Aktív témák

  • ataman

    aktív tag

    ~~~ SZOFTVERFRISSÍTÉS ~~~

    SZOFTVER VERZIÓK (GRA-L09 - EU):

    A Huawei álláspontja szerint: "...ha nem hivatalos, vagy a régió más országára kiadott frissítést töltötök le a készüléketekre, akkor a frissítés után előfordulhat, hogy a telefonotok lelassul, illetve egyes funkciók lehetséges, hogy egyáltalán nem fognak működni. Ha nem hivatalos frissítést alkalmaztok, sajnos elveszíthetitek akár a készülék garanciáját is, így arra kérünk benneteket, hogy mindenképpen várjátok meg, amíg Magyarországra is megérkezik a hivatalos szoftver update!"

    A MAGYAR HUAWEI LETÖLTHETŐ BUILD-JEI.

    SZOFTVERVERZIÓK ÉS FRISSÍTÉSEK VÁLTOZÁSAI (B031 - B350)

    OTA FRISSÍTÉS

    Ha elérhető a telefon szoftverének új változata, a telefon jelzi azt és a frissítés kezdeményezhető a Beállítások / Frissítő menüjében vagy a Huawei Frissítések alkalmazással. A letöltés után a frissítés telepítése teljesen automatikusan lezajlik. A frissítés nem jár a felhasználói adatok törlésével, de azért érdemes előtte biztonsági mentést készíteni.
    Rootolt készülék OTA frissítése előtt Factory reset-et kell csinálni, ami törli a Root jogosultságot, mert a mobil lehet, hogy bootloop-os lesz tőle. (MeGabee leírása alapján)

    SZOFTVERFRISSÍTÉS 13+1 PONTBAN

    A fórumozók által ajánlott módszer.

    SZOFTVERFRISSÍTÉS MEMÓRIAKÁRTYÁRÓL (Hivatalos Huawei ajánlás)

    Kézi szoftverfrissítés esetén szükség lesz az SD-kártya meglétére, amin van legalább 3-4 Gigabyte szabad hely. “A frissítés során mnden felhasználói adat törlődni fog, ezért kérjük, hogy a fontos adatairól készítsen biztonsági mentést.”

    1. Szoftver letöltése számítógépen - http://consumer.huawei.com
    2. Csomagold ki a letöltött ZIP-et és másold egy microSD kártyára a fájlokat a megfelelő helyre
    3. “A microSD kártya gyökér könyvtárába másold a főszoftvert a DLOAD könyvtárral együtt (“dload\UPDATE.APP”). Megjegyzés: Ha a dload könyvtár több fájlt is tartalmaz, akkor az összes fájlt másolni kell.
    4. Helyezd a MICRO SD kártyát a készülékbe. A rendszertől függően a
    Beállítások -> Telefonról -> Rendszerfrissítések->Helyi frissítés
    vagy Beállítások -> Frissítések -> Rendszerfrissítések-> Helyi frissítés
    vagy Beállítások -> Frissítő -> Menü -> Helyi frissítés menüpontban indíthatja a frissítést.
    5. Kövesd a képernyőn megjelenő utasításokat.
    6. A microSD kártyáról töröld az UPDATE.APP-ot, majd a CUSTOM könyvtárban levő UPDATE.APP-ot másold a microSD kártyán levő dload könyvtárba. Ez a kiegészítő szoftver.
    7. A 4. pontnak megfelelően frissítsd a készüléket.
    8. A teljes frissítés után végezd el a Gyári beállítások visszaállítását (Beállítások->Biztonsági mentés és visszaállítás)”

    BIZTONSÁGI INDÍTÁS (3 gombos módszer): (YouTube segítség)

    Telefon indításakor a ‘Hangerő LE’, ‘Hangerő FEL’, és a ‘Bekapcsoló gomb’ egyszerre legyen lenyomva. Addig kell nyomni, amíg szürke nem lesz a képernyő (vagy amíg belép a frissítő menübe, ahol automatikusan teszi a dolgát). Ennél a módszernél automatikusan megkezdődik a szoftverfrissítés, amennyiben a szükséges mappa megtalálható az SD kártyán vagy a belső memórián. Amennyiben nem szeretnél frissíteni, célszerű törölni az SD kártyáról a ‘dload’ mappát, mert ha 3 gombos módszerrel indítod el a telefont, akkor automatikusan telepíteni/frissíteni fog! (Thx. porterocka, bubus66)

    MÁRKAJELZÉS-MENTESÍTÉS / CLEAN DEBRANDING

    Ezzel a módszerrel frissíthető a szolgáltatónál vásárolt P8, egy hivatalos magyar frissítéssel úgy, hogy eltűnik a szoftverből a magyar mobilszolgáltatókra jellemző márkajelzés (indítólogó, előre telepített szolgáltatói szoftverek, stb...). A feltelepített, tiszta B170-es ROM később frissül B200-ra OTA-n keresztül, illetve később várhatóan az Android 5.1 és talán a 6.0 alapú ROM-okra is.
    (Az XDA-Developers / ArtZ postja nyomán)

    RECOVERY MENU (2 gombos módszer): (YouTube segítség)

    A Recovery menü szolgál a telefon gyári beállításainak visszaállításához, a felhasználói adatok és az átmeneti tároló törlésére. Ezek a menüpontok jól jöhetnek a szoftver frissítésekor.

