Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attiati

    veterán

    Most nagyon elakadtam a mondatközépi határozószók mondatbeli helyével. (probably, usually, sometimes, never.....)

    Azt írja, hogy: tagadó mondatokban a mondatközépi határozó rendszerint a NOT szócska után kerül, illetve esetenként annak helyére (pl never). Egyéb variációk is előfordulhatnak tagadó mondatokban, ezek közül leggyakoribb, hogy a don't, can't, hasn't.... stb. elé kerül a határozószó, közvetlenül az alany után. Az olyan határozóknál, amelyeknél ez (szinte) törvényszerű, ezt a tulajdonságot külön jelezzük.

    Hát a sometimes-nál és a still-nél jelezte. És ott a példamondat úgy szólt, hogy "I sometimes cant write".... (Őszintén szólva én már itt is leakadtam, mert ez így elég hülyén hangzik. Nem jobb úgy, hogy "Sometimes I can't write"?

    De aztán a többi példamondatnál láttam olyat, hogy "We usually dont read in English". "I really dont know". "we normally dont work on Sundays"
    Pedig ezeknél a határozószavaknál nem említette, hogy eltérő lenne a szabály, és hogy ezeknél is a not szócska elé kerülne.

    Most akkor mik a kivételek, vagy hogy szól tagadó mondatokra a szabály?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák