Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz olta #1014 üzenetére

    A patron cserebere ablakon kidobott pénz lenne.
    A fejek be vannak száradva, először azokat kell kitisztítani.

    "Gondolom ez patron mar kuka.."
    Miért lenne? Az valóban egy utángyártott patron. Majd figyelmeztet, hogy inkább gyárit kellene használnod, amit leOKÉzol, és kész.

    "Gondoltam csak levegos a fekete, es nem raztam ossze elegge, mielott beraktam. "
    :Y
    Ha felrázod a patront, buborékos lesz a tinta, amitől levegő mehet a fejbe, amitől az Epson piezói megsülnek, amitől ki lehet dobni a nyomtatót.
    Egyébként is: Epsonnál normális a levegős patron, azért van egy lyuk a tetején.

    Még gondolsz valamit, és teljesen totálkárossá válik az a szerencsétlen nyomtató...

    "Mert ezen a hires pelikan fajtan a chiprol egyedul csak a patron szamat tuntetik fel, a chipet nem"
    Más gyártó sem, még az Epson sem. (Ha magad felé fordítod a Pelikan érintkezőit, ott kell legyen rajta a chipverzió. De ha nincs, akkor is működik vele, különben a nyomtató már kiabált volna.

    "V5 chip jo ehhez"
    Jó.

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

  • lamiki

    senior tag

    válasz olta #1014 üzenetére

    973-as hozzászólás, próbálkozz egy kis zöld bogároldós fejtisztítással, mert beszáradt a fej.
    Elég csak azokba a csonkokba nyomni pár ml ablakmosót, amelyik csíkoz, vagy nem nyomtat.
    A Dx4400-assal szerencséd van, mert minden jelenleg kapható T0711-714-es patront elfogad, bármilyen chip verziót, legalábbis 3.11-es verziótól kezdve biztosan.
    Egy kis levegőtől, meg biztosan nem sül meg a piezo a fejben, mivel itt nincs fűtő szál, a piezo kristály feszültségváltozás hatására megváltoztatja az alakját. Pozitív feszültség hatására történő alakváltozása kipréseli a tintát a fúvókákon keresztül, ellentétes feszültség hatására, pedig ellenkező irányban változtatja meg az alakját. Szóval itt ha levegő kerűl a fejbe, akkor csak annyit csinál, hogy még jobban nem nyomtat, még többet csíkoz, mert amíg ki nem tisztítod a levegőt, addig akadályozva van a szabad folyadék áramlás.
    A pelikán patront nem ismerem, nem tudom, hogy több kamrás szerkezetű, mert akkor érzékeny lehet rá, ha levegő van valamelyik kamrába beszorulva, ha szivacsos szerkezetű akkor meg nem.
    De itt a levegő nagyon ritkán okoz problémát, inkább a hiánya szokott, ha nem tud megfelelően levegőzni a patron, akkor pl fotó nyomtatásnál a fél oldalnál kifogy a fejből a tinta, ha vársz egy kicsit megint lehet nyomtatni.
    De neked nem ez a gondod, hanem a beszáradás.

    Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

Új hozzászólás Aktív témák