Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -KP-

    addikt

    válasz rootmin #184856 üzenetére

    Mit jelöl a piros? Azok lennének a szubok? Mit jelöl a kék? Azok lennének a surroundok? Mit jelöl a lila? Atmosok? Hol lenne az ülőpozíció? Elsőre azt mondom, hogy a két hátsó hangsugárzót engedd el. Túl messze vannak. 5.x.4 kivitelezhetőbbnek tűnik.

    Javaslat: Először tervezni, utána vásárolni. Még egy javaslat? érdemesebb egy normális 3d-s programba felvinni a szobát és ott játszadozni vele, ahogy pl. Gino20-al is csináltuk.

    [ Szerkesztve ]

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz rootmin #184856 üzenetére

    Szia, szintén zenész, én 5.x.2 mellett döntöttem ez alapján.

    Ez optimálisnak tûnt nekem a nem túl nagy nappaliba, és belefér 8 csatornába ugye. Ha esetleg külsô DAC-ra vetemednék, PC-vel, stb.

    3 sub kiállást csináltattam (csövezés), mindegyik dupla aljzatban végzôdik: 230V+vakfedél. A vakfedél mögött van feltekerve úgy 10-15 centin a csôbe fûzött és tv alatti "központba" bevitt tömör réz eres SFTP kábel. Ez 8 ér (4 érpár, érpárok csavarva, fólia-árnyékolva, majd az egész ismét árnyékolva). Használatbavételi átadás után a vakfedélre tudok tenni tetszôlegesen akár RCA aljzatot, akár XLR-t, akár egyebet, csak át kell finoman fúrni a mûanyagot (fehér Legrand Niloé széria) és kész is, a fenekére beforrasztod a megfelelô ereket amit használni akarsz, színkód ugye adott.. túlvégén a tv alatti hifi polcban dettó és voilá, ízlésesen megoldva.

    1 sub-al kezdek és meglátom, hogy kanapé bal oldalára teszem sarokba vagy közelébe, vagy bal elölre, vagy jobb elölre. Vagy mindegyik helyre, 2-3 kisebb sub. Meglátjuk.

    A surround és mennyezeti hangszórókhoz 3 aljzatos kiállásokat kértem. 230V+SFTP+hangszórókábel (snassz OFC réz).. befûzve, utóbbi kettô a vakfedelei mögött feltekerve, használatra készen majd és eldöntöm, melyikkel megyek. Ezzel így aktív és passzív hangszórók egyaránt használhatók.

    Nekem konyhára meg fürdôszoba tükörre kell félretenni :D , de jó, ha ezt elôre megcsináltatja az ember. :K

    A két frontnak nem csináltam kiállást a falban, ôket vagy a 2.0 zenére is használt frontokkal valósítom meg, vagy szatellit méretûre veszem a mozis 2 frontot is (a nagy sztereó 2.0 mellé), de mindenesetre ezt csereberélôsre hagytam, nem tetettem falba, az konfig cserénél mindig csak nyûg lenne. (Szerk.: ja és a centernek sem).

    [ Szerkesztve ]

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

Új hozzászólás Aktív témák