Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szakibá...

    senior tag

    Most jutott el hozzám a hír, hogy egy magyar srác díjat nyert a hangszórójával. Íme néhány link a témában: 1 2 3 4 5 6.
    Tudjuk, hogy az újságírók általában nem értenek a témához, amiről írnak, de vannak itt érdekes dolgok. A legdurvább, hogy az egyik cikk képi illusztrációja egy kb. 30 éves BEAG hangszóró. Aztán tetszik, hogy a hangnyomás eltörheti az ember ujját. Arra is felhúztam a szemöldököm, hogy egyetlen hangszóró képes 10-12 EZER wattot feldolgozni. 40 centis membrán esetén ez mekkora kitérést jelent? (most lusta vagyok kiszámolni). Már a találmány címét sem értem: rezonanciális-tölcsérű neodym hangszó. Amit a videón látok, az egy szokásos pótmembrános hangszórónak néz ki, de a magasrugárzó membránrész itt saját csévével rendelkezik, vagyis koaxiális a cucc. A srác eléggé ködösen fogalmaz, remélem, csak a szabadalmi oltalom okán. Ha jól értem, egy légrésben dolgozik a két független cséve, ez valóban újdonság, nekem eszembe sem jutott volna ilyet csinálni. Lehet, hogy neki sikerült megoldania, hogy ne hassanak egymásra. Ha valaki beépít közel 30 kiló neodymium mágnest, annak mi szüksége lehet tízezer wattra? (állítólag 1,5 Kg ilyen mágnes 40000 Ft! ) Azért azt megnézném, amikor 10000 wattra kirepül a 40 centis membrán, kiütve a magassugárzót is. Állítólag a cséve nem tud leégni. Nekem a "tölcsérről" is más fogalmaim vannak. Az egyik képen a srác egy olyan dobozra támaszkodik, amiben igazi tölcsér is van, de ha ez egy szélessávú hangszóró, akkor miért kell mellé egy tölcséres hangszóró is? A "rezonanciális tölcsért" ugyanúgy nem értem, mint a "perohmnitás" szót, ezzel sem az egyetemen, sem azóta nem találkoztam. Lehet, hogy a konzulensét kéne megkérdeznem, évfolyamtársam volt. De a csúcs az, ami a hivatalos díjátadáson is elhangzott, hogy "a legjobb hangszórók minőségét is túlszárnyalja" . Azért én szurkolok a srácnak, remélem, hogy oszlik majd a köd és nem lesz ebből olyan, mint a hidegfúzió Debrecenben.

    [ Szerkesztve ]

    Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

Új hozzászólás Aktív témák