Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kress

    aktív tag

    Sziasztok!

    Tippeket kernek az alabbiak alapjan:
    - eddig egy Nexus 7 tabletet hasznaltam (7"), ez rendben volt, hosszu tavon faraszto a kijelzoje
    - tableten elforgatva eleg volt a szelessege, zoomolva a pdf-et
    - tabletet a kijelzo miatt nem felteteln akarnek, ahogy nezem inkabb az e-ink es hasonlok lennenek a jok
    - fokent otthoni hasznalat, max neha vinnem csak magammal, de az eddigiek alapjan ha el lehet forgatni akkor a 7-8 col jonak tunik
    - lehessen elfogatni a kepet (allo/fekvo mod fontos)
    - szeretnem sotetben is hasznalani (vilagitas fontos)
    - fokent technikai jellegu pdf olvasas, program kodok, par abra, ha random tori valahol az nem az igazi (a szin megjelenites nagyreszt nem lenyeges)
    - bookmark vagy hasonlo funkcio elony
    - legalabb 32 Gb hely, vagy bovithetoseg
    - ha alap bongeszes tamogatott az elony (wifi eleg, nem kell mobil net)
    - nem kell minden fele felhasznaloi fiokot letrehozni hogy hasznalni lehessen (ugy remlik regen a kindle eseteben volt ilyen talan)
    - arban max 150e HUF, de rugalmas vagyok (legyen idotallo, ne legyen 1 ev mulva hasznalhatatlanul lassu stb.)

    Az Onyx Book Nova 2-vel szemeztem, nezegettem a Kindle Oasis-t is. Az onyx valamivel szimpibb az android miatt.

    A Nova-hoz valo tok jo a Nova 2-re is?

  • kress

    aktív tag

    válasz csendes #19590 üzenetére

    Koszonom a valaszokat.
    Ahogy nezem a Tolino valojaban Kobo, csak android oprendszerrel. Kb. 30e kulonbseg van a nova 2 es a vision 5 kozott, de vision gyengebb hardver. Az epos 2 dragabb is mint a nova 2, es gyengebb hardver, max a vizallosag elony.

    En csak a neten talalhato spec. alapjan tudok verdiktet mondani, van valami oka hogy a gyengebbnek tuno es dragabb kobo forma/epos 2 jott szoba, vagy csak azert irtad hogy ranezzek? (megbizhatobbak a kobo/tolino-k mint az onyx boox?)

    A nagy tarhelyben rugalmas vagyok, csak pdf-bol vannak joval 100 mb folottiek is, igy nagyobb tarhelyben gondolkoztam.
    A hosszan tarto szines tablet kijelzo nem igen vallalhato, azert nezelodnek az e-ink fele.

  • kress

    aktív tag

    válasz @Pal #19599 üzenetére

    Rendben, koszonom mindenkinek. Benevezek egy Nova 2-re, sima nova tokkal :)

    A magyar nyelv nekem annyira nem lenyeges, altalaban angolul hasznalom a dolgokat amik nem alapertelmezetten magyarkent keszulnek :)

  • kress

    aktív tag

    válasz kress #19587 üzenetére

    Megvan az Onyx Boox Nova 2. Elsore egesz jonak tunik.

    - a 32GB-bol OS frissites utan kb 21GB a valoban felhasznalhato
    - a Nova-hoz valo tok teljesen illik ra
    - a folia felhelyezes tenyleg eleg maceras, neten is sok helyen irjak hogy senkinek nem ment rendesen, de vannak akik szerint ezekhez mar nem is kell (elvileg a felso uveg reteg miatt birja a strapat)
    - a play beloves nem volt nehez
    - amit hianyolok az a "mark as read" vagy hasonlo funkcio, valamint a rendes szuresi lehetosegek az alap szoftverben (in progress, finished, same author, stb.), recent list van de az eleg minimal
    - nekem a pdf kezeles megfelelonek tunik egy par konyv alapjan
    - meg szokni kell a kepernyo frissiteseket, neha kicsit mintha ugralna a teljes frissitesnel (feket, kep, fekete, kep)
    - megvilagitas egesz jonak tunik eddig, bar az opcio ami feloldasnal auto bekapcsolna a vilagitast megallt mukodni :D (bekapcsolas utan par szundiig ment, aztan mar nem kapcsolja magatol, kezzel kell)
    - a tokon nekem kicsit zavaro a toll kulso elhelyezkedese, kilog (ha a gep hatuljara hajtom olvasashoz akkor is utban van a rendes fogashoz nekem)
    - az appoknak a freeze nem tudom mi celt szolgalna, a freezelt appokat ugyan ugy lehet futtatni, a google playes appokra pedig nem is engedi, nincsenek a listaban
    - van egy kinai karakteres app az app manager listaban, nem tudom mit csinal, es mi az, eltavolitani sem lehet :)
    - a beepitett webserver, wifin geprol tartalom feltoltes egesz kenyelmes

  • kress

    aktív tag

    válasz cannibal #19682 üzenetére

    en iponnal vettem, 100+tok, par napig erdemes nezni, naponta valtoznak az arak a webshopoknal, van olyan ahol egy napon belul is.

Új hozzászólás Aktív témák