Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Tikakukac #76338 üzenetére

    Egyébként van mégegy trükk lehet, a beépített akksik sokszor Li-pol akksik (azokból lehet mindenféle hülye formát könnyen csinálni), amik saját tapasztalataim szerint lényegesen tartósabbak.

    A "többi mégis fos", ezt azért nagyon nem így látom. Vannak tartós buta gépek is. Pl. a saját és barátnőm MSI Wind U123-as gépének gyári akksija. 5 éves gépek, barátnőm ráadásul naponta lemeríti, és még az eredeti akksijukról mennek hibátlanul, magas üzemidővel...

    Persze, lehet sokat csavargatni a windóz gyári energiamenedzsmentjén, sanszosan ezt sütötték el jól az általad említett csoda üzemidős gépeknél. A T420-ammal is olyan üzemidők érhetők úgy el, ha alultekered a procit hogy csak na. A varázslat az, ha jól lövöd be, hogy a takarékosság ne nagyon menjen a sebesség rovására. Már megint a fránya kompromisszumok, ugye...

    Ami azt illeti, én a Sanyo és Panasonic aksikkal jó barátságban vagyok, főleg azért ezek voltak régebben, ezek azért korrekt minőségű cuccok. LGC, meg mik bukkantak fel újabban azért már annyira nem lennék lelkes, ha olyanom lenne.

    Nem akarok genyó lenni, vagy személyeskedni, de most ezt nézd el nekem. Nálad azért masszívan észlelek erős kiégéses tüneteket. Nem baj, ez a szakmával jár, velem is néha előfordul. Az én szememben a baszakodásmentes az lenne, ha lenne valami "quick manual", na, nem amit ma adnak, hogy 30 nyelven tartalmazza hogy dugd be a konnektorba, és warning, voltage, hanem amiben a legfontosabb infók benne lennének, pl. meddig töltve meddig húzza az akksi, és állítsd be magadnak. Nyilván inkább vegyél bele új akksit, és leszarják, a maradék 0,01% meg úgyis beállítja magának, és örül az örök életű akksijának, amit bármikor feltuningolhat még 20%-al. Nálam az 15Wh, ami barátok közt is minimum egy óra könnyű használat, kis fényerőn másfél a T420-on. Persze, megoldás lehetne a mégnagyobb akksi, és akkor no szarakodás, de annak meg méret/súly aggályai vannak, már a 9-cellás T420 akksim is majdnem fél kilós....
    Az is csak azért jó kompromisszum, mert így nyugodtan otthon hagyhatom a töltőt, és akkor súlyban 0-án vagyok, kényelemből viszont hatalmas győzelem. Engem a töltő-összecsomagolás, elővétel, konnektor keresés, töltő kicsomagolás, kábelre vigyáz, töltőt visszacsomagol és hasonló dolgok tudnak agyvérzésig idegelni. :DDD

    (#76339) brd: Csodát nem tudnak tenni, a technológiából fakad, hogy ha nagyon feltöltöd a cellát, akkor az sokkal jobban megterheli. Úgyhogy marad a 100% nem 100% dolog, no, meg esetleg a Li-pol technológia.

    Az én Sanyo-m is remekül bírja, pláne ha azt veszem, hogy az előző gazdinál sanszosan állandóan 100%-on lehetett, ami ennél tényleg keményen 100% a celláknak... 3,5 éves, 40 ciklus, és 93%-os. Nem akartam először elhinni, hogy eredeti, nem valami sufnituning. :DDD [link]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák