Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kissgy1028

    csendes tag

    Sziasztok!
    Egy hete vásároltam egy számítógépet, amit teljes egészében én szereltem össze.
    A gépben egy Asus P5Q alaplap van integrált hangkártyával (Realtek ALC1200, 8 csatornás HD audió). A gépre Windows XP SP2-t telepítettem. Vista-t nem szeretnék rá telepíteni, mivel az XP eredeti. Már akkor gondoltam, hogy lehet, hogy problémám lesz vmelyik driverrel, amikor azt olvastam az alaplap telepítő CD-jén, hogy Vista-hoz van. Az Audio drivert igaz, hogy feltelepítette, de már a Windows ujraindításakor jelzi a gép, hogy a driverrel probléma van. Az eszközkezelő is ezt jelzi ki. A bejelentkező hardver varázslóval nem javítható a probléma. A hagkártyának így csak az egyik kimenetéből jön hang, a többi teljesen néma. A gépház fronpaneljén lévő hang- és mikrofonkimenet sem működik. Azokat egyébként az alaplap aafp interfészére csatlakoztattam (arra az írta az alaplap leírása, hogy az tartozik az audio front panelhez), egyébként a csatlakozót máshová nem is lehet bedugni. Úgy gondoltam megpróbálok az asus hivatalos honlapjáról letölteni egy drivert a hangkártyához. Kiválasztottam az alaplap és hangkártya pontos típusát, és letöltöttem az XP-hez való drivert. A letöltés után egyből telepítettem is, de akkor sem történt változás. Aztán arra gondoltam, hogy lehet, el kéne távolítani a régi drivert. 2 Alkalmazást is találtam a programok telepítése/törlése alkalmazással, ami a hangkártyához tartozik. Az egyik az, amit az alaplapi telepítő rakott fel a telepítési varázslójával, a másik, pedig az alaplapi telepítő lemezen lévő külön Realtek driver.
    Mindkettőt eltávolítottam. Utána a hang teljesen eltűnt. Felraktam a letöltött XP-s drivert, de nem volt hang. Próbálkoztam visszahelyezni alaplap lemezéről a két drivert, de hiába telepítettem az eszközkezelőben nem található meg a hangkártya. Csak a rendszer-visszaállítással tudtam visszahozni a hangot. Akkor már a hangkártya is látható lett az eszközkezelőben.
    Most az alaplapról telepített 2 alkalmazással úgy működik a kártya, mint régen. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan kéne telepítenem a letöltött Xp-s drivert, hogy működjön a kártya normálisan?
    Tehát mit távolítsak el és mit nem, és mit kellene feltelepítenem. Még abban sem vagyok biztos, hogy a driver egyáltalán megfelelő hozzá, bár legőrdülő ablakok segítségével kellett a honlapon kivásztani a pontos típust, azt meg szerintem jól választottam ki.
    Kérlek titeket segítsetek!
    Előre is köszömön!
    Üdv.!

Új hozzászólás Aktív témák