Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gordonfreemN

    addikt

    válasz batagy #69660 üzenetére

    Szerintem ez esetben az A+B annyi hogy az erősitőben van valahol közösitve. Csak jozan parasztival gondolom hülyén nézne ki egy banánba két kábel :)
    Bár azt hiszem vannak ilyen banánok is...

    ¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

  • Mathiask

    senior tag

    válasz batagy #69660 üzenetére

    2: igen.
    3: igen. Azzal a kiegészítéssel hogy a keresztváltás a végfok előtt van. (nem tudom mit értesz erősítő alatt)
    "ez valahol az 1) és 2) között van? " Nem ez az 1-es. A legtöbb házimozi és kb az összes sztereó erősítőn az A+B csak arra van hogy ha kettős kábelezni akarnál akkor ne kelljen speckó kábelt csinálnod ami elágazik. Hanem szépen rákötöd az egyiket az A-ra a másikat a B-re, anélkül hogy neked kelljen barkácsolni. Az összekötés belül lesz.

    Vannak olyan házimozi erősítők ahol tud olyat, hogy sztereó esetén a B-re átkapcsol a nem használt háttérsugárzót meghajtó végfok. Így tud bi-ampot. De ilyenből kevés van.

    Én a magam részéről úgy gondolom nem érdemes a kettős kábelezéssel foglalkozni. (a ráfordított időt és pénzt szerintem hatékonyabban is el lehet "tölteni/költeni" a hifiben, persze ha az ember ráér és elvan a dologgal akkor lehet vele játszani, de csodát nem érdemes várni)

    A bi-amp az más tészta. Jó pár évig volt bi-amp rendszerem. Nálam az sokat számított. De az is olyan hogy erősen végfok és hangfalfüggő. Mármint valahol sokat hoz a konyhára valahol nem. Függ attól mennyire könnyen hajtható a hangfal és hogy az erősítő amúgy hogy "bírja" az adott hangfal terhelését.
    Szerintem.

Új hozzászólás Aktív témák