Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gargouille

    őstag

    válasz benfolds #36191 üzenetére

    Csak megerősíteni tudom amit leírtál, én is ugyanezt tapasztalom ismerősi körben. Ha már bonyolultabb valami mint egy fagolyó akkor biztos, hogy nem tudnak mit kezdeni vele, másrészt tényleg csak a throwert értékelik, "mer annak mennyivel erősebb fénye van, látod sokkal messzebb világít". :D

    Baráti társaságban sütögettünk még nyáron egyik éjjel és az S3-al világítottam. Az egyik srác lefitymállta, hogy hát ez semmi, ő piacon vett olyan lámpát ami szintén 18650 de 200 méterre "mindent bevilágít", sokkal erőssebb. Mondom neki, ez amit látsz kb. 700 lumen, de ha fókuszálva lenne nagyon messzire vinne, nem (csak) a fényerőtől függ, hogy milyen messze világít, hanem főleg a tükörtől meg a vetítési képétől.. Na mit ad isten 1 hónapra rá megint összejöttünk ugyanúgy, elvittem a C8-ast is, ő nála meg pont ott volt a "csodalámpa". 2 akksis noname thrower volt, valami egész kékes hideg színnel, elvilágított vagy 60-80 méterre is, igaz ott már elfogyott a fénye. Mondom neki, figyelj, itt ez a C8. Lumen számra gyakorlatilag pont ugyanannyi jön ki belőle mint a szerinted gyengusz S2+ -ból (szintén ott volt). Ugyanaz a led, driver stb. csak az a különbség, hogy ebbe más a reflektor. Aztán bekapcsoltam neki, ő meg pislogott, hogy "de hát ez vagy 100-150 méterre is elvilágít"! Szerintem azóta sem érti, hogy hogyan lehet ugyanakkora kibocsátott fénymennyiség, mégis ekkora különbség. :)

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Új hozzászólás Aktív témák