Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hugo85

    aktív tag

    Hát bár mindenki nagyon szereti az MX400-asokat nem is méltatlanul, mert ugye szépen szólnak, főleg az árukhoz képest, azért álljon itt egy kis tanulság.

    Kettő MX400-asom ment tönkre zsinórban, az egyik pont a garancia lejárta után (sajnos csak egy év garit adnak, pedig 2 járna rá), szimlpán szétmászott a kábél, ott ahol kettéágazik. Először csak lecsúszott a szigetelés a jobb füles drótjáról, aztán mivel elég gagyi az a rézkabél így hamar meg is halt. A másodikra már nagyon vigyáztam, így ezt fogta magát és 8 hónap után elkezdett sercegni a bal füles. Gondoltam szegény Diva Gem kontakthibás már (nem mai gyerek de nagyon szeretjük egymást vele :DDD ), de aztán egyszer végleg elhallgatott. Már az ütő megállt bennem, hogy annyi az Mp3 lejátszómnak, de aztán teszteltem mással is és a füles bal fele halt be. Szerencsére a Media Markt - bár sok pöcsölés után - cserélte és még a gari is újraindult. Szóval időtállóság és megbízhatóság terén az MX400 egyáltalán nem csúcs. Ergonómiai szempontból szintén nem. Szivacs nélkül szerintem nagyon kényelmetlen, a szivacs meg hamar lemálik róla, nem is beszélve arról, hogy elég könnyen lejön így én elég hamar elhagytam anno mind a kettőről.

    Most 1 hete vettem egy Koss The Plugot. Körülbelül 2,5* annyiba kerül, mint a Seni, de nagyon sok mindenben veri! A garancia még magyarországon is ''örökélet'', összehasonlíthatatlanul kényelmesebb a puha szilikongumis in-ear kialakítás, mint bármilyen általam eddig próbált fülhallgató. Nem akar kiesni a füledből és nem is nyomja azt. A zajszigetlése egy csoda és az érzékenysége is magasabb. Áltlag 5-7 fokozattal halkabban hallgatom a zenéket. Nem zavar a busz zaja és nem hallom a már említett öreg nénik csacsogását sem ;] . Olyan részleteket is meghallassz a zenéből (főleg magasabba hangokat), amit mással esélyed sem lenne, mert egyszerűen elnyomja a külvilág zaja. A basszus nagyob ''durci'' :DDD és bár a hangképe nem olyan kiegyenlített mint az Mx400-asnak, ha normális Mp3 lejátszód van akkor az EQ minimális állításával nagyon szépre lehet hangolni. Minden basszuskiemelést levenni és picit kiemelni a magasakat, csodás szól utána :) . Persze az elején fura, hogy elszigetelődsz a világtól, de nekem kifejezetten tetszik, persze észnél kell lenni, mert ez veszélyes is tud lenni. A kábele is 20 centivel hosszabb, ami nekem (187 centi vagyok) kifejezetten kell, mert az MX 1 méteres kábele nagyon necces. A csatlakozója is aranyozott így nem oxidál el, ez is mellette szól.

    Egyébként itt is megvan az a fura dolog amit már a surround rendszeremnél is (Genius fa)észrevettem, hogy alacsony hangerőnél a mély hangok dominálnak és aztán a hangerő növelésével aránytalanul hangosoknak a magasabb hangok így például egy 10 fokozattal magasabb hangerőn (ami számomra már brutálisan hangos) már egész kiegyenlítetten szól. Ezt nem értem mitől lehet, a mélyek egy idő után már nem is lesznek hangosabbak csak a magas, számomra ez nagyon fura, valaki mondja meg mitől lehet :F :U .

