Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Norby86

    őstag

    Sziasztok!

    Van egy ismerősöm akinek van egy üzlete és szeretne IP kamerát az üzletébe, akár 2-3 darabot is. Néztem az összefoglalóban található ajánlott márkákat, köztük ezt a hikvision márkát, de elég borsos áruk van. Kérdésem hogy esetleg az ajánlott márkákon kívül, külföldi kínai webshopokból mint pl banggood, gearbest, milyen más ajánlott kamerák vannak amiknek barátibb ára van? Igazából ami fontos lenne az a H265 támogatás, legalább HD minőség, hang rögzítése is akár (bár ez inkább opcionális), akár éjjel látás is (de ez is inkább opcionális), továbbá hogy lehessen távolról a kamerára csatlakozni ilyen dyndns segítségével. Ki néztem ezt a "noname" kamerát, amiről elég jó véleménnyel vannak és érdeklődnék hogy vásárolt esetleg ilyet valaki? [link] A véleményekre lennék kíváncsi. Illetve ha nem ez akkor melyik kamera lenne még ajánlott ilyen max 10-12 ezer forintos árkategóriában?

    [ Szerkesztve ]

    -Norbi-

  • Norby86

    őstag

    válasz Diplomata #12506 üzenetére

    Ennek mi a pontos típusa? Mert azt nem látom az oldalon.

    (#12508) kenand:
    Ez ugyan az a kamera csak más néven? Akkor nem ajánlott? Mert olyan kamera kellene mindenképp ami nem dobálja a wifit. Leírás alapján ez tökéletes lenne, de ha a wifi része silány, akkor inkább mást néznék.

    -Norbi-

  • Norby86

    őstag

    Tanácskoztam az ismerősömmel és úgy döntött hogy inkább idehaza venné meg a kamerát mert sürgős neki és többet is rászánna. Kinéztem neki a Hikvision DS-2CD2720F-I típusú kamerát. Kérdésem hogy ez a típus megbízható? Illetve ha veszünk hozzá egy 64 gigás kártyát arra kb hány órás felvétel fér fel? Mert kassza fölé telepíteném neki hogy ha bármi van pl. lopás azért vissza lehessen nézni.

    [ Szerkesztve ]

    -Norbi-

  • Norby86

    őstag

    válasz bigrock #12522 üzenetére

    Én egy 30 fps-re gondoltam azért, vagy minimum 25 fps és folyamatos mozgás, mert ha bármi van és vissza kell nézni ez fontos lenne. Akkor az olyan 3 nap lesz? Ahogy néztem sajnos max 64 gb-os kártyát támogat.
    Mindenképp ilyen megbízható márkában gondolkodunk, mert fontos hogy telefonon keresztül távolról bármikor gond nélkül elérhető legye a kamera és ne legyenek vele anomáliák működés közben. Éjszakai mód annyira nem is lenne fontos, de a képminőség, stabil kapcsolat annál inkább. Gondolom más ajánlott ilyen 20 ezer ft-os ár környékén nem nagyon van.

    -Norbi-

  • Norby86

    őstag

    válasz bigrock #12528 üzenetére

    Ez igaz lehet amit mondasz. Viszont ez a kamera sokkal drágább mint amit linkeltem mert az akcióba 22 ezer ft. Akkor megrendeljük inkább azt, nem szöszölünk tovább, mert jövő héten be kell szerelni. :)

    -Norbi-

  • Norby86

    őstag

    Adott egy Hikvision DS-2CD2720F-I kamera, amit ma ismerősöm üzletébe telepítettem. Idáig minden oké, de a boltba volt egy ZTE Speedport Entry 2i telekomos és egy TP-link WR841N router. Na most a gondom az hogy mindkét routerre szükség lenne, ugyanis LAN port hiány van plusz ők mindkettőt használják. A felépítés a következő: A bejövő internet a Telekomos routerbe megy be, majd onnan át a TP-Link routerbe. TP-link routerbe Dynamic IP van beállítva, ZTE-be meg gyári beállítás. A kamerát rákötve a ZTE Telekomos routerre a 192.168.1.64-es ip címen elérem. Ha a TP-link routerre kötöm akkor a 192.168.2.64-es címen érem el (mivel hogy ne ütközzön a két router a TP-linket átettem 192.168.2.1-es hálózati címre). Na most a gondom amiért írtam az hogy szeretnénk távolról elérni a kamerát no-ip host-on keresztül. Viszont ha a ZTE telekomos routerbe dugom a kamerát akkor csak a ZTE modem kezdőlapját hozza be a no-ip host címére, meg nem is találom hogy hol tudnám beállítani azt hogy ne a router kezdőlapját hanem a kamera kezdőoldalát hozza be? Szóval próbáltam TP-link routeren is hogy abba bedugva a routeren beírtam a no-ip host adatait, amire szépen csatlakozott a router, de a kamera továbbra sem volt elérhető. Szeretnék segítséget kérni tőletek hogy mind a tp-link routeren, mind az említett ZTE routeren hol találom azt a részt ahol be tudnám állítani a távoli elérést? A kamera menüjében is láttam van rá lehetőség, de ha ott beállítom nem csinál semmit, azaz akkor sem lehet távolról elérni a kamerát. Tanácstalan vagyok... Megmondom őszintén még jó régen valahogy magamnak idehaza a tp-link routeremen sikerült beállítanom ezt, de ott az üzletbe komplikáltabb a helyzet a két router miatt.

    -Norbi-

  • Norby86

    őstag

    válasz gozso #12568 üzenetére

    De, ezt használtam telefonon mikor a kamerát beállítottam, de távolról ezzel sem működött a kapcsolat, csak lokális ip címmel. Amúgy azt sem értem hogy a kezdő lapon van lehetőség arra hogy a QR kódot leolvassam a kameráról, de én a kamerán nem találtam QR kódot. Ezt az általam leírt Hikvision DS-2CD2720F-I típusnál hol találom?

    (#12569) vampire17:

    Köszi a segítséget, nemsokára megyek be az üzletbe és kipróbálom amit írtál.
    Viszont tegnap nem a ZTE-n állítottam be a no-ip -t, hanem először a kamerába, majd a TP-link routerbe. De ettől független csak a ZTE modem oldalát hozta be.
    Az első pontban leírtakat nem igazán értem. Tehát addig oké hogy a TP-link routerbe a DHCP-t kikapcsolom, utána a ZTE-ből jövő kábelt dugjam a TP-link LAN portjába?

    [ Szerkesztve ]

    -Norbi-

  • Norby86

    őstag

    válasz vampire17 #12572 üzenetére

    Tegnap sok-sok szenvedés után megoldódott a probléma és sikerült távolról elérni a kamerát. A gond ott volt hogy a telekomos ZTE routerben hiába nyitogattam portokat az nem nyílt ki és a no-ip weboldallal sem szinkronizált össze, hiába volt beállítva a dns cím a routerben. Négyszer hívtam a telekomos gyorsszervizt (vagy hogy is hívjátok) a 1422-n, és a negyedik fickó elárulta hogy jobb ha a TP-linket használom routernek mert az ő ZTE routerük nem mindig szinkronizál össze a dns címmel. Szóval beállította az övéket csak modemre, a TP-link meg lett a fő router és mivel egy kábelt nem tudtam hova bedugni (mert csak 4 LAN port van a routerben) ezért vesz majd egy switchet és meg van oldva.

    Köszönöm a segítséget, mert ez is sokat segített! :)

    -Norbi-

  • Norby86

    őstag

    Viszont pár kérdésem még azért lenne a beállítással kapcsolatban.
    Az RTSP portot érdemes kinyitni a routerben?
    A hálózati alapbeállításoknál a NAT fül alatt az UPnP-t egy videóban láttam hogy kikapcsolják. Azonban a cégnek nincs fix IP címe. Ilyen esetben érdemes bekapcsolva hagyni ezt az UPnP-t a kamerába?
    A hálózati alapbeállítások TCP/IP fül alatt az IPv6 üzemmódot "Route értesítés" módba kell használni?
    Másodlagos DNS szervert érdemes beállítani? Mert az elsődleges a 8.8.8.8 gyárilag.
    A hálózati speciális beállításoknál a HTTPS-t érdemes engedélyezni, vagy nem szükséges?
    Továbbá tanácsot is szeretnék kérni hogy a Kép és Hang beállításokban a videó beállításait mire érdemes állítani? Mert őszintén szólva náluk egy gyenge DSL internet van, valami pár megabites és távolról nézve akadozik a stream, viszont az is fontos lenne hogy helyben minőségi felvételt csináljon, tehát magát a helyi felvételt nem butítanám le, esetleg a streamen kicsit vissza vennék.

    -Norbi-

  • Norby86

    őstag

    válasz bigrock #12581 üzenetére

    Köszi az infókat!
    "AI (vagy 2. streamet)" Itt a Sub stream-re gondolsz? Mert a "Fő adatfolyam" és a "Sub Stream" választható ki itt a kép és hang - Stream típus résznél.

    Sajnos H264+ és H265 sem támogatott, ezt utólag vettem észre miután megrendeltük a kamerát. De akciósan lett vásárolva, még így is megérte. Ami a nagyobb probléma hogy az upload sebesség ami ott a boltba elérhető az az 1 megabitet sem éri el. Így jelenleg is bármennyire lebutítom a Sub Stream-et ugyanúgy kb 20 másodpercenként beugrik egy képkocka. Nincs folyamatos átvitel.

    -Norbi-

  • Norby86

    őstag

    válasz bigrock #12587 üzenetére

    Köszi, közben megoldódott. :) Kicsit állítgattam a stream minőségén, pont annyira hogy megfelelő sebességgel játssza le távolról.
    Még egy kérdésem viszont lenne. A mozgásérzékelőt milyen érzékenységre érdemes állítani ahhoz hogy ilyen pici árnyékokra amik a boltba beszűrődnek néha, ne jelezzen be a kamera hogy mozgást érzékel? Kimondottan csak tárgyak és emberek mozgására szeretném ha riasztana. Hátha ebben van neked vagy bárkinek itt tapasztalata hogy mire érdemes beállítani.

    -Norbi-

  • Norby86

    őstag

    Sziasztok!

    Mióta megvan a Hikvision kamera, azóta küzdök egy beállítással, mert van egy problémám amire nem találok megoldást. A probléma az hogy az üzlet ahol a kamera található egy plázában van és ott este adott időpontban mindig lekapcsolják a folyosón a világítást, míg a boltba halványan megmarad a fény. Na mármost a kinti villany lekapcsolását ő mozgásnak érzékeli valamiért, mert az árnyékok hirtelen megváltoznak a boltban. Már a mozgásérzékelő érzékenységét levettem 20%-ra, de még mindig riaszt hogy ő mozgást érzékel. Mit állítsak be a menüben hogy valóban csak tárgyak mozgására riasszon?

    A másik kérdésem: Azt hogy tudom módosítani hogy a képeknek ne hagyjon 14.5 giga tárhelyet az SD kártyán? Ugyanis képet nem mentünk le csak a videó felvétel rögzül és nem lenne baj ha az egész SD tartalmat a videók tárolására lehetne használni.
    Alul át is állítottam a kép százalékát, de a tárhely elosztása nem változott. Formázzam újra?
    alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""""

    [ Szerkesztve ]

    -Norbi-

Új hozzászólás Aktív témák