Hirdetés

Aktív témák

  • killer2

    tag

    Üdv mindenkinek! Először is BUÉK!
    Keresek néhány nagy Android fejest, aki meg tudna nekem válaszolni néhány kérdést.
    De előtte egy sürgős kérdés: Nem tud valaki Budapest közelében olyan embert vagy szervizet, ahol van Riff Box és Nexus One-t vállalnak? Sikerült teljesen elpusztítanom a telefont, sehova nem lép be, töltést se jelez, semmi.
    És most akkor a lényeg: Elkezdtem utánanézni az Androidos moddolásnak és úgy látom, hogy egyetlen hely sincs, ahol össze van rendesen szedve, hogy mi micsoda, mindenhol csak leírások vannak modokhoz. Úgy gondoltam, hogy jó lenne csinálni egy FAQ-t, ami külön az Android moddolásával kapcsolatban felmerülő dolgokkal foglalkozna. Viszont van néhány dolog, amire nem találtam választ, ezeket kérem, hogy segítsetek megválaszolni, ha tudjátok.
    1. Bootloader mode és Recovery mode közötti különbség (nyilván nem nehéz, de nem tudom telefon hiányában megézni) és azok funkciói.
    2. Az SPL az azonos-e a Bootloader-el és kb egyenlő-e egy PC esetében lévő BIOS-al? Valamint, hogy ezt el lehet-e flashelni, lehet-e módosítani, mennyire lehet feltörni, ha lock-olva van és lehet-e újra lezárni a garancia miatt?
    3. Mi a radio? Azt tudom, hogy ennek össze kell illenie az SPL-el, valamint hogy elvileg csak ezzel lehet brick-elni a telefont. De akkor ez mi is pontosan? Milyen összefüggésben van az SPLel?
    4. A telefon kernel-e milyen összefüggésben van a radio-val és az SPL-el, valamint melyik partíción van eltárolva? (mert ugyebár van misc, recovery, boot, system, cache és userdata).
    5. A recovery partíción gondolom a recovery image van. De ez pontosan mit is tartalmaz? Ez lenne a recovery menü tartalma vagy ezt állítja az vissza?

    Egyelőre ennyi lenne, előre is köszönöm a válaszokat!

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák