Hirdetés

2016. február 12., péntek

Gyorskeresés

(#4901) TBGetto

TBGetto
(újonc)

Sikerült de akkor is elébb be kel lépni a mappába.

(#4902) aldebaran válasza lbarna (#4898) üzenetére

aldebaran
(őstag)

2x6TB-ot is rakhatsz bele. Nekem most 2x3TB van benne. A weboldalon ott van, hogy mit lehet és abból mennyit beletenni.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#4903) lbarna válasza aldebaran (#4902) üzenetére

lbarna
(tag)

Az 320L, de 320 2*2Tb

Lenovo S6000, Lenovo P780, Lenovo S60

(#4904) aldebaran válasza lbarna (#4903) üzenetére

aldebaran
(őstag)

Jaaaaa... :R :R :R :B

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#4905) pazzo

pazzo
(kvázi-tag)

Üdv!

Vettem pár hete egy használt 320L-t, és volt némi problémám a beindításával, ami megoldódott egy hosszú reset-el, bár sokszor kellett nyomnom, hogy egyszer működjön. Talán agyon van használva a gomb.

Mostanra sikerült egy 1 Tb-os WD Red-et vennem bele, és újfent gondom akadt az indítással. Nyomkodhattam hosszan a reset-et, meg sem mukkant. Villogott a kis kék led zavartalanul.
Aztán eszembe jutott a régi tulaj tanácsa, hogy tegyem be egy időre a NAS-t a hűtőbe. :Y
Azt hittem, rémes ötlet, de működik a dolog.
Nem tudom, egy kis Szibéria mit ránthat helyre benne, szinte logikátlan de lehet, hogy sokaknak segíthet.

(#4906) gabika1969 válasza lbarna (#4903) üzenetére

gabika1969
(fanatikus tag)

Már régen megoldódott... az FW.-k: DNS-320-2x 4TB - Revision A

[ Szerkesztve ]

Üdv mindenkinek

(#4907) Zax1231

Zax1231
(újonc)

Sziasztok! A napokban váltottam kábeles netre (ADSL-ről). Azóta nem működik a torrent kliens. Se fel, se l nem tölt egyáltalán. Eddig az internet elérésével is gondjaim voltak, mivel a kábelmodem után betettem a régi routerem amin meg kellett csinálom a mac cím klónozást. Most már úgy néz ki ez működik, de a torrent kliens továbbra sem (a gyári). A Transmission-t próbáltam már felrakni, de nem sikerült és annyira nem is erőltettem, mert az én kisipari igényeim a gyári is kielégíti.
Szóval mi lehet a gond? Van valakinek ötlete?

(#4908) gabor_b válasza Zax1231 (#4907) üzenetére

gabor_b
(lelkes újonc)

helló

Ezen leírás alapján hamar meg lehet oldani a telepítést.

A szükséges fájlok.

Érdemes a hozzászólásokat is elolvasni.

Menni fog hidd el.

üdv: gabor_b

(#4909) Mana86 válasza kadarcsaba77 (#4873) üzenetére

Mana86
(kvázi-tag)

Hali!

Láttam, hogy már sikerült megoldani a problémát, de engedd meg, hogy leírjam az én megoldásom is.

Ugyan ezt a configot használom én is. Nem kell hozzá minidlna -t telepíteni. 2 opció van.

1. Egyszerűbb, stabilabb (bár nem túl igényes)

NAS-on az alábbi szolgáltatásoknak kell futni.
UPnP AV Server (filmek lejátszásához)
NFS Service (én úgy vettem észre, enélkül nem játssza le a feliratokat)
Management > Application Management > Multimedia Services menüpontban Multimedia Shares Settings -ben hozzáadni azokat a mappákat ahonnan le szeretnél játszani filmeket.
TV-n Smart Share -ben Eszközök -nél meg fog jelenni a NAS (ha nem, akkor frissíts rá) és ki tudod tallózni a filmeket.

2. Szép és igényes megoldás (bár nem mindig teljesen stabil)

A fenti beállítások után telepíted a NAS-ra a Plex softwaret, amit AddOn-ként hozzá tudsz adni. Ehhez regisztrálsz egy felhasználót, bekonfigurálod a mappákat majd eljátszol vele, hogy az összes borítót és metaadatot letöltse. Ha ez kész, jöhet a folytatás.
TV-re letöltöd az XPlay app-ot (vagy ennek alternatíváit) ami alapból egy 30 napos demo lesz és ezzel jeleníted meg a Plex által rendezett filmeket.

Én személy szerint a második módszert használom mert egy csomó hasznos funkciója van, továbbá igényes a megjelenése. Ehhez feltétel, hogy legyen internet hozzáférés mert XPlay valamiért kinyúl a netre, még nem néztem utána miért. Gondolom accountot ellenőriz mert csak akkor működik, ha a TV-n be vagy jelentkezve az LG fiókba. Egyébként ha lejárna a 30 nap és reseteled a TV-t, újraindul a demo XPlay. ;)

LG 50LF652V, D-link DNS-320L

(#4910) Kicsirics77

Kicsirics77
(PH! kedvence)

Twonky server.és még csak nem is nehéz felrakni,plussz a sima 320-ra is tökéletes.én ezt használom

(#4911) kadarcsaba77 válasza Mana86 (#4909) üzenetére

kadarcsaba77
(újonc)

Szia!

Köszi az infót, azóta már én is rájöttem, nem használom a miniDLNA-t, én is UPnP AV service-t használok, nekem az NFS service nélkül is lejátssza a feliratokat (amit legalább is eddig próbáltam) és Smart Share-ből játszom le a filmeket. Egyéb szépen jelenjen meg, borító meg stb. annyira nem érdekel, tudja tallózni a mappákat és lejátssza a filmeket, ennyi nekem elég.

Ami nekem problémám vele, hogy nem minden alkalommal frissíti a tartalmat, ha frissítést nyomok a Multimedia services-nél, van hogy csak később frissül a tartalom, és addig elég furán többszörösen jelenít meg mappákat, meg hasonlók.

De egyébként működik.

Egyéb kérdés:

Neked gyári ventilátor van benne? Én cseréltem BLACKNOISE BlackSilentFan XM2-re, bár ennek kisebb a légszállítása, mint a gyárié, viszont nincs hangja. Cserébe azonban "always on high" beállításon kell járatnom, mert lassabb fordulaton felmegy a hőfok 50 fok körülire. Gondolkodom én is 8 cm-es kókányoláson...

[ Szerkesztve ]

(#4912) Mana86 válasza kadarcsaba77 (#4911) üzenetére

Mana86
(kvázi-tag)

Mappafrissítéssel vannak gondok Smart Sharenél és upnp-nél.

Gyári venti van benne, de én is tervezem a cserét. Egyelőre baromi hangos, de be van állítva, hogy minden nap 23:59 shutdown és 7:00 wakeup. Ajánlottak itt egy ventit pár oldallal előrébb, azt fogom kipróbálni mert nem szeretném ha folyton kakaón menne a venti.

VPN -t használja valaki NAS-on? Ebben tudna esetleg valaki némi segítséget nyújtani, hogy kell beállítani?

[ Szerkesztve ]

(#4913) kadarcsaba77 válasza Mana86 (#4912) üzenetére

kadarcsaba77
(újonc)

Igazából nem zavar, hogy kakaón megy, mert semmi hangja nincs, a winyó hangosabb benne :). Nem vagyok benne biztos, hogy a gyárin kívül más ventit meg tud vezérelni rendesen, mert ha auto-ra állítom (auto/off/low/high) be se kapcsolja, ha auto low/high-ra, akkor meg érzésem szerint mindig low-ban üzemel, mert nem tudja rendesen visszahűteni. Egy 8 cm-es ventinek nagyságrenddel nagyobb a légszállítása, így annál simán elég a low is... Majd ha ez kezd kinyúvadni kicserélem (30.000 órát írnak rá, ami kb. 3 év folyamatos üzemnél).

(#4914) kadarcsaba77 válasza lbarna (#4851) üzenetére

kadarcsaba77
(újonc)

Neked a 8 cm ventivel működik auto/off/low/high módban?

(#4915) lbarna válasza kadarcsaba77 (#4914) üzenetére

lbarna
(tag)

Igen.
kb 1,5 éve így megy.

(#4916) Piedon

Piedon
(kvázi-tag)

Valaki volna olyan segítőkész, akinek DNS320L-je van és fel van telepítve neki a funplug, hogy lementene nekem három fájlt (konkrétan három partíciót a flash memóriából) a saját gépéről?

Megadom mit kell beírni SSHn belépve a gépbe. Az egyik fórumtárs halott DNS320Ljét állítom vissza, már megy a szoftver, csak a 100%os működéshez kell még a három fájl. Köszi!

(#4917) gari24

gari24
(tag)

HELP!

DNS-320at használok,
Hálozati helyeknél nem látja a felcsatolt meghajtókat , vagyis nem érem el.
A webes felületét nem tudom elérni
Sem pingelni nem tudom se Storage Utility nem látja.

Ellenben a működik és a hálozati kábelnél is villognak a fények.
A bekapcsoló gombbal nem tudom kikapcsolni hiába nyomom nem csinál semmit se és a reset gombra se.

Bármilyen segítséget elfogadok !

(#4918) djnyakesz

djnyakesz
(fanatikus tag)

Sziasztok,

Az irodában egy ilyen DNS320-as NAS van elhelyezve, ezen tároljuk az adatokat, hogy mindenki hozzáférjen az irodai hálózaton... viszont én szeretném itthonról is elérni csak azt nem tudom hogy mihez nyúljak és hol kezdjem el.

Tudna nekem valaki segíteni, a kezdő lépésekben? Hol kell ezt aktiválni, hogy tudom végig vinni a folyamatot?
Köszi :R

(#4919) lbarna válasza gari24 (#4917) üzenetére

lbarna
(tag)

Húzzd ki a tápot.
Ha utána bekapcsolod akkor nézd meg, hogy a hdd led milyen színű.

(#4920) lbarna válasza djnyakesz (#4918) üzenetére

lbarna
(tag)

Kérsz egy dyndns cimet.
Belépsz a nasba engedélyezed az ftp-t (manager/Application Management)

utána két megoldás.

1 routerbe beirod a dyndns cimet
vagy
2 a nasba beirod a dyndns-t

és utána a routerbe port továbbításnál beirod a nas cimét és az ftp 21-es portot.

(#4921) djnyakesz válasza lbarna (#4920) üzenetére

djnyakesz
(fanatikus tag)

Öhm :B Az lehet hogy ez nekem kicsit kínai? :D :DDD

1) A nas-ba hogy tudok belépni? Csak úgy ha direktben rácsatlakozok egy PC-vel vagy ha azon a hálózaton vagyok amin látható, esetleg itthonról is elérem valahogy?

2) Mi az a dyndns cím?

3) az utolsó mondatot pedig giga mód nem értem :D

Nézd el nekem, teljesen kezdő vagyok e téren, értek a gépekhez, de a hálózat egy magasabb fokozat!
Köszi :R :R

(#4922) lbarna válasza djnyakesz (#4921) üzenetére

lbarna
(tag)

Bocsi akkor.

1, a nasba milyen cimet irtál be? fix ip im vagy a router osztja ki? pl 192.168.1.100
Ha nem találod a nas-t akkor ezt szed le és megtalálod a hálózaton.
Utána adsz neki egy fix ip cimet. Azt beirod a böngészöbe és ott betudsz lépni a nasba.
Leirás
Dns 320 oldal

2 a dyndns az egy ingyenes ip cim közvetitő, akinek változó ip cime van azt lehet vele elérni. pl ha te telekomnál vagy és az ip cimed 86.146.81.92. az (eszköz be jelentkezik a dyndns oldalra és mindig közli az aktuális ip cimet) a te dyndns cimed pedig valami.dyndns.org akkor csak ezt kell beirnod és mindig megtalálja a nas-t akkor is ha a telekom ip cimet vált neked és 1 nap múlva 79.165.89.26-ra változik.

3 a routerben egyes portok levannak tiltva a behatolások ellen. Ezeket a portokat ki kell nyitni.
[Port nyitás]
[Port ellenőrzés]

[ Szerkesztve ]

(#4923) gabor_b

gabor_b
(lelkes újonc)

Sziasztok.

Némi segítségre lenne szükségem.

Végre sikerült bekonfigurálni az ftp elérést.
A kérdés az, hogy tudom beállítani, hogy adott felhasználók csak adott mappát láthassanak?
Ezidáig csak annyit tudtam beállítani, hogy melyik particiót láthassák. De nekem mappa szintü beállításra lenne szükségem. Erre van lehetőség?

(#4924) lbarna válasza gabor_b (#4923) üzenetére

lbarna
(tag)

1,felhasználó létre hozzása
2 Network Shares-ben meg csinálod a mappa megosztásokat és hozzá rendeled a felhasználó

És kész is van

(#4925) Aram válasza lbarna (#4898) üzenetére

Aram
(tag)

Szia!

Az nem lehet gond, hoszen mindeddig kiválóan működik amíg valami nem történik. Tehát vagy túl sok a fájlok száma, vagy túlzottan tele van a diszk (ez utóbbi nem annyira valószínű, mint az első).

Itt van a kompatibilis drive-ok listája.

Üdv!

Ez a felirat 20byte!

(#4926) lbarna válasza Aram (#4925) üzenetére

lbarna
(tag)

Probálj meg fw frisítteni.

(#4927) bognor

bognor
(újonc)

Üdv!

segítsetek nekem, potyog a hajam már...

Adott egy NAS320L, benne egy 1T vinyó (ebben semmi extra
minden ok vele, egy gondom van, hogy nem érem el ddns-en keresztül, csak úgy, ha a mydlink oldara lépek be, és azon keresztül.
De én úgy akarom ,hogy ha csinálom egy xy.no-ip.org os ddns, akkor azon keresztül, de semmi.
A ddns beállítva NAS on is, routeren is, portok forwardova, már a DMZ-is bekapcsoltam. De nem jutok be.
(A NASnál pl nem tudok port forwardot beállítani, ott nem enged valamiért).
(firmware: 1.06)

Ötlet valakinek?

(#4928) morist válasza bognor (#4927) üzenetére

morist
(lelkes újonc)

Helló!

Ha a routereden beállítod a ddns-t és a portforwarding-ot, akkor a NAS-on nem kell semmit állítani. Nekem másfél éve működik, van benne egy 2T-s és egy 320G-s HDD. Kintről elérhető az ftp, Tm, ShareCenter felület.
Amikor feltettem néhány hónapja az 1.05-ös firmet, random módon eldobta a netet, többször újra kellett indítani. Jelenleg az 1.04 van fent, 27 napja folyamatosan megy.
Esetleg megpróbálhatnád az 1.04-est. Hátha...

(#4929) djnyakesz válasza lbarna (#4922) üzenetére

djnyakesz
(fanatikus tag)

Köszönöm a részletes leírást. A napokban neki esek megnézem hogy működik e, ha nem megy valami írok!
Köszi! :R :R

(#4930) Cobalt14 válasza lbarna (#4922) üzenetére

Cobalt14
(tag)

Szia,

Nekem is hasonló problémám lenne, pontosan a külső, pl mobilneten keresztüli eléréssel wifi hálón kívülről. A NAS már fut az oké, ezen kívül ezeket csináltam: a dlinkddns oldalon létrehoztam egy ddns accountot, a NAS-ban beállítottam a DDNS-t, a port forwardingot. Ezen kívül a routerben is beállítottam a port forwardot.
Első kérdés, hogy az egyik előző hsz-ben láttam, hogy ha a routerben van port forward, akkor a NAS-ban a DDNS meg a port forwarding nem kell hogy beállítva legyen?

Második: a DDNS-ben a browser ip address az ami változik folyamatosan ugye? És az IP in DNS az aminek fixnek kell lennie?

Harmadik: a routerben a port továbbításnál a cél ip címe mezőbe melyik ip címet kell beírni; a router/modem ip címét, a böngésző ip címét (a ddns account létrehozásánál a dns ip címe megegyezik a böngésző ip címével), a nas ip címét vagy a nas gateway ip címét?

Tudom láma kérdések, de soha nem foglalkoztam még ilyennel, és nem akar menni az ftp a telómon. :R

Xiaomi Redmi Note 2 Prime --- www.retrieverhelp.hu

(#4931) lbarna válasza Cobalt14 (#4930) üzenetére

lbarna
(tag)

Szia

Kicsit össze foglalva irom le a választ neked. Esetleg ha rosszul fogalmazok :) akkor szólj.

Nasban:
A nasban nem irok be semmit, ott csak megcsinálom a felhasználó nevet/ket és a megosztásokat és engedélyezem az ftp-t.

Routerbe:
Ha van már valamilyen ip cim közvetítőd akkor én az a routerbe irnám be.
Mert a router amikor kap másik ip cimet akkor az mindjárt elküldi a pl dyndns-nek.
A routerbe be irom pl dyndns cimet. Utána a port továbításnál beirod a nas ip cimét pl: 192.168.0.100 és a 21-es portot

Mented és újra indítod a routert.
Kész is vagy.
Ftp-t telón én a total commandert használom.

(#4932) Cobalt14 válasza lbarna (#4931) üzenetére

Cobalt14
(tag)

Küldtem privátot. :)

(#4933) Piedon válasza Piedon (#4916) üzenetére

Piedon
(kvázi-tag)

Tárgytalan.

[ Szerkesztve ]

(#4934) Cobalt14

Cobalt14
(tag)

Tudnátok esetleg ajánlani egy jó fájlkezelőt a 320L-hez? Ami esetleg kicsit sokoldalúbb mint a gyári.

(#4935) aldebaran válasza Cobalt14 (#4934) üzenetére

aldebaran
(őstag)

a számítógépen a TC miért nem jó fájlkezeléshez?

(#4936) Psychopapa válasza Piedon (#4916) üzenetére

Psychopapa
(újonc)

Nincs ilyen itt úgy látszik. :(

I am logged in... Therefore I am! (Ja, MXM II-III videókártyát keresek FSC Notiba!)

(#4937) Cobalt14 válasza aldebaran (#4935) üzenetére

Cobalt14
(tag)

Később rájöttem, hogy nem is annyira fontos, csak azért kérdeztem, mert a NAS-ra USB-vel kötött vinyóról másoltam, ami a beépített fájlkezelőjében nem volt túl kényelmes. Aztán csak később vettem észre, hogy az USB eszközt is fel tudom venni az intézőben külön meghajtóként. Szóval valóban tárgytalan a kérdés. :)

(#4938) djnyakesz válasza lbarna (#4922) üzenetére

djnyakesz
(fanatikus tag)

Megpróbáltam nekifutni az általad leírtaknak de már az elején leakadtam.

A hálózaton a http://192.168.1.60/web/relogin.html címen érem el a NAS-t de nem enged belépni úgy hogy az admin a user, és üresen hagyom a pw rublikát.

Pedig tuti hogy nem volt beírva más jelszó hozzá....
Amikor konfigruálni akarom a NAS-nak direktbe a géphez kell kötve lennie, vagy elég ha routeren keresztül akarom (wifin) felmenni rá?

(#4939) Cobalt14 válasza Cobalt14 (#4937) üzenetére

Cobalt14
(tag)

Annyira mégsem tárgytalan, az a gond, hogy ha pl total commanderből vagy win intézőből akarok másolni a NAS-ra USB-n rákötött külső vinyóról, akkor használhatatlanul lassú (2-3 MB/s-ről beszélünk). Ha a NAS beépített fájlkezelőjét használom, akkor a sebesség okénak tűnik, csak a másolás alatt a NAS felülete lefagy és nem használható. Ötlet esetleg, hogy miért olyan dög lassú a másolás intézőből, total commanderből, illetve esetleg mégis egy alternatív alkalmazás a gyári fájlkezelő helyett, ami jó lehet? :R

(#4940) lbarna válasza djnyakesz (#4938) üzenetére

lbarna
(tag)

A nas-t routeren keresztül rakd be a hálózatra.
Ha nem endeg belépni akkor csinálj egy resetett, majd utána ezzel a programmal beállítod.

(#4941) lbarna válasza Cobalt14 (#4939) üzenetére

lbarna
(tag)

Gigabytes hálózat

Nálam így másol
Igaz sima hálózattal. Asus RT-N12B router, a laptop pedig wifin megy

[ Szerkesztve ]

(#4942) aldebaran válasza lbarna (#4941) üzenetére

aldebaran
(őstag)

A NAS-ról sz.gépben lévő winyóra:

(#4943) djnyakesz válasza lbarna (#4940) üzenetére

djnyakesz
(fanatikus tag)

Az a baj a resettel hogy nem merem leresetelni mert rá van kötve egy hálózati nyomtató és ha leresetelem akkor mindent "elfelejt" és nem fogom tudni vissza állítani.

