Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dinnye1960

    csendes tag

    Köszönöm a segítséget, igyekszek válaszolni az újabban felmerült kérdésekre:
    -mivel D osztályú erősítő, még csak nem is langyos sehol,és bőven tud szellőzni
    -fél hangerő és a potméter feles állása a logaritmikus beosztás miatt teljesen eltérő - tudom, nem is ezt írtam,
    /lehet hogy félreérthető/, pontosítok: a hangerő potméter teljes útjának feléig felcsavarva már kb 30 mp után
    lekapcsol.
    - ha segíteni szeretnétek, gondoljátok végig : van egy erősítőtök , amelyet csak a hangerő potméter teljes
    útjának FELÉIG tekertek fel, és akármilyen okból kifolyólag szükség lenne mélyhang kiemelésre, /netán
    pótlásra, tehát nem sokszoros teljesítmény igényről van szó/ - de nem lehet, mert lekapcsol, - akkor minek
    építették be az erősítőbe?Ez a lényeg, és nem az hogy
    ki és miért akarja a hangszínt módosítani.
    - a hangerő potméter útjának FELÉTŐL ezek szerint a marantz hd-amp1 hangszínszabályzó része nem
    használható, annak ellenére hogy az erősítő garantáltan nincs túlvezérelve? /szerintem a védelem le is tiltaná/
    -az én "tudásom" szerint, még a specifikációban megengedett legnagyobb terhelésen üzemelő végfok esetén is
    is használható a hangszínszabályzó.

Új hozzászólás Aktív témák