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz bwoay #1855 üzenetére

    Hát igen a hangképe nem a legtökéletesebb, de azért szerintem messze nem szar. Egészen kicsit kellett emelni a magason, hogy szép kiegyenlített legyen. Megjegyzem a Seninél a mélyen kellett emelni, hogy számomra szépen szóljon, szóval ott is ugyanott vagyunk. Egyébként a Diva GEM-en (ez az Mp3 lejátszóm) van ugye öt sávos szabadon állítható EQ szóval ez nem olyan nagy cucc számomra (~+2, +3, +4 dbek vannak beállítva középtől felfelé)
    Egyébként mivel eléggé hirtelen felindulásból vettem új fülest és nem volt egyáltalán cx300-as, még a helye sem, így az nem jött szóba. De valószínű az lehet a következő fülesem, bár egyelőre nem tervezek váltani (amég a Plug él). Egyébként nekem a kényelem is nagyon fontos, mennyire kemény a cx300 gumija? Mert a Plug nagyon kényelmes számomra és mivel nagyon sokat hallgatok zenét így ez számomra nagyon fontos.

    Egyébként valaki írta, hogy szúrja a cső vége a fülét :F . Az hogy lehetséges amikor a gumi vagy 3 mm-el túlnyúlik a cső végén? Szerintem túl erősen próbálta a fülébe dugni.

  • Hugo85

    aktív tag

    Nos. Csak lecséréltem sok-sok (4,5) év után a The Plug-ot. Abból egy elfogyott ennyi idő alatt, de garanciában cserélték egy ráncfelvart példányra, az meg egyelőre elpusztíthatatlannak tűnik.

    CX400 lett az utód (Aqua színben, amúgy ebből van fekete?), mivel MM-ban most 6990 Ft (sok van) két év garanciával, ami még a CX300-nál is olcsóbb. A CX500 9900 Ft volt, de nekem annyit már nem ért, illetve csak fehérben volt, az meg nem pálya.

    Hát egyelőre nem vagyok elégedett, csalódtam. :(
    A mélyhangok teljesen mások mint a Koss-ban, se olyan mélyre nem megy le, nem olyan erős (ez egyáltalán nem baj, sőt), de ez csak erőtlenül puffog, valahogy a mély bár erősnek tűnik meg sem ad élményt, egy lábdob (vagy basekick, teljesen mindegy, szinte mindenféle zenét hallgatok) nem üt, csak puffan.

    Igen, végre megjött a magas traktus, a cintányéroktól "végre" megsüketülök (ez speciel egyelőre zavar, de lehet csak megszokás kérdése), de nincs középtartomány, az énekhangok semmivel sem jobbak, és amíg a Plug szörnyű hangképét egy 5 sávos EQ-val viszonylag nekem tetszőre (nem biztos, hogy az ideális) sikerült hangolni, ezzel egyelőre sehogy sem megy. Sokan emlegették itt a sztereó tér hiányát, hát mostmár tudom miről beszéltek. A Plugnál sokkal inkább éreztem úgy, hogy ott vagyok egy koncerten, ez meg olyan steril és erőtlen. Arról nem is beszélve, hogy bár elvileg szuper érzékeny, és nem is halkabb nála azonos hangerőn, mégis magasabb hangerőn kell hallgatnom, különben valami hiányzik a hangképből (lehet ez is csak hülye megszokás).

    Félreértés ne essék, a Plug egy kiegyensúlyozatlan szar, és ha nincs EQ valamiben, akkor abszolút hallgathatatlan, a CX400 hozzá képest mindenféle korrekció nélkül ég és föld, ugyanakkor egy 5 sávos EQ-s machinálás után a Plug hangja nekem jobban tetszik és egyelőre ebből nem tudtam kihozni azt amit szeretnék.

    A kábelek szörnyűek a Koss-éhoz képest. Kibogozhatatlan és folyton össze akar gabalyodni. Aki kitalálta ezt a 70 cm+70 cm kábelt azt meg kellene kicsit látogatni egy Fa testápolóval. A 70 cm az én magasságomhoz mindenhez rövid (lehet jóval alacsonyabb embereknek jó valamire), 1,4-el meg majdhogynem a cipőmben tarthatnám, illetve az a kábelcsipesz így tényleg kell hozzá - amit amúgy mellékenek - mert baromi nehéz lesz a csatlakozó miatt a kábel.

    Adtak hozzá egy csomó izé-bizét. Az a gumi valami amire rá lehet tekerni a kábelt és belehelyezni a füleseket szerintem teljesen agyament és használhatatlan. Az a műbőr szütyő meg hasznos lehet, csak egy ilyet apró füleshez kétlen hogy valaki egy akkora cuccot fog hordadni, de az legyen pozitívum.

    Egyelőre nekem viszonylag kényelmetlen is (a Plugot mindig is imádtam, több óra után sem zavart, de az szivacsos és nem ilyen lebenyes megoldás) és mivel nagyon mélyen bemegy, és itt zár teljesen ezért némi füldugulás feeling is van hányingerrel fűszerezve, de ez megszokás kérdése. Méretre nekem a középső párnák amúgy tökéletesek. Szigetelni viszont parádésan szigetel, az tény, talán már túlságosan is.

    Egyelőre ennyi az én tapasztalatom. Ennyiért nem volt drága, minőségi dolognak is tűnik, de egyelőre vagy nem tudtam megszokni, vagy csak nem az én világom a hangzása. Egy hetet még biztosan marad, ha akkora sem barátkozunk össze, akkor max eladom egy kis buktával és szétnézek más fronton.

    (tudom, hogy már sokan leírtak majdnem mindent, de gondoltam én is leírom a személyes VÉLEMÉNYEMET, kéretik nem megkövezni)

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz celf #7200 üzenetére

    Elég sokat olvasgattam (itt is) vásárlás előtt, többek között ezért is voltak elvárásaim a CX400-al szemben. Ugyanakkor nekem sajnos a lélektani (és most anyagi is) határ az valahol 10k körül húzódik.

    A CX500 mennyivel jobb a 400-nál. Valakinek van közvetlen összehasonlításról tapasztalata? Vagy csak nüansznyi az eltérés? Annak legalább normális kábele van (bár sajnos az sem aszimmetrikus), illetve a hangerőszabályzó is jól jönne, mert a jövőben esetleg használnám telefonnal is. Kár hogy nem lehet ezeket kipróbálni valahol... vagy lehet?

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz celf #7206 üzenetére

    HJE-300-ra ránézek valahol.

    Ez az UE Metro.Fi 150 sem rossz ötlet. Van is egy barátom Londoban, aki jön haza decemberben (nem rettegek az online vásárlástól, vettem már cuccot kínából is, csak így megúszom a szállítási költséget ;)). Lehet megkérem hogy vegyen nekem egyet és hozza haza, ha addigra nem lelek megoldást. Elég baráti áron, már 20 Font körül lehet ezeket kint kapni, annyit meg simán megérne :K

    Nem akarok bunkónak tűnik de a szó helyesen "aszimmetrikus" :B

    [ Szerkesztve ]

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz Mtt #7208 üzenetére

    Csak egy pár dolgot mondok:
    - Az AKG 324p az egy az egyben megegyezik a CX300-al, lényegében ugyanaz a beszállító gyártja őket.
    - Manapság 7000-ért CX400-at, 10000-ért pedig CX500-at kapsz, mindkettő valamivel jobban teljesít mint a CX300.
    - JBL-t nem szokták ajánlani, állítólag az áráért nem éri meg.

    A többi kérdésedre majd felel valami kompetensebb ember :B

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz Mtt #7210 üzenetére

    Amit én írtam árakat azok speciel MédiaMarkt-os árak voltak (azon belül is BP-Westend [ez nem a reklám helye], de gondolom máshol is annyi). Azt hiszem ott eredetit árulnak, legalább is én 3 napja eredetit véltem venni, 2 év helyi cseregaranciával.

    Az érzékenység maximum annyit fog változtatni, hogy bizonyos hangerőálláson hangosabb a nagyobb értékkel rendelkező, de igazából teljesen mindegy. Ezek mind 100dB felett vannak, vagyis elég hangosak. A frekvenciatartományra meg össze-vissza írnak valamit, illetve az alsó és a felső határ még nem mond semmit a hangképről, hogy milyen a frekvenicamenet.

    Azt hiszem már egy párszor le lett írva ebben a topikban, hogy ezek az adatok nem mondanak semmi érdemlegeset. Meg kell hallgatni, vagy olyan emberrel kell beszélni, aki már meghallgatta, a puszta számok teljesen haszontalanok. Legfeljebb a kábel hossza lehet érdemleges információ.

    Én azt tudom mondani, ami én hallottam. A Koss Plug-ot nem érdemes megvenni, kiegyensúlyozatlan, szinte csak mély van, de az nagyon, bár van pár pozitívuma is, illetve már elég olcsó, de nem egy tuti füles. Én most újítottam egy CX400-at, de egyelőre nem vagyok elégedett vele, viszont még szokom, úgyhogy egyelőre nem mondanék kőbevésett véleményt róla. Ha neked tetszett a CX300, akkor szerintem ezzel is meg lennél elégedve (mármint a hangzásával, szerintem a kábelezése botrányos), egyelőre nekem ez a benyomásom róla.

    [ Szerkesztve ]

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz bigmasterg #7214 üzenetére

    Hát fura az árképzések az MM-nek az fix.

    CX500-ból csak fehér volt 9900-ért, pedig ha valamilyen értelmes színben van még el is gondolkodtam volna rajta. CX400 6990 és 3 színben van (aqua, silver, white). Ugyanakkor a CX300-II Precision ECO csomagban (ilyen full színtelen karton) is 8500 Ft, rendes blisterben pedig 12000 Ft volt. A CX200 is 10 felett CX350 meg 15 felett. Nagyon fura árképzés, de a CX400 és a CX500 jelenleg ott van a legjobb árban, többek között ezért is lett CX400 a választásom és nem CX300 (tekintve hogy gyakorlatilag CX300 árban megkaptam ugye).

    Amúgy azt hiszem eldöntöttem, decemberben mindenképpen hozatok magamnak egy Metro.Fi 150-et ha másnem karácsonyi ajándékba (mert nekem Én vagyok a legkedvesebb ;]). Aztán, hogy addig megmarad-e a CX400 az a következő hétben dől el, illetve valahol meghallgatok már egy HJE-300-as Panát (vagy megveszem, bár az már nagyon burzsuj lenne :B).

  • Hugo85

    aktív tag

    Bakker nem hiszem el. Beraktam a fülembe öcsém sima fülbedugós Sennheiser MX460-asát. Anno kapta ajándékba tőlem mert valami olcsó és jó kellett. Hát nem mondom halkabb, mint a CX400 és nincs is olyan basszusa, de mennyivel szebben szól középen és fent. Van énekhang, és a cintányérok sem idegesítőek, ugyanakkor a gitár olyan mintha előttem szólna. Ugyanakkor kell neki egy kis adag mélyhangkiemelés. Mennyibe is kerül most? 2200 Ft? Jó a zajszigetelést azt elfelejthetjük, az biztos, de akkor is... :(

    Még a végén elcserélem vele a CX400-ra :Y

    [ Szerkesztve ]

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz fi:zi'k #7217 üzenetére

    Ha Metro.Fi 150 lesz (szerintem igen), akkor még mielőtt aktualizálódna a téma, akkor feldobom itt, hátha kell több embernek is. Kint tényleg elég alkalmi vételek is vannak, és a barátom csomagjába mindenképpen befér még párszor néhány grammnyi fülhallgató. Aztán majd mindenki ad 1-1 ajándék sört a fáradozásért ;)

    Közben, ahogy itt olvasgatom a HJE-300 se nem szigetel, se nem szól jobban, mint a CX400 (persze ez erősen szubjektív, lehet nekem jobban bejönne), lehet mégse lesz kipróbálás...

    [ Szerkesztve ]

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz fi:zi'k #7227 üzenetére

    UE=Ultimate Ears (azaz Végső Fülek :DDD) azaz a Metro.Fi 150 gyártója. És igen az egy nem kifejezetten rossz ár. :K

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz fi:zi'k #7240 üzenetére

    Azok az AKG-k (két ember is árul aprón) állítólag csomagolássérültek, meg újonnan kábel és/vagy csatlakozócserés példányok olcsón. Az eredetiségüket eddig senki sem vonta kétségbe, illetve eddig a működésükkel sem volt senkinek gondja. Az merült csak fel, hogy esetleg egyes darabok nem újak, egy srác fülzsírt vélt felfedezni az egyik in-ear fülesben, de ez egyszeri eset volt tán, de az tuti hogy garancia nem nagyon van max az a pár hét, bemondásra.

    (Hát igen, honnan is lenne ennyi csomagolássérült füles, és attól miért menne tönkre a kábel/dugó, szerintem reálisabb, hogy egyes tönkrement és kicserélt füleseket megszereznek a szervízből emberek, majd azokat megjavítva eladják, de ez szigorúan az én találgatásom, kérem ne hivatkozzon rá senki.)

    Amúgy lassan azért szokom a CX400-at, sőt ma a hosszú kábelét is tudtam értékelni. Még a végén összebarátkozunk. Illetve lehet szegény (öskövület, matuzsálem 2003-as) MP3 lejátszómra is ráférne a csere, mintha öcsém MPIO-ja szebb hangzást csiholna ki belőle...

    [ Szerkesztve ]

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz Gino20 #7255 üzenetére

    Mikor először kipróbáltam azt hittem, hogy leszakad a fejem a mélytől
    Hát úgy tűnik csak Plug után csalódás a CX féle puffogó mély, és az alig létező középtartomány. Bár 500-ast nem próbáltam de nem hiszem, hogy ég és föld a különbség a 400-assal szemben. Bár, mintha tényleg javulna kicsit ahogy használom. Na nem is a mély lesz erősebb, inkább a nagyon éles magas csitul kicsit. :)

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz celf #7366 üzenetére

    Na ezt se gondoltam volna, hogy eljutunk ideáig :P

    Elvileg jövő héten jön egy 340-es AKG (meg az új lejátszóm), akkor majd beszámolok, hogy mit tud egy CX400 ellenében a kicsike, úgyis sokan voltak kiváncsiak rá a topikban.

    [ Szerkesztve ]

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz fi:zi'k #7369 üzenetére

    Nemtudom, 98.66%.
    Bár, hogy őszinte legyek abból még nem láttam hamisat keringeni, más már igen?

    Tomate: vegyél Panasonic HJE-300-at. Fele annyiba kerül mint a Sennheiserek (6-7 k), és nem szól rosszul, a topikban több ember is pozitívan nyilatkozott róla. Ha már kompromisszum, legalább legyen olcsó, nem? :)

    [ Szerkesztve ]

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz Tomate #7379 üzenetére

    Igen az az, amelyiket linkelted.

    Esetleg ha nagyon akarod a 6-7k-dba belefér a Sennhesier CX300 (vagy AKG K324p/Creative ep630, ami kb azonos vele), de én egyáltalán nem estem hanyatt a CX400-tól, pedig elvileg az jobban szól. Sonyk között is szétnézetsz, azok sem szólnak rosszul (sokan arra esküsznek), de ilyen árkategóriában nem nagyon találsz sajnos rendes agybadugóst.

    Persze jön a kérdés, hogy milyen zenét hallgatsz, mi a fontosabb, milyen jellegű kompromisszumot érdemes kötni. A HJE-300 az elmondottak alapján kiegyensúlyozottabb, de a basszus nem fogja letépni a fejed, viszont lehet, hogy akusztikus/klasszikus zenénél sokkal jobban jársz vele. A CX széria mélye erőteljesebb, viszont fura dobozhangjuk van (ahogy olvastam még a CX550 II-nek is), a közepek tompák, magasak vannak de a nagyon magasak nekem túl erőltetettek, bántóak (ez mondjuk izlés kérdés is lehet). Énekhangban szerintem nem valami meggyőző.

    Ha csak az kell, hogy masszírozza a dobhártyád a basszus és valami ciceregjen mellé néha, akkor ott a Koss-nak a Plugja, ami lehet, hogy tompán szól, csak mélyei vannak, némi közép, magas meg csak EQval jön elő, de akkor is csak egy szintig. Ezek ellenére viszont olcsó, örökélet garis (nekem már egyszer szó nélkül cserélték), szerintem a legkényelmesebb agybadugós (ez nagyon szubjektív, így nem mérvadó), mivel más rendszerű a fülzsír nem tudja tönkretenni (félig nyitott), és annyira hányingert sem okoz (a CX400-at tényleg agyig kell dugni).

