Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • skippper

    senior tag

    válasz -KP- #178536 üzenetére

    Definiáld a jó hangot. Az ismerőseim 90%-a soundbart használ vagy tv hangszórót, nekik ez IMAX. Aztán amikor én átmegyek egy dedikált moziszobába, akkor nekem az lesz a komoly mozi. Csináltam elég sok részletes mérést, amik nem mutattak nagy hibákat, mérnökként képzem magam folyamatosan és tanulom ezt a részét is a szakmámnak és élvezem is a hangját a rendszernek, csak vannak ilyen apró elemek benne, amik nem minden filmnél állnak össze. Azért vagyunk itt, hogy az adott helyzetekből a legtöbbet hozzuk ki a rendszerből, a megoldás nem mindig a teljes átalakítás. Szóval a kérdésedre a válaszom egy határozott igen, kifejezetten jó hangja van ennek a szettnek, csak az az érzésem, hogy lehetne még jobb is, drasztikus változtatások nélkül is. Ha összehasonlítanám az egészet azzal amikor ugyanez a szett ugyanebben a szobában volt, de sok apró változtatással ezelőtt, kategóriákkal ótvarabb volt a hangja. A változtatások pedig többnyire kalibráció, célgörbe, hangszóró elhelyezés eredményei, nem pedig nagy átalakításoké.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák