Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laca 012

    őstag

    válasz freemanone #880 üzenetére

    "Gyakorlatilag, ha nincs nyitva a teteje szinte semit nem ér."

    Ha nincs rajta a teteje, akkor főleg nem ér semmit!! :(
    Ugyanis akkor az alsó és elöl körben elhelyezett szívó nyílások helyett felülről beszívott levegőt tolja is ki egyből és nem is megy végig a dobozon a levegő.

    Ha "megfúrkálod" a doboz tetejét, azzal kb. meg ugyanúgy végleg elveszíti az egész légcsatorna a jelentőségét és átmegy passzív hűtésbe az egész, csak még a felszálló hő útját el is zárja a tető lyukain beszívott és ventilátorral kinyomott levegő által képzett "légfüggöny", ami már tényleg a zárt dobozzal egyenlő!
    Sőt, akkor még az is jobb ha tényleg nincs tető és felfelé akadálymentesen tudna távozni a gravitációs áramlástól a meleg. (bár ez az áramlás nyilván lófütty, nem véletlenül tervezték ventilátorosra!)

    A legkézenfekvőbb megoldás szerintem, hogy a CPU-ra ragaszt az ember valami kis öntapadós hűtőbordát (Pl. Zalman RHS-1 készlet-ből a magasabbik)

    Aztán valószínűleg a hdd-től is erősen függhet a dolog.. Nálam a 2db WD GreenPower HDD most a hőségben általában 42-43°C ami bőven jó, de persze lehet 7200-as HDD-k jobban melegedhetnek!
    A ventilátor fordulatát különben a CPU hőmérséklete szabályozza, úgyhogy azt mindenképp érdemes bordázgatni!!
    Én most reggel raktam rá az imént linkelt Zalman készletből egy bordát és egyelőre nem is pörög fel maxra, hanem alacsony fordulat és a kikapcsolt állapotot váltogatja..
    (Talán ha így marad és nem is pörög maximumig, talán "beragadni" sem tud..) :U

Új hozzászólás Aktív témák