    A döntés a tiéd. Persze a legjobb meghallgatni volna ezeket, és kiválasztani melyik tetszik, de erre ugye nem nagyon van lehetőség. :(

    Esetleg várd meg, amíg megjön fi:zi'k fórumtárs UE metro.fi 150-ese és ír róla egy differenciál-diagnózist (illetve, hogy ideért-e rendben a messzi Albionból), lehet, hogy az a legjobb választás 7-8K-ért, igaz nincs garancia, és külföldről kell rendelni, de valamit valamiért...

    celf: UE SuperFi szériával van tapasztalatod (konkrétan mondjuk a 4-essel)? Megérik az árukat? Tartósak? Lehet, hogy elgondolkozom egyen... :) (rámjött valami perverzió ;])

    [ Szerkesztve ]

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz Balázs1621 #7389 üzenetére

    Majd ha megjön a 340-es és meghallgatom, megmondom érdemes-e 330-ast venni. Én is hallgatok trancet elég sokszor :)

    mcs - ahogy nézem a Pana van 3K alatt is. :K

    [ Szerkesztve ]

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz _Smooth #7407 üzenetére

    Már elég régóta így van, én már lassan egy hónapja vettem ott a CX400-at és akkor írtam is, CX500 meg 9900Ft volt akkor (talán az érte meg a legjobban).
    Amúgy a személyzeti ár mit takar?

    Amúgy a jó relatív, továbbra sem tudok igazán megbarátkozni a CX400-at, nem is használom sokat :( Nem rossz, nem rossz, csak lehetne sokkal jobb is.

    Lassan itt a december, szóval lehet nekem is a 170-es metro.fi lesz a karácsonyi ajándék :D Bevásárolok itt fülhallgatókból, aztán nem lesz már hova tenni őket. :B

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz Solicidium #7409 üzenetére

    Mire gondolsz tényleg jó alatt? :DDD Egyébként még összesen nem költöttem el egy IE8 árát sem :P
    Amúgy az a terv, hogy ki lesznek tesztelve melyik jön be a legjobban, az meg a Plug (má' öreg) marad, a többi meg el lesz adva a sunyiba :)

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz Solicidium #7413 üzenetére

    Igen a metro.fi jobb kell legyen. Majd meglátjuk mi megy és mi marad, ezt a tanulópénzt most rászánom arra, hogy melyik füles a legjobb nekem.

    Ma megjött az AKG K340. Hát kezdeti benyomásom (olyan 30-40 percet használtam eddig, viszont mivel használtan vettem nagyjából be lehet járatva) az, hogy szerintem sokkal jobb a CX400-nál. Kényelmesebb, jobban szól, a basszus nem olyan túleröltetett és nem puffog, mint a CX-ben, a középtartomány sokkal szebb, végre van élvezhető énekhang, a magasak sem annyira zavaróak, bár talán itt részletszegényebb, ugyanakkor kiegyensúlyozottabb, nekem sokkal jobban tetszik. Végre nem kellett EQ-t állítanom, mert Normal-on körülbelül úgy szól, ahogy szerintem kellene A hangerőszabályzó is nagyon jó kis cucc, különösen tetszik a tolócsúszkás megoldás. A kis hordtok is sokkal jobb, mint a CX szütyője, mert kemény és így jobban véd, igaz több helyet foglal.

    Vannak persze dolgok amiben rosszabb. A kábelzaj iszonyatosan magas, ahogy hozzáér valamihez azonnal, és hangosan hallod. Ezen még erősít az, hogy a hangerőszabályzó miatt jobban leng a kábel és ront az a tény is, hogy nem adnak hozzá kábelcsipeszt, amivel ez a probléma csökkenthető lenne. A kábel maga nem rossz, de vékonyabb mint a CX-és, a jack jóféle, de egyenes, így bizonyos lejátszóknál probléma lehet, a Fuze-nál nem zavaró. A hangszigetelése sokkal gyengébb, mint a CX-nek (bár lehet ki kéne próbálnom a legnagyobb szilikonnal is), viszont nem annyira kellemetlen érzés ha a füledben van. SOKKAL_HALKABB (a Diva-n +5-7 hangerőfokozat kell), viszont a kisebb érzékenység (vagy magasabb ellenállás :F) miatt jóval alacsonyabb az alapzaja, ami sok helyen (pl mobiltelefonos zenehallgatás) nagy előny lehet.

    Ennyit a K340-ről, ezek alapján egyelőre tudom ajánlani a K330-at is, ami elvileg ugyanez potméter nélkül. A tartóssága mellett viszont egyelőre nem tenném le a voksom, CX robusztusabbnak tűnik, a Plug meg maga az elpusztíthatatlanság mellette. A poti és a kábel nem tűnik öröklétre tervezettnek.

    #7414 - Ne viccelj már, 7ropiért cx 300at bárhol veszel boltban... Média meg amúgy is kurva drága mindig!
    Azért ezt fogalmazd újra. Kérlek mutass egy helyet, ahol van CX400 7k-ért és CX500 10k-ért, rendes két éves garanciával, garantáltam eredeti (ergo nem az apróról). Ezek fényében az sem lehet igaz, hogy a "Média meg amúgy is kurva drága mindig", legfeljebb az, hogy általában drágább, mint a többi bolt. De szerintem ez nem az a téma, amiről ebben a topikban beszélnünk kellene.

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz celf #7423 üzenetére

    Este megcsinálom (és rendes fényképezővel) :K

    #7425 - én csak találgattam, hogy mi miatt lehet kisebb a hangerő, utánanézni tegnap már lusta voltam... :B

    #7427 - ha tetszik, akkor örülj neki és ne érdekeljen mások mit mondanak, elvégre a cél az, hogy te meg legyél elégedve vele. Ugyanakkor ha lehet ne halgass meg más, esetleg sokkal drágább fülhallgatókat, mert lehet utána kevésbé fog tetszeni ;)

    [ Szerkesztve ]

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz dudika10 #7425 üzenetére

    Na most utána is néztem. Nem kellene halkabbnak lennie az AKG K340-nek, sőt a CX400-nál hangosabbnak kellene lennie, mert magasabb az érzékenysége és ugyanakkora az ellenállás. Poti maxom volt. Majd kihallgatom őket este rendesen csendesebb környezetben is, gyanítom, hogy inkább a gyengébb hangszigetelés szólhatott bele a képbe, mert viszonylag zajos környezetben teszteltem... (vagy persze hamisítvány, amit egyelőre kizárnék :) )

    Szerk: neten utánanéztem, a füles és a csomagolás is dettó olyan mint az eredeti, és egyáltalán nem is láttam sehol, hogy a K340-et hamisítanák.

    [ Szerkesztve ]

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz Hugo85 #7428 üzenetére

    Íme az AKG K340 Liquorice képekben:



    celf, választ adtak a kérdéseidre a képek? A minőségért bocs, este sötét, makró+vaku+kompakt és még siettem is :B

    Egyébként közben rájöttem, hogy a legkisebb gumik voltak rajta, és miután lecseréltem a közepesre (a képen már azzal látható) sokat javult a hangszigetelés, és a fülemben is stabilabban áll, illetve a mély is hangsúlyosabb lett. Még mindig kényelmesebb, mint a CX400, nincs az a folytonos vákuum érzés a fülemben (viszont jobban kilóg, nem annyira "szexi"), nincs az az érzésem mintha víz alatt lennék. A középtartomány összehasonlíthatatlanul jobb, a magas szerintem valóságosabb, a 400-asé nagyon harsány, ugyanakkor persze több dolgot meghallasz benne, a mély inkább más, és mennyiségben kicsit kevesebb, de ez szerintem nem baj. Szerintem összességében jobb vétel, főleg a 400-asnál, mert annak a kábelezése azzal a hosszabítóval nem egy Nobel-díjas alkotás. Ami kevésbé van meg itt, mint a 400-asnál, hogy nagyobb basekick-nél a CX úgy tűnik, mintha kifulladna, és nem jön belőle addig/utána nagyon más hang, elnyomja a közepet, magast, ez a K340-nél sokkal kevésbé van jelen. (de persze ez is egyutas és zárt, úgyhogy azért érezhető...)

