Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BIGi75

    senior tag

    válasz skippper #178538 üzenetére

    Nincs valami "varázslat" beállítva AVR-en a beszédhangra?
    Egyébként kezdettől elégedetlen vagy a hangjával, vagy mostanában változott vmi?

  • gab1ka

    aktív tag

    válasz skippper #178538 üzenetére

    Nekem ez azért tűnik érdekes problémának esetedben, mert tudtommal a Dalik épp a nagyon széles szórásról híresek, nem a pontszerűségről. Látatlanul azt gondolnám, hogy ha ez a belépőre is mindenhol kiemelve meg van említve, akkor egy Oberon (ha jól látom a képeken) még inkább ezzel a tulajdonsággal bír.

    Nekem is ez volt a gondom pár éve. Egykét hónapig center nélkül üzemelt a rendszer fantom centerrel amit a két front adott ugye, majd miután meg lett emelve a tévé, bekerült a szetthez tartozó Monitor Audio Bronze center a tv alá. Onnantól számomra borult minden, a dialógusok esetén egyszerűen vonzotta a tekintetem maga a hangszóró. Rew-vel méregetve kibukott, hogy kb 80-500Hz között, talán 1khz-ig, igen nagy huplik puklik, 7-8db-s beszakadások/kiemelések is vannak, ami nem a center hibája volt, hanem gondolom valami akusztikai anomália, máshová téve a centert teljesen más volt a kapott eredmény. Kár hogy nem tudom megmutatni, nem mentettem el.
    Nálam nagyon sokat dobott a probléma megoldásán, hogy a belépő AVR Audyssey-je (sima XT) helyett REW-vel pofoztam helyre ezt a kacskaringós frekimenetet adó centert. Ezzel jelentősen csökkent az a kellemetlen elkülönülés hangzásban a frontokhoz képest, a dialógusok is mintha egy leheletnyit eltolódtak volna a tv vonala mögé és a fura orrhang is mérséklődött ami a férfi párbeszédeket jellemezte korábban. Overall, messze nem volt annyira jellegzetes hogy a tv alól hallom a dolgokat.
    Nem adtam elég időt a dolgonak hogy szokjam, illetve talán azt megelőzően túl sokáig szólt a 2 front center nélkül (a saját nem tökéletes frekimeneteikkel), illetve biztosan lett volna még mit tenni a Cavern-nel az ügy érdekében, de messze nem értek hozzá ennyire szakszerűen és már akkor sem ástam jobban bele magam.

    Szerintem egy próbát neked is megérhet ez.

    A csattanó a fentihez pedig, hogy miután a Bronze ment, rá talán 1 évre beszereztem egy Monitor Audio Mass-t, csak hogy valami legyen mégis. Igen, lejjebb léptem egy bögreszettre.
    A jelenség ott egyáltalán nem jött elő, mindent pontosan ugyanoda téve. Ami nem is meglepő, ott 5 teljesen ugyanolyan hangdobozról van szó. A konklúzió számomra az lett, hogy nem a center volt korábban számomra pontszerű vagy rossz/jó, hanem egyszerűen kihallottam azt, ahogy kilóg a rendszerből a többi elemhez képest. Lehet hogy tévedek.

Új hozzászólás Aktív témák