Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Golota

    aktív tag

    Sziasztok

    Sony SS SC5 mellé keresnék lejátszó + erősítő kombinációt.

    A következő opciókban gondolkodtam:

    1) minden egyben megoldás, amit a tv-re is ráköthetek optikai vagy HDMI porton, pl WIIM amp vagy Tangent Ampster BT II, esetleg egy Onkyo TX-L20D. Ezeknek nagy előnye lenne, hogy integrálva van minden, viszont nem tudom a beépített erősítő elég jó-e...

    2) Valami kombinált lejátszó+DAC, mint pl egy WIIM Pro Plus, amire rátennék egy végfokot, mint pl egy Tangent PowerAmpster II, de akár egy régebbi, minőségi sztereo AMP is szóba jöhet. Gondolom ez ütősebb kombo, de árban feljebb van, illetve a rendszer több elemű lesz

    3) Hálózati lejátszó, de külön integrált DAC-AMP.

    Ami nekem fontos: viszonylag/!) helytakarékos megoldás kellene, egy masszívabb házimozi erősítő nem fér el, de egy vékonyabb erősítő igen.,

    Kizárólag rock és metál (abból is a sűrűbb) menne rajta, tehát nem jó a lágy, visszafogott karakter, inkább aggresszív, "arcbamászós" karakterű erősítő kellene, ami ebben jó (tudom, ez elsősorban hangfal függő, de azért gondolom van szerepe, nem is kevés). Nem fogom üvöltetni, viszonylag mérsékelt hangrőn is jól kellene szólnia egy viszonylag nagy, kb 25-30 m2-es nappali elkülönített sarkában.

    Referenciaként: fejesben egy Grado Sr80+ Centrance Dacmini megy és ez kb az a karakter, ami ehhez a műfajhoz bejön.

    A TV-t is rákötném, ezért jó lenne, ha nem kellene külön mókolni sokat, a kézi kapcsolású/szabályzású erősítők kiesnek. Olyan 150K körüll szánok rá, (hangfal nélkül) és abszolút szóbajöhet használt cucc is.

    Ha van valami über megoldás, márka, modell, stb, szívesen venném a tanácsokat, ezek csak ilyen első körös ötletek, nem ragaszkodom hozzájuk.Ha azt mondjátok, a fenti opciók overkill(pl overkillt is hallgatok :D ) és valami egyszerűbb megoldás kell ezekhez a hangdobozokhoz, az is szóba jöhet, nem vagyok a pénztárcám ellensége,

    Köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák