Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • priti

    addikt

    válasz priti #41550 üzenetére

    Lehet hogy van egy ilyenen valami 250mV -os analóg vonal ki, amire nem hat a volume potméter, de amikor jön a jel mondjuk egy halk PC-ről toslink-en vagy spdif-en, amit -mint zajt- a fejhallgató még ki tud zárni és akkor ez a ütyű akksiról? Vagy akkor mégegy kábel ott a polcon, hogy valami töltőn legyen ez a kütyű, á tiszta lom az egész. Jön egy kábel a PC-től, a töltőtől, megy az erősítő felé ez meg, mint egy keresztespók a háló közepén. Akkor már ég és föld az, amikor dobozokat teszel egymás tetejére, mint a régi Hi-Fi-s időkben és minden kábel mögöttük fut. Ez max úgy, hogy akkor van hozzá egy letisztult nagy dokkoló doboz, amibe kultúráltan elrejtve befuthata az összes kábel, a doboz közepébe belepotyantod ezt a szart és hurrá, csak egy ilyen csúszóérintkezős átjátszás nemtom mennyire jó, meg meddig tart. Nyilván elég kényes lenne ez a sok pines csatlakozó. Más egy akksis fúrónak dokkolós töltőt csinálni, mint egy hangtechnikai cuccnak az összes átjátszását és töltését megoldani egy dokkolóval...

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • #71562240

    törölt tag

    válasz priti #41550 üzenetére

    Félreérted a Colorfly lényegét, ő egy "asztali" készülék, amely egyúttal hordozható is, de a hordozhatósága most lényegtelen, nem a hordozhatósága miatt érdemes megvenni, hanem mert "asztali" készülékként olyan hangminőségű és praktikusságú, amilyen. (A jó hangminőséget nem állítom, hiszen még nem hallgattam.) Remélhetőleg az általad idézett Fio-nál szól annyival jobban, mint amennyivel drágább, egy hátránya ahhoz a Fio-hoz képest, hogy vonalerősítő nincs benne, csak fejhallgatóerősítő. De persze számodra drága is ez a Colorfly, ezért mondtam, hogy valami "ilyesmi" kéne neked, aminthogy az idézett Fio is "ilyesmi", olcsóbban.
    "Azt nem értem, hogy ha a fiio például külön-külön össze tudja hozni a DAC+fejhallgató erősítő+player történetet 80k-ból, akkor egyben miért nincs ilyen egy műszerdobozban?" Nem rétem, miért mondod, hogy nincs ilyen, sok ilyen "egybe" készülék van, olcsóbban is drágábban is (no persze általában valóban nem "műszerdobozban", de ez helyes), ha ilyeneket keresel, akkor találsz, DIY-szférában is (ajánlani nem akarok közülük, mert a számodra szóbajöhető ársávba tartozókat még nem nagyon hallgattam, csak drága Linn-eket és ilyesmiket). A készülékek többsége persze komponens készülék, egyrészt mert az ilyenek között rugalmasabban tud válogatni a hifista, másrészt mert ezek által a gyártók több "vasat" el tudnak adni, mint amelyeknél minden egyben van.

  • vodkaboy22

    addikt

    válasz priti #41550 üzenetére

    Azért méréssel is lehet nagyon sokszor igazolni miért nem rossz a csöves :)
    Pl nagyobb erősítések mellett is sokkal gyorsabb. Nem véletlen vákumban gyorsabbak az elektronok mint szilárdtestben.
    Csöves OTL erősítők meg szerintem igazi királyok a fejhallgatós világban egész olcsón. De ez más tészta.

    Viszont ez a Colorfly cucc nagyon tetszik! Ez alkotás! A hangjára is kiváncsi lennék.

    Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

Új hozzászólás Aktív témák