    A telefon indításakor a ‘Bekapcsoló gombot’ a ‘Hangerő FEL’ gombbal együtt kell nyomva tartani a Huawei logó megjelenéséig (~5mp), ezután megjelenik az EMUI Recovery menüje. Működik az érintőképernyő, de a hangerő gombokkal is lehet a menüben fel-, le lépkedni, a bekapcsoló gomb rövid megnyomásával kiválasztani a kijelölt menüpontot. (Thx. porterocka, bubus66)
    - Reboot system now - Rendszer újraindítása
    - Wipe data/factory reset - Gyári beállítások visszaállítása, az összes felhasználói adat törlése a telefonról - csak akkor használd, ha előtte minden fontos adatot mentettél! Az SD kártyához nem nyúl. Rendszerfrissítés esetén is ajánlott a használata.
    - Wipe cache partition - Az átmeneti tároló törlése, formázása. A rendszerből és a felhasználói adatokból nem töröl semmit. A rendszert rázza kicsit gatyába.

    SZERVIZ MENÜKÓDOK

    Tárcsázóba írd be jelzett kódokat!

    ProjectMenu: *#*#2846579#*#*
    Hálózatfüggőség lekérdezése
    - 3. Network Information Query
    - 2. SIM Lock Info
    - Deactive - független
    - Active, NW_LOCKED - függő

    Megjegyzés: 2015. májustól augusztusig a Telekom hálózatfüggetlen P8-akat árusított. 2015. szeptember óta az újonnan eladott készülék hálózatfüggők.

    Egyéb titkos kódok

    Product ID: *#*#1357946#*#*
    IMEI szám: *#06#
    A telefonról: *#*#0000#*#*

    FOGALMAK

    - Build, Rom, Firmware - A telefon rendszerének változata, verziója. A telefonra telepített rendszer verzióját a Beállítások / Rendszer / A telefonról menüből a Build-szám sorból lehet megtudni és általában az utolsó három karakterre szoktunk hivatkozni. Pl.: B200
    - Android verzió: Ez a build alapja, a Google által fejlesztett főverzió. Az Android egy Linux alapú mobil operációs rendszer. A P8 esetében alapból a verziószám 5.0.2
    - EMUI: A Huawei által fejlesztett, a telefon képernyőjén megjelenő alap felhasználó felület (Emotion UI). A telefon felülete ezért különbözik az eredeti, szabványos, stock Android felületétől mert a Huawei a saját maga szájíze szerint testre szabta azt. Jelenlegi verziója az EMUI 3.1
    - Kernel - ez a rendszermag, feladata többek között a rendszer erőforrásainak a kezelése
    - OTA - On The Air - A telefon önálló frissítési módja. Nem kell hozzá letöltött firmware, sem számítógép, csak internetes elérhetőség a mobilon.
    - Root - Root hozzáféréssel megemelt, rendszergazdai jogosultsági szintet kaphat a felhasználó és megváltoztatható a telefon számos funkciója, beállítása, ami általában - a hozzá nem értő felhasználók érdekében - el van rejtve az avatatlan szemek elől. Root felhasználó módosíthatja a rendszerfájlokat, biztonsági mentést készíthet a telefon teljes tartalmáról, lecserélheti a gyári programokat, vagy módosíthatja pl. a processzor órajelét is. Általában egy átlagos felhasználó tökéletesen megvan root jog nélkül, pláne ha a mobiltelefon rendszere tökéletesen működik a számára. Rootolni csak nyitott bootloader esetén van lehetőségünk.
    - Bootloader - A rendszerbetöltő program, ez felügyeli a rendszer elindítását (mint a PC-n a BIOS). A bootloader kinyitásával lehetőség válik nem csak gyári programok, hanem egyénileg módosított rendszerek elindítására is, root jog megszerzésére is. Zárt bootloader-re csak gyári, hivatalos szoftvert tehetünk.
    - Recovery - A recovery olyan mint a szervizmód, amelynek segítségével pl. mentést csinálhatunk a telefonunkról, helyreállithatjuk a telefonunkat vagy frissíthetjük a szoftverét.

Aktív témák