Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • brd

    nagyúr

    válasz grHawk #26819 üzenetére

    Contentet ad...? Mit is kapunk az Engineers-szel? Hát, amit én eddig láttam és nagyon zavart:

    - 'dmeg, a másik hajómon nincs elég cargo rack, most adhatom el/dobhatom ki a cargo-t, mert addig ugye nem tudok másik hajóra cserélni, ameddig az aktuális hajó cargo-ja el nem fér a másikon - miből állt volna, ha mondjuk ilyenkor megmaradhatna a régi hajón a cargo, hogy vehessek az újra cargo rack-et és aztán áttenni - persze csak egy részét is jó lenne (sőt, lehetne az állomásokon cargo storage is, mondjuk napidíjjal;
    - mikor jön már küldetés (open/solo/kilépés-belépés váltogatás), hogy megkaphassam azt a cuki' csillámpónit, ami a félőrült mérnöknek kell - súlyosbítandó ezt, hogy pont annyit nem kapni, ha kapni is valahol, mint a fickónak kell, tehát többször kell fordulni (lásd pl. az a kib'tt szivar); :W
    - mennyi időt fogok eltölteni a baromi unalmas, "ugrás/várakozás az FSD hűlésre/eltávolodás a csillagtól/néha Fuel Scooping"-körmenettel, amíg ~15 LY ugrótávval eljutok pl. Maia-ba a professzor úrhoz Thrustert upgrade-elni (mert a közelében ugye nincsen shipyard-os állomás, azaz transzfereltetni nem lehet másik hajót a közelbe)?;
    - ó, már megint szétcseszte a homloklebeny kommandó (©) a kedvenc állomásom, mehetek másikat keresni...!

    Konkrétan, lemértem, mire a beta-ban hallal próbából upgradeltem az ASP Ex'-em PP/PD/Thruster/MC-ket 5-ösre (kivéve PP, ott elég volt a 2-es vagy 3-as, most nemtom'), 6 órámba telt, és még hátravan a Shield/SB/esetleg SCB is, de ez a hajó ugye 40-47 (cargofüggő) LY-t tud ugrani, mennyi lesz ez egy 15-17 LY-képes Python/Vulture/Corvette használatával?
    Mondjuk az igaz, hogy ha egyszer végzünk vele, akkor elterülhet a széles mosoly az arcon, a sebességet (az ASP-mnél pl. 507 lett üresen a boost), vagy harcban használhatóságot látva (jelenleg manőverezhetőbb, mint egy A-s modulokra 1-es upgrade-et kapott FAS). Nagyon tud darálni a 6 db MC, a legtöbb, max. közepes hajó legfeljebb 8-10 másodperc és még csak levegőt sem kell venni közben, egy szuszra megoldom vele (konda szintűt még nem tudtam műteni vele, a legnagyobb, amivel találkoztam, egy Clipper volt). Tartok is tőle, idővel nerfelni fogják az "1 db corrosive+többi incendiary" MC effekteket, túl jó lett. :) Igaz, a pajzsra egyelőre vigyázni kell, mert az még csak 1-es, ill. a MC restockra kell material-t tartogatni a csomagtartóban az eü. doboz mellett. Még a Vulture-re vagyok nagyon kíváncsi, mert annak erősebb tud lenni a pajzsa, ill. ennél is manőverezhetőbb, de vajon elég-e a 2 MC a pofonosztogatásra...? De eddig eljutni a normális játékban szerintem tovább fog tartani, mint felfedezéssel összeszedni az ELITE rangra valót. :U Ráadásul ugye a legtöbb esetben csak a harmadik-negyedik nekirugaszkodásra ad értelmes upgrade-t a tisztelt mérnök, addig csak félálomban dolgozik és akkor még az is hozzájön, hogy a fegyverekre az extra effekt kuncsorgása a legtöbb esetben darabonként visszavet 2 kategóriát a sértődős mérnöknél (azaz 5-ös szinten ez jelenleg azt jelenti, hogy 2 db 3-as és 1 db 4-es effektet kvázi ki lehet dobni - persze addig esetleg mehetnek a többi fegyverre, ameddig nem vagyunk készen).

    orientcx: Köszönöm az infót, brutális az a pajzs! Főleg a 7-8 db SB-től lett ilyen, vagy a SG tuningolása is sokat számít (csak, hogy melyiket vegyem előre a sorban)?

    The only real valuable thing is intuition.

Új hozzászólás Aktív témák