Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • priti

    addikt

    válasz #71562240 #41549 üzenetére

    Én egy ilyen letisztult, minimalista dolgot szeretnék összehozni, hogy egy polcon egy-két szálcsiszolt műszerdoboz, minden kábel elrejtve és ad egy tiszta hangzást tényleges 2x20W teljesítménnyel, meg egy fejes bemenetet mondjuk 55 ohm fejeshez, a régi 600 ohm ha nincs az annyira nem lenne érvágás, direkt azért "böjtöltem" ki nem kevés időt, hogy egyszerre lehessen mindent kiválasztani.

    Ehhez képest így se olyan egyszerű. Ez a hordozható téma... nos szerintem egyrészt egy adott hangminőség fölött egyszerűen nincs értelme, mert úgy is behallatszik a vonat meg a többi, a város zaja, a megfelelő fejes se utcára való, szóval egy ilyen Colorfly Pocket HiFi C4 engem nem vonz. Az igazat megvallva nem tudom itthon elképzelni, hogy az hogy nézhetne ki jól. Teszem azt veszek egy csöves fejhallgató erősítőt, mert ár-hangzás arányban eléggé a csöves felé kacsintgatok és abban mindenki egyet is ért, hogy méréssel össze lehet hasonlítani a félvezetős erősítőt a másik félvezetőssel, de a csövessel nem, mert a meghallgatás utáni összehasonlítás eredményét bazira nem igazolja vissza a mérés, ha csövet mérsz, mint aktív eszközt. Én ezt nem az elektronika legnagyobb paradoxonjának tekintem, csak elfogadom, hogy a cső erre spec jobb. Ez van.
    Szóval ott a fejhallgató erősítő, gyönyörű, letisztult design, kábelek elrejtve, de abban meg nincs DAC és akkor mellette valami kábelen (ami megy ott össze-vissza) lógjon egy ilyen se füle, se farka player cucc a polcon? Eleve hogy lehet már rátenni egy ílyen csúszós potmétert egy hordozható kütyüre? Háhht az elsőnek megy tele dzsuvával, nekiáll recsegni és akkor azt erősítsemki otthon? Á nem való ez oda.

    Azt nem értem, hogy ha a fiio például külön-külön össze tudja hozni a DAC+fejhallgató erősítő+player történetet 80k-ból, akkor egyben miért nincs ilyen egy műszerdobozban? Hívjuk micro Hi-Fi-nek aztán kész, tegyenek mellé egy belépő hangfalpárt és adják 100k-ért, a két hangfalat majd eladjuk az apróban nem? :DDD

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák