Hirdetés

2015. augusztus 1., szombat

Gyorskeresés

(#4551) agyhalal

agyhalal
(tag)

Add-onok helye.
A letöltött add-ont pedig itt tudjátok hozzáadni.

FW: 1.04 (08/22/2014)

[ Szerkesztve ]

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#4552) gaben75 válasza agyhalal (#4551) üzenetére

gaben75
(tag)

Az is lehet neki a sima van ahhoz meg nincs Add-on :-(

Intel i5-3570 @3,4 GHz,8 GB DDR3 MEMORY,SHUTTLE XPC, SAMSUNG 840 120 GB SSD, SAMSUNG HD103SJ SATA, HKC 24"

(#4553) agyhalal válasza gaben75 (#4552) üzenetére

agyhalal
(tag)

Ezért is nyomtam az "Új"-ra és nem a "Válasz"-ra. Közérdekű információ.

(#4554) bagyul

bagyul
(újonc)

Volt ez a kérdésem
Az elmúlt napokban kotorásztam kicsit és egy csomó add-ons-t, így többek között a ZoneMinder kamerafelügyeleti szoftvert találtam:
[link]
De sajna nem tudom hozzáadni a 320L-hez.
Itt ehhez kapcsolódóan egy fórumon hasonló problémát és jelenséget ír le egy fórumozó, mint ami nekem is fennáll.
Ha valaki tudna picit segíteni megköszönném!

[ Szerkesztve ]

(#4555) TZMI válasza agyhalal (#4551) üzenetére

TZMI
(újonc)

Szia,

szerinted ha az általad is említett oldalról leszedem a minidlna-t, akkor már a meglévő ffp-vel felrakott TM-t nem zavarja össze? Egyáltalán ffp ha fent van menni fog az add on-ok felrakása?( a nagy nehezen ffp-vel életre csiholt TM-t nem szedném le)

Köszi előre is a választ.

(#4556) agyhalal válasza TZMI (#4555) üzenetére

agyhalal
(tag)

Szia!

Logikusan átgondolva nem lehet akadálya, de ez csak tipp.

(#4557) TZMI válasza agyhalal (#4556) üzenetére

TZMI
(újonc)

Köszi, akkor talán most még nem kísérletezek. :)

(#4558) nexuspolaris válasza piglet76 (#4546) üzenetére

nexuspolaris
(lelkes újonc)

Na, vettem egy ilyen ventit amit belinkeltél, megcseréltem a pólust a csatlakozóban, beraktam a gyári helyére, de meg se nyekken. Valamit kell még állítani az adminban a Fan Control Settings-ben?

(#4559) Kicsirics77 válasza nexuspolaris (#4558) üzenetére

Kicsirics77
(PH! kedvence)

lehet,hogy nem is kell cserélni a polaritást,nézd meg,hogy visszacserélve elindul-e.

(#4560) piglet76 válasza nexuspolaris (#4558) üzenetére

piglet76
(kvázi-tag)

Annyit tegyél meg, hogy bekapcsolás újraindítás után, MANUÁLISAN a menüből, rakd fel HIGH fordulatszámra, akkor rögtön beindul, majd utána vissza AUTO (LOW/HIGH)-ra.

Nagyobb indító fesz. kell neki, mint a gyárinak, ezért kell ezt eljátszani vele. Nekem hibátlanul üzemel több, mint egy éve.

(#4561) piglet76 válasza Kicsirics77 (#4559) üzenetére

piglet76
(kvázi-tag)

Nem igen szoktam olyat javasolni, amiről nem tudok biztosat mondani. Akkor inkább csöndben maradok. :K
Tapasztalataim alapján szívesen segítek bárkinek, ha tudok.

Az eredeti link, ami alapján én nekiálltam:
[link]

A videó alatti német szöveg fordításából az utolsó mondat az érdekes:
"Meg kell jegyezni, hogy az átalakítás során, a + és - pólusokat fel kell cserélni a csatlakozó kábelen található dugón, mert a D-Link biztonsági okokból változtatott a szabványon.

Zu beachten ist beim Umbau, das + und -- im Anschlusskabel des Lüfters am Stecker gedreht werden müssen, da bei D-Link die Norm sicher etwas verändert wurde."[./I]

(#4562) abydos válasza agyhalal (#4551) üzenetére

abydos
(kvázi-tag)

Köszi, de nekem nincs ilyen :S

http://abysan.com

(#4563) agyhalal válasza abydos (#4562) üzenetére

agyhalal
(tag)

Szia!

Ha nincs, akkor a helyedben a NAS firmware-ét ellenőrizném le.

(#4564) abydos válasza agyhalal (#4563) üzenetére

abydos
(kvázi-tag)

Felraktam az 1.4-et, semmi :(

(#4565) aldebaran válasza abydos (#4564) üzenetére

aldebaran
(őstag)
LOGOUT blog

Biztos, hogy frissült a firmware? És ugye a DNS-320L-ed van?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#4566) abydos válasza aldebaran (#4565) üzenetére

abydos
(kvázi-tag)

Nem, csak sima. Az akkor nem tud ilyet, ha jól értem :( Az szomorú lenne :/

(#4567) lafaty80 válasza abydos (#4566) üzenetére

lafaty80
(őstag)
LOGOUT blog

Pedig a sima nem tudja .. :(

Eladó Nexus 5 16GB Fehér, garanciális! (gsm gari)! PÜ!

(#4568) abydos válasza lafaty80 (#4567) üzenetére

abydos
(kvázi-tag)

Ezt sajnálattal hallom, de köszönöm szépen! :)

(#4569) h1ght3chzor

h1ght3chzor
(őstag)

Sziasztok!

Villog a nasom, és nem kapcsol be, mit tegyek? Resetelni nem engedi, hiába nyomom közben sokáig a reset gombot. :(

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#4570) adika4444 válasza h1ght3chzor (#4569) üzenetére

adika4444
(senior tag)
LOGOUT blog

Húzd belőle ki tápot, hnetkábelt és várj kb. 10 percet, majd táp be, kapcsold be ha nem lenne beállítva az auto bekapcsolás, majd dugd bele a netkábelt miután felpörgette a vinyót.

üdv, adika4444 - Az álló óra is naponta kétszer a pontos időt mutatja. (Lewis Carroll) - https://m.facebook.com/groups/740697702722874/

(#4571) h1ght3chzor válasza adika4444 (#4570) üzenetére

h1ght3chzor
(őstag)

Fel se pörgeti a vinyót, csak villog.

(#4572) adika4444 válasza h1ght3chzor (#4571) üzenetére

adika4444
(senior tag)
LOGOUT blog

Igen ismerős jelenség, csináld meg amit fenntebb írtam úgy mennie kellene.

üdv, adika4444 - Az álló óra is naponta kétszer a pontos időt mutatja. (Lewis Carroll) - https://m.facebook.com/groups/740697702722874/

(#4573) h1ght3chzor válasza adika4444 (#4572) üzenetére

h1ght3chzor
(őstag)

Már sokkal többet is állt. És auto bekapcsolás csak reggel 8-ra van időzítve ha jól emlékszem. Nem lehet valahogy így resetelni?

(#4574) adika4444 válasza h1ght3chzor (#4573) üzenetére

adika4444
(senior tag)
LOGOUT blog

Nem, mert nem áll fel a fw.

(#4575) h1ght3chzor válasza adika4444 (#4574) üzenetére

h1ght3chzor
(őstag)

Más ötlet? Lehet, hogy a meleg miatt nem akar visszakapcsolni? HDD nélkül be kellene töltenie?

[ Szerkesztve ]

(#4576) adika4444 válasza h1ght3chzor (#4575) üzenetére

adika4444
(senior tag)
LOGOUT blog

Igen, nekem is melegben kezdte, sőt most hogy belegondoltam vagy 15 percet kellett várnom h lehüljön. Javaslom tedd vmi hűvös helyre akár rövid időre a hűtőbe is, csak hogy jól lehüljön utána már mennie kellene.
Vagy ha tudsz rakj rá vagy alá egy laptophűtőpadot hátha az segít.
Egyébként nem tudom hogy ez garis gond-e, mert ha az akkor én vissza fogom küldeni mint a szél mert a laptopom, a telefonom sem csinálja ezt a műsort, és ennek a tűréshatára is 57 fok körül van, úgyhogy jó volna ha iilyen 30 fokoknál még bekapcsolna.

(#4577) h1ght3chzor válasza adika4444 (#4576) üzenetére

h1ght3chzor
(őstag)

Hát ez kész vicc... Ilyen hőfokba simán be kéne kapcsolnia.

(#4578) gabika1969 válasza h1ght3chzor (#4577) üzenetére

gabika1969
(fanatikus tag)

A hőfok nem számít, HDD nélkül is fel kell álljon a rendszer csak egyszerűen nem látsz benne háttértárolót.
Frissítettél rajta esetleg alternatív FW-t? Nálam akkor jelentkezett ilyen gond, többször kellett resetelni, persze legalább bekapcsolt.

Üdv mindenkinek

(#4579) h1ght3chzor válasza h1ght3chzor (#4577) üzenetére

h1ght3chzor
(őstag)

Na megvan, a meleg miatt nem indult... Nem lehet ezt kikapcsolni belőle valahogyan?

Egyébként igen, frissítettem FW-t, és aztán csinálta ezt... Most ha bekapcsolt, akkor érdemes lenne resetelnem, vagy mit csináljak?

[ Szerkesztve ]

(#4580) adika4444 válasza h1ght3chzor (#4579) üzenetére

adika4444
(senior tag)
LOGOUT blog

Igyekezz, hogy ne nagyon kapcsoljon ki és kelljen kikapcsolni. Egyébként te nem tudom hogy vagy vele, de én valszeg visszatelepítek egy régi fw-t, mert nekem már nagyon tele van ezzel a hócipőm, hogy konkrétan be kell időzíteni az újraindítást hogy ne menyjen el a semmibe 15 perc, vagy ne járjak úgy h kihúzom aztán el kell menni stb....

(#4581) h1ght3chzor válasza adika4444 (#4580) üzenetére

h1ght3chzor
(őstag)

Melyikre szeretnél visszatérni?

(#4582) krealon válasza h1ght3chzor (#4579) üzenetére

krealon
(PH! addikt)
LOGOUT blog

"Na megvan, a meleg miatt nem indult... Nem lehet ezt kikapcsolni belőle valahogyan?"

Melegben, a tapegyseg szokta eloszor megadni magat.
Pontosabban a benne levo elektrolit kondenzatorok, de NAS-ban is szokott lenni nehany, ami tonkre tud menni. Altalaban alapfoku forrsztasi es aramkori ismeretekkel rendelkezok is kepesek kicserelni oket, ha elerheto helyen vannak.

(#4583) nexuspolaris válasza piglet76 (#4560) üzenetére

nexuspolaris
(lelkes újonc)

Nálam ez se indította el a ventit, végül visszacseréltem a pólust a gyárira, és kicsit megpöcköltem a venti lapátokat egy csavarhúzóval. Így elindult, és azóta is így megy, de csak Manual (Always on high) beállításon.
Lehet, hogy be kell kicsit járatódnia a ventillátornak, és majd elindul magától is, legalábbis remélem.
Viszont ha így marad, az tényleg elég manual, mert minden újraindításnál meg kell pöckölni majd a lapátokat, hogy működjön a venti, és az időzített ki-be kapcsolást is elfelejthetem... :((

(#4584) piglet76 válasza nexuspolaris (#4583) üzenetére

piglet76
(kvázi-tag)

Nem értem a dolgot, nálam úgy megy, ahogy írtam. :F Semmi kézi rásegítés nem kell.
Időzített ki-/bekapcsolást én nem használtam, egy esetleges újraindítás, áramszünet után pedig mindig ránéztem, hogy megy-e. (Esetleg(!) még azt tudom elképzelni, hogy ebben eltér a sima 320, mint az én 320L verzióm, bár csodálkoznék.)

(#4585) h1ght3chzor válasza krealon (#4582) üzenetére

h1ght3chzor
(őstag)

Te ezt meg tudod csinálni? :) Amúgy kicsit hidegebben elindul. Régi firmware megoldaná ezt?

(#4586) pleti

pleti
(újonc)

Sziasztok!
Tud valaki segíteni DNS320 email értesítésének beállításában?
2.05-ös Firmware van rajta, de nem tudom beállítani. Gmail accounttal próbáltam 587-es porton, ssl-el (és anélkül is) smtp.gmail.com-al.

(#4587) agyhalal válasza adika4444 (#4576) üzenetére

agyhalal
(tag)

Hűtőbe? Ezt komolyan gondoltad? :Y

(#4588) h1ght3chzor válasza agyhalal (#4587) üzenetére

h1ght3chzor
(őstag)

Hűtő, vagy légkondi, igazából majdnem ugyan az. :DD

(#4589) rover45 válasza agyhalal (#4587) üzenetére

rover45
(senior tag)
LOGOUT blog

Én is ott tartom, semmi hangja nincs :D

www.szurok.hu

(#4590) Piedon válasza bagyul (#4554) üzenetére

Piedon
(kvázi-tag)

Tegnap raktam fel egy 320L-re a Zoneminder-t, nagy szívás volt, de a végén félig sikerült is. Tulajdonképpen a műtét sikerült, de a beteg elhunyt, mert bár felment a ZoneMinder és láttam is működni, de egy újraindítás után most nem indul el normálisan a Nas. Délután factory reset és kezdjük elölről az egészet.

Ha nincs semmi "értékes" a Nasodon, és adsz elérést hozzá, megpróbálhatom felrakni nálad, csak mert szarakodni kell vele SSH-n keresztül, hogy felmenjen a ZoneMinder. Megpróbálhatok egy valami leírást csinálni a telepítéshez, de nem ígérhetek semmit, mert amikor van időm akkor tudom csinálni.

(#4591) bagyul válasza Piedon (#4590) üzenetére

bagyul
(újonc)

Szia! Nagyon köszi a választ. Ha tudnál egy leírást készíteni, azt nagyon megköszönném. Most van időm ráérek ilyenekkel agyalni :) Azt azért hozzátenném, kezdő vagyok. :D

(#4592) aldebaran

aldebaran
(őstag)
LOGOUT blog

a dns-320l-re feltelepítettem a twonky mini dlna-t add-on-t, de lejárt a próba időszak. Azt hittem az egy ingyenes megoldás... :F most vagy megveszem, vagy keresek mást, ami tényleg ingyenes. Van olyan, ami tényleg ingyenes?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#4593) Piedon válasza aldebaran (#4592) üzenetére

Piedon
(kvázi-tag)

Minidlna addon az ingyenes, a plexet nem tudom, ezen a nason még nem próbáltam.

ZoneMinder telepítése DNS-320L-re:

Csak saját felelősségre! Akkor csináld ezt végig, ha nem félted a NAS-on lévő adataidat, mert egy NAS már elszállt telepítéskor, és még nincs meg mi volt a hiba oka!

1. DNS-320L fw frissítése legutolsó verzióra 1.04b12, ezután az Application Manager-ben megjelenik az Add On menüpont
2. Perl Addon feltelepítése, ellenőrzés (megjelenik-e az addonok között), elindítás
3. SSH addon feltelepítése, ellenőrzés (megjelenik-e az addonok között), elindítás
4. SSH-n keresztül belépni (root jelszó változtatás!), startup-mysql beírása parancssorba, sql démon elindul, CTRL-C, parancssorba "ps ax | grep sql" ellenőrzés, hogy fut-e az sql
5. ZoneMinder addon telepítése, ellenőrzés (megjelenik-e az addonok között), elindítás
6. Applications fül alatt megjelenik a ZoneMinder

ZoneMinder elérhetősége: <NAS IP címe>/zm

Ha nem sikerült valamelyik addon telepítése:
Addon felmásolása a NAS-ra FTP-n vagy helyi hálón keresztül az AddOns mappába
SSH-n belépni, majd parancssorba
cd /mnt/HD/HD_a2/AddOns/
cp <Add On neve> /mnt/HD/HD_a2/.systemfiles/upload/<Add On neve>
cd /mnt/HD/HD_a2/.systemfiles/upload/
upload_apkg -d -s 1 -p <Add On neve> Ha minden jól megy akkor a végén "status=1" vagy "status=3"

Hibaüzenetek:
-SQL adatbázishoz nem tud csatlakozni--> SQL szerver nem megy--> startup-mysql
-Nincs zm adatbázis-->ZoneMinder uninstall-->startup-mysql-->ZoneMinder install

Megjegyzés:

A letölthető ZoneMinder Addon nem a legfrissebb, azóta 1.28.1 verzió van érvényben, amiben jó pár hibát javítottak, többek között RTSP lekérdezést, és H264-es kamerák támogatását. Jelenleg fordítani kellene hozzá új verziót, amihez még kevés információ van, cmake kellene hozzá, megoldása folyamatban.
SSH belépéshez Putty ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#4594) agyhalal

agyhalal
(tag)

Nekem a Plex és a Transmission együttes használata már megfogta a gépet elég rendesen.

(#4595) bagyul válasza Piedon (#4593) üzenetére

bagyul
(újonc)

Ez ..Csak saját felelősségre! Akkor csináld ezt végig, ha nem félted a NAS-on lévő adataidat, mert egy NAS már elszállt telepítéskor, és még nincs meg mi volt a hiba oka!.. azt jelenti, hogy Neked minden adatod elszállt, ami a lemezen volt?

(#4596) aldebaran válasza Piedon (#4593) üzenetére

aldebaran
(őstag)
LOGOUT blog

Hát köszi, de az évek óta összegyűjtött pótolhatatlan családi képek... inkább várok egy biztonságos megoldásra.
Köszi a figyelmeztetést is. :R
Transmission-t nem használok, szóval, megnézem a Plex-et.

[ Szerkesztve ]

(#4597) Kulbi válasza aldebaran (#4596) üzenetére

Kulbi
(fanatikus tag)

Én használom a plexet Samsung tv-vel és jól megy. Bár most valamiért nem viszi a külső feliratokat.

[ Szerkesztve ]

<Xiaomi Mi2S MIUI V6> <Xears XE200Pro> <eGreat R6S> <D-Link DNS-320L> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <SJ4000><Samsung UE50H6400>

(#4598) aldebaran

aldebaran
(őstag)
LOGOUT blog

Feltettem a Plex-et.
Frissíteném, de a weboldalon csak ezeket az opciókat ajánlja a wd-k közül:

Melyiket válasszam a dns-320l-hez?

Csak várnom kellett egy kicsit ehhez:
Ezt a hibaüzit kapom:
A szerver beállítások nem állnak rendelkezésre.

Regisztráltam egy accountot, majd ki és beléptem, de nincs szerver, bár azt a mappát látom, amit létre hoztam, de még frissíti a listát.
Tudtok ebben segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#4599) Piedon válasza bagyul (#4595) üzenetére

Piedon
(kvázi-tag)

Ez azt jelenti, hogy feltelepült a NASra a ZoneMinder, egyszer működött, majd többet a NAS nem indult el normálisan, értem ezalatt, hogy nem lehetett elérni sehogyan, se ftp, se ssh, se webes felület. Nem szálltak el az adatok, csak sehogy nem lehet elérni a NASt.
Factory default sem segített, így két lehetőség van:
1. merevlemez kivesz, leformáz teljesen egy másik gépben, NASba visszarak, adatok elvesztek, enyhe vagy nem enyhe káromkodás
2. merevlemez kivesz, Linuxos gépbe berak, vagy LiveCDről Linux elindít, hiba okát megkeres, merevlemez NASba visszarak, minden megmaradt, lehet örülni

Az én esetemben szerencsére még tesztüzemben fut a NAS, nincs rajta olyan adat ami pótolhatatlan.

Mivel nem ismerem a Linuxos rendszerben való jártasságodat, ezért (is) írtam.

[ Szerkesztve ]

(#4600) aldebaran

aldebaran
(őstag)
LOGOUT blog

Azt nem tudjátok véletlenül, hogy így, alapból a plex akkor tényleg ingyenesen használható?
És azt, hogy a wav fájlokat miért nem tudom lejátszani belőle? A twonky-n keresztül simán le tudtam játszani ugyanazt a zenét, amit most nem enged. :(((

(#4601) bounty123 válasza aldebaran (#4600) üzenetére

bounty123
(senior tag)

Már miért ne lenne ingyenes a plex? Mindenféle platformra szabadon hozzáférhető.
https://plex.tv/downloads

[ Szerkesztve ]

(#4602) aldebaran válasza bounty123 (#4601) üzenetére

aldebaran
(őstag)
LOGOUT blog

Ok, köszi! Igen, csak nem tudom, hogy a mi eszközünkhöz honnan lehet letölteni a legújabbat. Mindig azt mondja, hogy frissítsek, csak nem tudom, hogy melyik csomaggal.

szerk: egyébként nyitottam egy topic-ot a wav problémámra és a fentebb említettre: [link]

[ Szerkesztve ]

(#4603) Kicsirics77

Kicsirics77
(PH! kedvence)

CIFS kérdéskörben érdeklődnék,miért van vele tele a log a NAS-on,nemigazán találtam kielégítő választ és megoldást sem rá,főleg nem magyarul.

(#4604) szaby72

szaby72
(lelkes újonc)

Sziasztok.

Kivettem a Nas-ból a hdd-t most külső házba raktam,de nem ismeri fel aszgép,illetve rögtön formázni szeretné---vmi megoldás?
Köszönöm.

(#4605) bounty123 válasza szaby72 (#4604) üzenetére

bounty123
(senior tag)

A NAS linux alapú, ext (3/4?) filerendszert használ, amit a windows nem fog felismerni csak úgy. Szóval vagy egy linux rendszer alól próbáld, vagy tegyél fel ext filerendszerhez programot windowsra:
https://www.howtoforge.com/access-linux-partitions-from-windows

(#4606) ttbazs

ttbazs
(újonc)

Sziasztok!

Azzal a problémával fordulok hozzátok, hogy nemrégiben vettem egy DNS-237l-et.
Már hetek óta erölködök a Plex-el. Már fent volt az összes verzió amit találtam 1.04-1.07-ig.
Egy LG G3-as telóval szeretném egy régebbi LG TV-re küldeni amibe egy chromecast csatlakozik.
Már a telón sem tudom lejátszani mert azt írja hogy nem elég erős a szerver az átkódoláshoz.
Próbálkoztam már sok beállítással de semmi, illetve egyszer sikerült, de nem tudom miért, utánna már semmi és azóta sem. A másik LG SMART TV-m dlna-n át tudja rántani a full HD 3D filmeket is a Plex szerverről.

Nem tudom mitévő legyek. Az a baj, hogy nehezen tudom elengedni mert tetszik az igényes környezete, de az agyvérzés sem hiányzik.

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Minden jót

(#4607) FNZ

FNZ
(senior tag)

hali!

apósom d-link 320lw nas masinájára [ez a leírás] alapján fel lehet rakni a minidlna-t?

(#4608) aldebaran válasza FNZ (#4607) üzenetére

aldebaran
(őstag)
LOGOUT blog

Miért nem egyszerűen a nas add-on felületén betallózod az innen letöltött minidlna-t és utána használod?

(#4609) FNZ válasza aldebaran (#4608) üzenetére

FNZ
(senior tag)

akkor letöltöm, bemásolom valahova a nas-on, majd betallózom az add-onból és kész, ha jól értelmezem.
valami mentést csináljak előtte azért? azért valamit csak kell majd még konfigolni.
az alap kiszolgálóját letiltsam?

(#4610) aldebaran válasza FNZ (#4609) üzenetére

aldebaran
(őstag)
LOGOUT blog

nem kell a nas-ra másolni. nem kell mentést csinálni.
persze, majd konfigolni kell az admin felületen.

De én a plex-et ajánlom, az nekem bejön.

[ Szerkesztve ]

(#4611) h1ght3chzor válasza aldebaran (#4610) üzenetére

h1ght3chzor
(őstag)

Plex nekem nagyon leterhelte a 320L-et.

(#4612) pengécske

pengécske
(újonc)

Sziasztok!
Nekem egy 320L-es nasom van. Van rajta add-onként egy twonky, és egy transmission. Amióta ezeket felraktam, nem tudom írni a meghajtót total commanderből . Meg lehetne-e oldani a problémat anélkül, h adatvesztés lenne belőle?

(#4613) hfeca

hfeca
(újonc)

Könyörgöm, segítsen valaki! DNS-320-ban kicseréltem a volume_1 -es vinyót egy nagyobbra. Mivel azon volt az ffp, minidlna, transmission, tehát fel kell telepíteni ezeket az új hdd-re... gondoltam én. De nem így a vinyó! Az ffp másolására nincs jogosultságom! Próbáltam mindent, nem megy! Amíg ez nincs fent, nem tudok tovább lépni. Mit csináljak? Egyelőre visszaraktam a régit, de az már nagyon öreg, bizonytalan. (Régi: Samsung 1TB, Új: WD Green 2TB) Minden segítséget előre is köszönök! Feca.

(#4614) adika4444 válasza hfeca (#4613) üzenetére

adika4444
(senior tag)
LOGOUT blog

Próbáld meg a Putty-ból SSH-n keresztül másolni.
írd be hogy
mount
hogy megnézd hogyan hivatkozz a második HDD-re, majd állj be a
cd /mnt/HD/HD_a2
majd
cp ffp /masodik meghajto
tehát a / után add meg a második meghajtó elérését, ha HD_a4 lenne akkor vhogy így
cp ffp /mnt/HD/HD_a4
ha ez nem menne mert 2 vinyónál nem menne az FFP, akkor pedig pendrivera húzd át ugyanezen megoldást követve.

(#4615) gabika1969 válasza hfeca (#4613) üzenetére

gabika1969
(fanatikus tag)

Valószínűleg nincs jogosultságod az ffp mappára. A Putty-ban ad ki a chown -R nobody /mnt/HD/HD_a2 parancsot, így az egész meghajtóra lesz jogod vagy csak chown -R nobody /mnt/HD/HD_a2/ffp parancsot, ebben az esetben meg csak az ffp-re lesz jogosultságod. Ezután már Windows-on vagy hálózaton bármilyen eszközzel elérve tudsz másolni, törölni stb.
Azonban szerintem egy ilyen másolási manőverrel nem fogsz eredményt elérni. Nem fog működni utána semmi. Újra kell rakni a csomagokat, de ha nem :C

Sok sikert!

[ Szerkesztve ]

Üdv mindenkinek

(#4616) blanky

blanky
(újonc)

Szeretném megkérdezni, hogy amennyiben a firmware-t lecserélem az NAS-on, akkor a jelenleg rajta lévő funplug (és kapcsolódó cuccok) megmaradnak, vagy teljesen újra kell rakni azokat is?
Köszönöm!

(#4617) gabika1969 válasza blanky (#4616) üzenetére

gabika1969
(fanatikus tag)

Ebben az esetben minden megmarad, nyugodtan cserélj FW-t.

Üdv mindenkinek

(#4618) hfeca válasza gabika1969 (#4615) üzenetére

hfeca
(újonc)

Szia! Kipróbáltam Adika változatát, aztán a Tiedet is, a legfőbb gond, hogy nem megy a PuTTY!
Azt írja ki... "Network error: Connection refused". Így hát természetesen a "chown ...." stb. parancsokig el sem jutok. Valamit nagyon rosszul csinálok, mert pár éve, mikor megvettem a kütyüt, beletettem a Samsung vinyót, megformázta a NAS, utána (!) felmásoltam a filmeket, csak ezután olvastam az ffp-ről, amit szintén gond nélkül felraktam. Most semmi nem megy. Írásvédettre formázta a NAS az egész rohadt vinyót?
De azért köszi a segítséget mindkettőtöknek!

(#4619) gabika1969 válasza hfeca (#4618) üzenetére

gabika1969
(fanatikus tag)

Nálam is szokott ilyen előfordulni, ugyanezen szöveggel. Resetelted már a berendezést vagy indítottad újra? Nálam ez megoldja a problémát.

[ Szerkesztve ]

Üdv mindenkinek

(#4620) freinds

freinds
(újonc)

sziasztok. kaptam egyik ismeröstöl egy dlink 320 nast. olvasva a forumot frissitettem a firmware_t 2.05re. betettem a 2 db winyot, sikerült felmásoni a dolgaimat, beállitottam a jogosultságokat. minden happy. feltornásztam a transmisiont az itt leirtak alapján, szerkesztettem a settings.json-t. elindul, böngészöböl látom. betöltöm a torrent file-t. nem indul el a letöltés. a ruterben beállitottam a portforwardingot.
mi maradt ki? tud valaki segiteni?
HGy.

(#4621) lafaty80 válasza freinds (#4620) üzenetére

lafaty80
(őstag)
LOGOUT blog

szimplán csak nem indul el, vagy hibát jelez a torrent-nél?

Eladó Nexus 5 16GB Fehér, garanciális! (gsm gari)! PÜ!

(#4622) Krumple válasza freinds (#4620) üzenetére

Krumple
(lelkes újonc)

Másold be a log tartalmát, hogy segíteni tudjak.

(#4623) parijani

parijani
(lelkes újonc)

Sziasztok!

Jelenleg a minidlna 1.0.23-as verzió fut a DNS-320 nasomon, és szeretném frissíteni, honnan lehet hozzá leszedni újabbat? Ha jól tudom, külön kell fordítani hozzá.
Frissítésnél minden megmarad, vagy elölről kell kezdeni az életre keltését. Frissíteni azért akarom, mert nem mindig szkenneli újra a tartalmakat ha bepakolok valamit.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#4624) hfeca válasza parijani (#4623) üzenetére

hfeca
(újonc)

Szia!
Én erről a helyről ( http://forum.nas-central.org/viewtopic.php?f=249&t=5841&sid=0e5130a3cbcc7e951eaa5a254ef4bda2 ) ollóztam a telepítést, fordítási leírás van, gondolom frissítésre is találsz megoldást.

(#4625) gaborcsu

gaborcsu
(lelkes újonc)

Sziasztok,
azt tapasztaltam egy áramszünet utáni újraindításnál, hogy azóta mindkét HDD led sárgán villog. Tükrözve vannak, minden működik, elérem böngészőből és médialejátszón is. Valamint a system statusban a hard drive info is ok-nak jelzi őket.
Mitől lehet ez?
Nem nagyon értek hozzá, de érdemes valamit lefuttatni vagy ellenőrizni?
Köszi.

Ha OAKLEY szemüveg érdekel, nézz be ide: http://o-planet.hu

Copyright © 2000-2015 PROHARDVER Informatikai Kft.