Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • s4tch

    veterán

    válasz Mathiask #107931 üzenetére

    "a user a fenti linken 55-65 dBSPL-ről beszél, peakben 72-ről és ez a teszteléshez használt hangerő, ez már túl van az átlagos hangerő szintjén, amit szokott használni"

    Mit lehet észlelni ilyen hangerőn a zenéből?

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Mathiask #107931 üzenetére

    Hogyne, ezek mind peak-ről szólnak, mármint amikor igazán küldeni akarod, mert előkerül Demis Roussos - Forever and Ever-je után mondjuk Christopher Nolan Dunkirk-je és azt akarod, hogy az ágyú levigye a fejed, ha előtted elsütik, vagy ha "beülsz" a Spitfire-be, akkor azért a 27-literes 12-hengeres Merlin ahogy dübörög, azt érezd az agyvelődig is, ahogy a valós pilóták tették az életben. Vagy legalább csak egy kicsit érezd, ahhoz képest :O. Egyszer volt háromutas szettem, alul oldalanként 2x 30cm méllyel, amit küldtem is rendesen, mozival is, visszasírom. A fejhallgató hozza a hangnyomást ha kell, de az érzést a mellkasban nem. De ez ízlés dolga, nem mindenki teheti meg akár csak helykínálat miatt sem a nagy rendszert (+ WAF).

    Ez a srác valóban véglet, noise floor közelében hallgatózik. Fejhallgató erősítő liga a 100mW :D és/vagy nagyon nagy csend van nála a szobában.

    A való élettől amúgy azért tér el a dolog, mert a kiindulási mondás az volt, hogy "háromutas b***ó szett, amin lehet mozizni is, akár 2.0-ában, akár kiegészítve a többi szatellitekkel alkalomadtán, míg hifiben is megállja a helyét, mert alapból hifi szettnek épül". (Bár szerintem sok különbség nincs, max annyi, hogy mozis motyó jó, ha jobban beam-el). Erre jött az egész. Ezt elfelejtettem.. :D Szóval így jött be a THX igény, mint jó viszonyítási pont, hogy "mit is akarok", mert mikor megkérdeztük egymástól, ki milyen szinten hallgat otthon mozit, mármint milyen hangerőn, volt ott minden, csak stabil mondás nem. Erre hozták ezt, hogy a THX mérnökei így állapították meg a dolgokat, amolyan iránymutatás (elvileg)..

    És ebben a háromutas szettben ~95dB átlag érzékenységgel számoltunk ládában, 2kW lavórokkal , ;] oldalanként 4-hangszórós sorosan-párhuzamosan kötött, 95dB-re megérkező Faital 6FE100-as közép blokkal (400W) szűken egymáshoz téve (center-to-center távra és keresztezési frekire ügyelve), és egy Aurum Cantus AMT csipogóval (100W de mivel 98dB-s, 95-re csillapítva gain-illesztve 50W a tervezett rá), bocsbocsbocs. A két AMT-t szerintem tavasszal berendelem, két 6FE100 már itt van tesztelni-hallgatózni, a mélyek még sehol. Láda meg pláne sehol, ez mind a jövő zenéje. Lassan, apránként.. jó legyen (lehetőség szerint). Nappaliba jönne. Dedikált zeneszobát akartam, de lehet nem csinálom meg a betonpincében. Faló anno aconta, nemjó, könnyűszerkezetesben jobb, enyém meg az lesz amúgyis. Hát e van.

    [ Szerkesztve ]

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

Új hozzászólás Aktív témák