    Egyébként a füles az egyik hardveraprón seftelő manustól van, ha valakit érdekelne hasonló. (bár hozzám egy másik srác közvetítésével került használtan, akitől a Fuze-t is vettem).
    A hangerőszabályzó tuti kis cucc, csak ahol alul-felül csatlakozik beke a kábel, az nem néz ki annyira masszívnak.

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz Salvador20 #7435 üzenetére

    Joggal. A K340-esé csak alig különbözik így kép alapján, és az bizony nagyon jó cucc, szerintem messze veri a Seni-k rugósszájú herezacskóját, bár azokba gyorsabban be lehet zúzni a fülest...

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz celf #7437 üzenetére

    Jól látod, kemény, vagyis részben jól. Az a része, ami likőrszínű, azaz a zárt háza a drivernek az kemény műanyag, de az a fekete, ami kívülről rá van aplikálva, és így exoskeleton-szerűen öleli, illetve lejön a kábelig egészen az gumiszerű, így törésgátlóként is funkcionál. Most, hogy kicsit többet volt a fülemben kicsit zavaró is hosszabb távon a jobb fülemben, a balban érdekes módon nem, de nem vészes. Kicsit áldoztak a dizájn oltárán az ergonómiából.
    Amúgy a szlikonpárnája keményebb, vastagabb, mint a CX-nek. A kicsivel kényelmesebb, viszont szinte egyáltalán nem hangszigetel, a közepes jól szigetel, jobban szól vele, de hosszabb távon jobban feszít.

    Amúgy elképesztő, hogy még a régi agyonhallgatott Prodigy számokban is fel tudok fedezni új részleteket a Fuze+Flac+K340-es trióval. Mondjuk most kicsit levettem az EQ legaljából, mert a basszus hosszú távon megterhelő. Ezek után nagyon kiváncsi vagyok, hogy egy a metro.fi mit tudhat, mert nekem ez az AKG már megüti a szintet, ellentétben a CX-el. Szerintem a CX megvárja a metro.fi-t és csinálok egy összehasonlító tesztet 4+1 fülessel (vagy ha esetleg valaki beszál akár cx300/500-al, HJE-300-al, esetleg valami Sonyval akkor azokat is bevéve), aztán pedig a CX el lesz adva kábelcsipesz nélkül (mert az kell az AKG-hez :B).

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz celf #7441 üzenetére

    Szerintem is, majd meglátjuk. Jó ez az AKG, ma végigutazgattam vele a napot, de elkellene még egy kis hangszigetelés. Lehet ráhackelem a Plug valamelyik szivacsát, kiváncsi vagyok úgy milyen lenne... :)

    Most az a terv amúgy, hogy ez a hét a K340-é, a következőt végigtolom a CX-el, és azt hiszem utána elég jól kialakult véleményem lesz róluk. Egyébként a CX még be sem járatódott, mert sokszor a Plug-ot használtam helyette, annyira nem tudtunk összebarátkozni :B úgyhogy most kap még egy hetet tőlem és a Fuze-tól. (a kábelezése azzal a szörnyű hosszabbítóval persze ettől nem lesz jobb, de az ilyen...)

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz jorden06 #7495 üzenetére

    Esetleg, ha itt a Ph! hardveraprón szétnézel, akkor van pár ember, aki 6-7k-ért árul AKG K330 vagy K340-est (a 340 csak a hangerőszabályzóval jobb). Szerintem a CX400-at is verik hangzásban, ami elvileg jobb, mint a CX300, ugyanakkor nincs rá normális garancia. Én meg vagyok elégedve egyelőre a K340-essel, máshogy szól, mint a CX, és nekem jobban tetszik.

    Amúgy meghallgatnék már egy HJE300-at, öcsém pont most jelentette be, hogy neki is agyba dugós cucc kell (az MX460 nem szigetel egyáltalán, pedig alapvetően szépen szól), és gondolom Ő nem szán rá annyit, úgyhogy mondtam, vegyen Panát, de sajnos sehol nem lehet kapni :( Benézek már az MM-be, hogy mi a helyzet, hátha ott van. Ha megjön a metro.fi 170, akkor karácsonyi megateszt lesz még ebből :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák