekre) Ma reggel levettem töltőről kb 9 körül azóta telefonáltam kb 1 óra 10 percet + 1 óra 53 perc képernyő idő és 82% on van. Estére kiderül meddig bírja, de 25-30 alá nem nagyon akarom engedni.

    Amit már korábban egy kollega jelzett az a kijelző... Sajnos nagyon hozzászoktam a Samsung tűéles, túltolt, túlkontrasztolt színeihez és szerettem is. Egymás mellé téve a két készüléket zongorázni lehet a különbséget az S9 javára. Ha azon visszaállítom "Alap"-ra akkor a szememnek azonosan "fakó" mindkettő. Kérdezném, hogy van e valami olyan beállítás amivel hasonló színeket tudok kihozni a miniből mint amilyen a Samsung "Adaptaptív megjelenítés" üzemmódban? Tudom, hogy ez így színhelyes meg stb, de nekem a szemem megszokta a régit és szeretnék valami hasonlót elérni itt is ha lehet.

    A kamerát még nem teszteltem, de alapvetően az S9 kamerája bőven elég volt nekem, gondolom azt a szinten minimum hozza ez is + itt van széles látószögű kamera is + éjszakai mód,

    Így két nap használat után összehasonlítva szoknunk kell egymást, de szerintem nem lesz gond.

    A 2 éves S9 emmel összehasonlítva:

    Pro:
    - Kompakt méret
    - Apple ökoszisztéma és annak minden előnye
    - IOS rendszer és annak minden előnye (Apple pay, Gördülékenység stb)
    - Üzemidő
    - Gyorsabb töltés
    - Gyorsaság
    - Face ID
    - 5G
    - Széles látószögű kamera

    Kontra:
    - Kijelző (hiányoznak azok a színek amit megszoktam)
    - AOD hiánya (ezt nem is értem miért hagyja ki az apple, most veszem csak észre mennyire hiányzik)
    - Akku % megjelenítésének hiánya
    - Touch ID hiánya (főleg a maszk miatt rossz)
    - Jack csatlakozó hiánya
    - Notch mérete (ezen a telefonon arányaiban jobban kijön, hogy tényleg alig van hely a notch mellett)
    - A töltőfejet külön megkellett hozzá venni és a Carplay-hez kell vennem egy lightning USB-A kábelt is.

    Összességében van 1-2 dolog amiben még volna hova fejlődni és a technológia szerintem adott, gondolok itt a AOD-re, vagy az új ipad-ben lévő Touch ID-ra. A piacon abszolút egyeduralkodó ebben a kompakt csúcsmodell kategóriában, remélem sikeres lesz és a többi gyártó is követni fogja ezt a trendet. :)

  • sz.daniel94

    újonc

    válasz #40993792 #232312 üzenetére

    A widgetet kiraktam, de az alkalmazások, navi, vagy telefonálás közben így sem látni sajnos. Nyilván a helyhiány az oka, de opcionálisan választható lehetne az akku ikon helyett mondjuk. :)

    A töltőfej hiánya ugyan nem a teló hibája, de nyilván egy érv a megvásárlása mellett / ellen :).

    Az AOD választható opcióként szerintem simán benne lehetne, aki szeretné használni az bukna pár % töltöttséget naponta, akinek nem fontos az kilőhetné. Bízom benne, hogy mondjuk jövőre behozza az Apple hatalmas újdonságként és nem köti hardveres függőséghez mint a Watchnál. :)

    Egy kérdésem felmerült még, a Carplay-hez csak eredeti Apple kábel használható, vagy bármelyik jobb minőségű utángyártott is, pl. Ikeás? Az android autonál voltak gondok a nem gyári kábelekkel.

  • sz.daniel94

    újonc

    válasz antocskin #232350 üzenetére

    Szia. Én ma teszteltem átlagos használat mellett simán kibírta a napot.

    Közel 5 óra képernyőidő + 1 óra 40 perc telefonálás és van még 25%. Nekem ez több mint jó kompromisszum.

  • sz.daniel94

    újonc

    Sziasztok!

    IPhone szervizeléssel kapcsolatban fordulok hozzátok.

    Az alany egy 3 éves Telekomnál vásárolt (már nem garis) iPhone 12 mini. Eddig semmi probléma nem volt vele, de két napja az érintő rész egy kb 1 centi széles függőleges sávban nem érzékel. Restart, reset stb minden megvolt, semmi nem segített, gondolom hardwer hiba.

    A kérdésem az lenne, hogy tudtok e jó szívvel ajánlani olyan szervízt, ahol emberi áron dolgoznak és nem vernek át? A neten minden szervízről negatívak a vélemények, még a nevesebb iSamurai-ról is rosszakat írnak. Nem szeretnék 50-80 ezret kidobni az ablakon feleslegesen és belekerülni egy szívás rengetegbe.

    Azt is olvastam, hogy mindenhol utángyártott kijelzőt tesznek bele, még ott is ahol azt írják, hogy eredeti. Ezzel kapcsolatban sem egyértelmű, hogy kell e félni az utángyártott kijelzőtől egyrészt funkcionális, másrészt megbízhatósági szempontból?

    Köszi a segítséget

Új hozzászólás Aktív témák