Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Eugene Roe

    őstag

    válasz dgyuri0123 #96248 üzenetére

    Öm, a dac nem probléma, mert az nincs benne, [link] usbridge és digione-t nézted már? 80k-ért elég jó, tápot meg mindenhez kell venni :)

    [ Szerkesztve ]

    It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

  • alphamooncam

    őstag

    válasz dgyuri0123 #96248 üzenetére

    Akkor, ha megengeded szeretném eloszlatni a kétségeidet.

    Vagyis, pontosabban megpróbálom.

    NAS

    Eleinte én is NAS-ról játszottam WIFI-n keresztül, aztán USB-n, majd nem egészen 8 ezer forintért vettem egy 128GB-os microSD kártyát, most arról megy a zene.

    128GB sok mindenre elég, de tudtommal nincs az SD- kártyának felső korlátja tárolás szempontjából, így akkorát tehetsz bele amekkorát akarsz.

    PC-vel ellentétben NEM akadozik, nem pattog, pontosan az ilyen zenehallgatást bosszantóan akadályozó, zavaró hibák miatt voltam kénytelen PC-ről váltani.

    Lejátszás sima, mint a babapopsija, problémamentes.

    Saját DAC-ot nem ajánlottam, transzportról beszéltem, ami I2S kapcsolaton keresztül kommunikál a PI-vel ( nem kell drága kábel, főleg nem USB ;] )

    Transzportból, meg tetszőleges DAC-ra lehet küldeni a jelet, tetszőleges coax kábellel, akár a jelenlegi kedvenc DAC-odra is.

    Tápban igazad van, azt valóban javasolt cserélni, de egy 5 voltos Meanwell stabilizált táp nem egy ökör ára* ( ezt itt olvastam valahol).

    Én mondjuk először egy IFI ( katonai technológiát használó ) tápra, majd egy TMP tápra cseréltem, de ez bőven nem kötelező, szvsz bőven túlteljesítettem a hifi tápigényt.

    Használata:

    Volumio headless. WEB-en keresztül fotelból távírányítható.

    Felváltva irányítom a konyhai laptopról ( Firefox), hálószobai PC-ről mondjuk Chrome, Nokia windowsos telefonomról ( Explorer ), illetve Samsung S5 (Android) szimultán, mikor melyik kerül a kezem ügyébe, problémamentesen.

    Van hogy órákig hagyom zenélni, lejátszási lista közepén, gondolok egyet és mondjuk továbbléptetek egy másik eszközről. Problem solved.

    Úgyhogy azt hiszem valamennyi kétséged ( táp? ) kilőve.

    Ja, és nem utolsó sorban sokan elismerően nyilatkoztak kvázi nagy sikereket aratott TAPASZTALT fejhallgatós fórumtársaknál, mert hogy több prohardveres fejhallgatós találkozón is ott volt velem.

    Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

Új hozzászólás Aktív témák