Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz keIdor #14879 üzenetére

    Na várj! Ez így nem fair! A 2600K NEM tud AVX2 Linx-et, ami így befűti. A 190Gflops közelében sincs egy olyan, ha megnézed alaposabban. Ez se 93 fok lenne, ha feleenyi sebességen (Gflops) kéne járjon.

    (#14880) Portermacc: Jól értetted. :K Szintetikus tesztekben állati meleg, nem jó a magok hőátadása, de normális felhasználásban kifejezetten hűvös. Szerintem ha nem akartam volna úgy belőni, hogy az AVX2 Linx se fűtse túl, akkor simán járhatna szűk 1,25V és akár 4700-on is 24/7 így ahogy van léggel.

    (#14881) Keldor papa: Csúnyán elkerülte a figyelmed a BF4 és a Cinebench mellékelt képem. :U Normális felhasználás mellett 70 fokos hőfokot se nagyon láttam, amikor az Intel szerint is teljesen jó Tjmax -20-on (80 fok ezeknél) járatni. Általában 60-65 fok között vannak a magok. A Cinebench R15-ben a teljes kép négyszálú kappmax 100%-os terhelésén melegedett fel 4800Mhz-en majdnem 1,3V-on nevetséges 71 fokra. :D És nem is nagyon ment volna tovább, a max 93W teljesítményfelvételből látszik, amit bár nem biztos, hogy jól mér a lapom, de viszonyításnak tökéletes, 110W-os 4GB memós IBT-ben is csak 87 fokig melegedett a legmelegebb mag. [link]

    (#14881) Keldor papa: Egyáltalán nem alapfesz az 1,18V a procimnak, gyárilag 1,1V körüli az alapfesze, de inkább alatta. Elég magas szivárgású, alacsony feszes példány. ;)

    Nem véletlen küldtem az Afterburner log-ból készített béna diagrammom BF4-ből, amin a procierhelés és a hőfokok is látszanak 250ms mintavételezéssel. Szerintem elég szépen látszik, hogy 60-65 fok között tanáyztak a magok, és csak egy-egy csúcs érte el a 70-et, hangsúlyozom, 28 fokos rekkenő hőségben, full tele szerveren, azért van ott a CPU usage, hogy azt is látod, 80-90%-on tekert szinte végig, kell az erő 290-es mellé DX-ben...
    Ja, igen, és mindezt egy közelsem csúcskategóriás, halk hűtővel.

    Természetesen én sem örülök, hogy ragasztgatott vacak pasztás a kupak, de meg lehet oldani a tuningot is így is. Ha meg nem bírná a 65-70 fokos "megterhelő" üzemet, ott figyel rá a 3 év gari, ha megsül kapok másikat. :U Ha meg több, mint 3 év múlva sülne meg, akkor aprón kapnék másikat, addigra fillérekért.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák