Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jimmy8

    senior tag

    válasz nebulo5 #21650 üzenetére

    Először is míg benne vagyunk: Boldog Karácsonyt Mindenkinek!

    nebulo5:
    Bár én nem ilyet vettem, hanem egy WD TV LIVE Streaming-et, de a tapasztalataimból talán te is profitálhatsz:

    Egy gyors teszt:

    erősítő: Technics SA EX120 Receiver
    Hangfal: CAV DP880A
    DVD: Panasonic DVD-S295

    Ezt a hangminőséget szerettem volna elérni, vagy "túlszárnyalni" a forrás cseréjével

    Hanganyag:
    DVD-n: Audio CD
    WDTV-n: pendrive-ról FLAC (Az audio CD FLAC-ban)

    Alap felállás: A DVD lejátszó 1m-es RCA kábellel (noname de "vastag eres", aranyozott vég) összekötve az erősítővel.
    1. variáció: A lejátszó HDMI-vel (2m-es, 3×árnyékolású, aranyozott véggel) összekötve a TV-vel (SONY EX402), majd a TV analóg RCA kimenete összekötve az erősítővel (3m-es, noname de "vastag eres", aranyozott vég).
    2. variáció: A lejátszó analóg kimenete (2,5-ös 4-pines Jack) a hozzá adott "cérna vékony" kb 40cm hosszú kábellel összekötve az erősítővel.

    Kapcsolgatással tudtam váltani a források között. (később csatlakozó csere is volt, azaz ki akartam szűrni, hogy valamely forrást esetleg máshogy kezel az erősítő).

    A páromat "laikusként" behívtam és kikértem az ő véleményét is :D

    Eredmény: így analógon használva egyértelműen a DVD lejátszó a legjobb. Mélyhangok itt a legjobbak, a közép és a magas is mintha részletezőbb lenne.

    2. helyezett: a WDTV analóg kimenete. A mély kevesebb, de a közép és magas hajszálnyival maradt el a DVD lejátszótól.

    3. helyezett: A Sony TV DAC-ja. A mély szintén kevés, és a magas-közép is "rosszabb", mint a WDTV analógban, bár pici a különbség.

    Összességben: nem úszom meg egy olcsó DAC vásárlását :N

    Mindenkihez: Milyen olcsó DAC-ot ajánlanátok a jelenlegi minimalista rendszeremhez. Optikai bemenet szükséges, és jól lenne, ha minimum a DVD-m hangminőségét (szerintem alacsony a léc :DDD ) hozná.

    ui: Azt még kipróbálom, hogy készítek egy másik csatit normális kábelből a WDTV analóg kimenetéhez, de a tuti megoldás egy DAC lesz, már látom...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák