Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Yaye

    őstag

    válasz Shim #10 üzenetére

    Eszerint? Mi szerint? Én nem tudom, hogy lehet-e, csak reménykedek, mert alapvetően optimista típus vagyok :) Nem tudom, egy nem márkaszerviz tud-e márkaspecifikus, nem kommersz alkatrészt szerezni, rendelni, venni, lopni, mittudomén. Ha nem, akkor simán lehet, hogy kuka, hiába értenek amúgy a javításhoz. Pláne egy régebbi, már nem garanciális típushoz. Az a legbiztosabb, ha olybá veszed, hogy a garanciális időn túl nem lesz gazdaságos javítási lehetőséged.

    Na egy Lexmark-sztori: egy kedves kollégám hozott egy nyomtatót, hogy nézzek már rá, mert az istennek sem nyomtat, pedig vadiúj fekete patron van benne. Nyomok egy tesztet, üres lap. Nézegetem a patront (gyári Lexmark), gyanúsan könnyű, mondom ti a régi patront tettétek vissza véletlenül. Végül fogtam egy kést és lefeszegettem a patron ráragasztott tetejét, és íme, a patron belseje tök szűz tiszta, a szivacs hófehér, nyilvánvalóan sosem látott egy csepp tintát sem. Ezt vették valami 8k pénzért, mert hát ugye egy 10k-s nyomtatóhoz nyilván a patronnak kell méregdrágának lenni.

Aktív témák