Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szumo

    senior tag

    válasz vohanyi #2230 üzenetére

    Üdv!
    Megnéztem a felvételt, mert élőben nem volt alkalmam rá. Hát mit is mondjak a nagyon érdekes talán angolul jobban hangzana, de az érzés ez volt, mikor vége lett a videónak.
    Én már olyan régen mobil internetezek, hogy az idejét se tudom, mióta. Talán 2001-ben kezdtem egy vodafone-s T65--sel. Akkor is megvoltak a problémák, akkor is egy hasonló folyamat játszódott le. De azt érdekesnek tartom, hogy hét, lassan nyolc év alatt egy szolgáltató ne tanuljon a saját hibáiból. Ez a GPRS-es korszakban már le lett egyszer zongorázva.

    Tudom hogy nem sok, de gratulálok az eddig elért eredményeitekhez, mert bár hosszú idő alatt, de elértetek olyan dolgokat, amik fontosak ahhoz, hogy később egy emberibb hozzáállás kialakuljon az előfizetők felé, és ne csak a szerződés megkötésének pillanatáig legyünk fontosak, hanem fontos legyen a hűséges ügyfél, aki természetesen elégedett, és jóérzéssel utalja el, fizeti be a csekket, a kapott szolgáltatásért.

    Nem ide tartozik, de okulás képpen csak leírom: Nyáron, a kéthetes szabadságom alatt egyszer csak kaptam egy sms-t az ügyfélszolgálattól, hogy számlámat nem egyenlítettem ki, de ha mégis, akkor 24 órán belül igazoljam, vagy letiltják a kimenő hívásaimat. Mivel nyár volt, jó meleg, és éppen szebadtéri főzést csináltunk, ez az sms nem esett a legjobban. Vidéken voltam, szüleimnél, ahol a vodafone-s térerőt majdnem úgy kell keresni, mint y faággal a vizet. Úgy döntöttem, hogy értékes szabadidőmből, időt áldozva felhívom a 1270-et. Már rutinos felhasználóként, megtanultam, hogy hogyan juthatok egy élő személyzethez. Tíz perc zenehalgatás után, kapcsoltak is. Illedelmesen bemutatkoztunk egymásnak, majd elmeséltem a kapott sms-t, és az előkészített befizetett csekket, aminek két héttel korábbi volt a pecsételési dátuma. Majd végig tisztelettudóan elmagyaráztam a hölgynek, hogy mi a tényálás, és kezdem kicsit unni, ezeket az sms-elket, holott nyolc éve vagyok előfizetőjük, és soha nem fordult elő, hogy nem fizettem be a számlát. Szegény megszeppenve ajánlotta a számlázási osztályt, és készségesen megadta a számukat. Majd mielőtt elbúcsúzott volna, mondtam neki, hogy akkor ha már beszélünk, lenne más probléma is. Elmeséltem neki, hogy 2004-ben ígéretet kaptam a terület fejlesztésére, mivel akkor csak autós antennával lehetett telefonálni, és az adott napig is csak az udvar közepén adott irányba fordulva lehetett hívást kezdeményezni. Megnézte a lefedettségi térképet, és konstatálta, hogy valóban elég gyenge a térerő a körzetemben, mire mondtam neki, hogy én ezt térkép nélkül is tudom. Majd mielőtt elköszöntem, jó étvágyat kívántam, mert közben dél lett.
    A számlázási osztályon három perc után egy úr fel is vette velem a kapcsolatot, neki is elmeséltem a problémámat, s mivel éreztem, hogy ez a beszélgetés többet is elbír, kicsit erélyesebbre vettem a figurát, de csak a jó modor határain belül. Megemlítettem neki, hogy valami baj lehet a számlázási rendszerükkel, mert rendszeresen a határidő előtt 1-2 nappal kapom meg a számlalevelet, mire ő megemlítette, hogy arról nem tehetnek, hogy a posta ilyan lassú. Erre előhozakodtam azzal, hogy akkor ki kellene rúgni a prject managert (témafelelőst) mert nem végzi rendesen a munkáját, mert a cégek közötti kapcsolatok nem működnek maguktól. Sok mindenről beszéltünk még, majd elbúcsúztunk. Az eredmény hogy szeptember óta nem kaptam olyan sms-t, ami a befizetés visszaigazolására szólít fel, pedig a befizetések azóta is ugyanakkor történnek plusz mínusz egy -két nap.

    Bocsánat, hogy ilyen hosszúra, és ömlengősre sikerült, de szerintem ez egy hasznost történet ahhoz, hogy mások is korrekten tudják kezelni az ügyfélszolgálatot, és tudják éreztetni, hogy a cégnek hol a helye, és mi a szerepe, és ne lehessen betanult mondatokkal lerázni az ügyfelet.
    Ez mindegyik szolgáltatóra igaz .

    [ Szerkesztve ]

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

Új hozzászólás Aktív témák