Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Nowhereman

    őstag

    válasz Peat;) #5737 üzenetére

    Én Sauberéknek drukkolok. Egy meglehetősen nehéz szezonkezdet után/BMW, Petronas kivonulása/, összehoznának egy olyan verdát, amivel menetrendszerűek lennének a Japó előzi a világbajokot pillanatok...

    Utánam a kondenzcsik!

  • #70869248

    törölt tag

    válasz Peat;) #5737 üzenetére

    Ezt a gumidolgot nem igazán vágom, a szezon előtti teszteken ott voltak az elején, a szezon első versenyét Kimi nyerte Alonso előtt, mindketten Michelin-ről váltottak Bridgestone-ra.

    Hamilton egy 4ezer hengerűrtartalmú 10ezer max fordulatú autóról ült át az F1 2.4cc-s 18ezer fordulatú prototipus kategóriájú autójára, több pályán még egyáltalán nem ment, vagy máson mint mondjuk Bahrein csak 3 évvel korábban egy sokkal kisebb kategóriájú autóval.

    Szal én ezt a guminehézséget nem látom alátámasztva sehol, pláne nem hiszem azt hogy nagyobb kihívás lett volna mint egy Gp2- ről váltó F1-s újonc technikai ugrása.

    Alonso sztem egyik problémája ezévben kb. olyasmi volt ami egy idézetből kiviláglik:
    "
    Mit gondolsz a McLaren versenyzőpárosáról?
    -Heikki Kovalainen: "Azt hiszem jól fognak dolgozni. Fernando egy rendes fickó és gyors. Lewis jó munkát végzett tavaly, így megérdemli a helyet. Lewis természetesen kevesebb tapasztalattal rendelkezik, mint Fernando, de jó csapat lesznek."

    Tudtad, hogy Fernando Téged és nem Hamiltont említette, amikor arról kérdezték, hogy ki okozhat meglepetést az idén?

    -Heikki Kovalainen: "Örülök, hogy ezt hallom! Fernando mint versenyzőt jobban ismer engem, mint Hamiltont. Remélem, sikerül meglepetést okoznom."

    Nem jelent ez terhet Neked?

    -Heikki Kovalainen: "A Formula-1-ben mindig nyomás nehezedik rád. Igyekszem jól teljesíteni. Nem lennék boldog, ha a mezőny végén végeznék, ahogyan akkor sem, ha nem lennék biztos abban, hogy a maximumot nyújtottam. Ez jelent terhet. Fernando kijelentése nem okoz plusz terhet. Ez nem befolyásol."
    " formula.hu/régen

    Sztem ha az elejétől fogva keményen 'ráül' Hamilton-ra...nem segíti, és komolyabban veszi akkor megnyeri a VB-t (már ha azévben a McLaren nyerhetett volna bármit is).

  • hunnylander

    őstag

    válasz Peat;) #5737 üzenetére

    Hamilton többet tesztelte azt az autót mint Alonso az első futam előtt.

    Nem talált, Alonso 15 tesztnap, Hamilton 12 tesztnap.

    Aki azt gondolja, hogy egy (akármilyen nagy tehetségű) újoncnak nincs tanulnivalója a kezdő éveiben és egyből a maximumon nyit az F1-ben, az buta. Hamilton folyamatos tanulási hajszának mondta 2007-et (egy idei interjúban), "catch up, catch up Alonso". Tisztelettel beszélt Alonsoról, tapasztalatban, az F1 belső ismeretében, a munkafolyamatok elsajátításában és sok mindenben sehol sem volt Alonsotól. Sok pálya teljesen ismeretlen volt számára. A szimulátor elsődlegesen fejlesztési és beállításmodellezési eszköz. Ezt nem csak Hamilton mondta róla, pályát tanulni nem sokat ér. Lewis körbejárással és a szabadedzéseken tanulta a pályákat. Nézd meg a csütörtöki képeket, még jegyzetfüzet is van nála, mikor a versenymérnökével körbesétálnak.

    www.HunnyF1.com

Aktív témák