A hálózati nyomtató azért érdekes, mert ha szkennelünk rajta, akkor a NAS-ra kerül a szkennelt dokumentum. Ha leresetelem az 100% hogy nem tudom visszaállítani ezt :D Nem értek a hálózathoz ennyire...sőt semennyire.

(#4944) lbarna válasza aldebaran (#4942) üzenetére

lbarna
(tag)

hdd-ról nasra.

Nálam egységes.

(#4945) lbarna válasza djnyakesz (#4943) üzenetére

lbarna
(tag)

A nasba a belépéshez csak 192.168.1.60 -at ird be. Nem kell a végére semmi.
A nasban az "admin" a jelszó.

(#4946) impmammuth

impmammuth
(újonc)

Sziasztok! Nekem az lenne a kérdésem, hogy kell e valamit plusszban beállítani a DDNS-hez ha a TPlink 3600-as rá van dugva egy upc-s Technicolor TC7200 -as portjára. Jelen állapot: tplink-ben a DDNS be van állítva + a forwarding. A 320l nas-ban csak az ftp van elindítva. Ha pingetem a no-ip-s címet, az rendben van.
Amúgy meg nem kapcsolódik.

[ Szerkesztve ]

(#4947) Cobalt14 válasza lbarna (#4941) üzenetére

Cobalt14
(tag)

Azt nem értem csak, hogy mi köze a gigabites hálóhoz annak, ha a NAS-ra USB-vel direktben rákötött külső vinyóról másolok a NAS-ra anyagot. Hiszen ott az USB-n megy az adatátvitel, miért lényeges ilyenkor a hálózat sebessége? Pláne, hogy ha a NAS beépített fájl kezelőjét használom, ott normálisnak tűnik a sebesség, csak ha a total commandert meg az intézőt használom, akkor dög lassú. Még az is gyorsabb volt ennél jócskán, mikor a laptopról hálón keresztül másoltam a NAS-ra.

A másik meg, hogy már másodszor játssza el, hogy átállítottam az idle time-ot, hogy ne dobjon ki olyan gyorsan, és kizárolt kb 5 perc után az admin userből, próbálok belépni és azt mondja, hogy valaki más már be van lépve a userrel. Most várom az egy óra lejártát és remélem hogy utána beenged.

(#4948) lbarna válasza impmammuth (#4946) üzenetére

lbarna
(tag)

A upc-es rouertbe is csináld meg a port továbítást, akkor menni fog.

(#4949) lbarna válasza Cobalt14 (#4947) üzenetére

lbarna
(tag)

Akkor a másolás nagy vonalakban.

gépről a nasba.
gép hdd -->nas hdd

nas usb vinyóről nas vinyóra (belső fájl kezelővel)
nas usb hdd --> nas hdd (csak a belső sebeség számít)

nas usb vinyóről nas vinyóra (számítógépen keresztül)
nas usb hdd -->számítógép --> nas hdd
ezért lassab.

(#4950) djnyakesz válasza lbarna (#4945) üzenetére

djnyakesz
(fanatikus tag)

Igen ezt próbáltam már :D és nem engedett be vele sajna. Resetelni nem merem az említett okok miatt... :U

(#4951) lbarna válasza djnyakesz (#4950) üzenetére

lbarna
(tag)

És a nasban mit szeretnél beállítani?

(#4952) impmammuth válasza lbarna (#4948) üzenetére

impmammuth
(újonc)

Nem tudom miért de úgy nem megy. Most átraktam a upc-s modemet bridge-be, így most jó. :((

(#4953) Psychopapa

Psychopapa
(újonc)

Köszönöm Piedon fórumtársunk segítségét és hozzáértését, amivel feltámasztotta poraiból a (számomra) halott 320l-nasomat. Örök hála és hasonlók, és ha már egy sört sem fogadtál el... Iszom helyetted is! Egészség! :-) :-) :-)

I am logged in... Therefore I am! (Ja, MXM II-III videókártyát keresek FSC Notiba!)

(#4954) djnyakesz válasza lbarna (#4951) üzenetére

djnyakesz
(fanatikus tag)

Hát azt szeretném beállítani amit előzetesen leírtál nekem :D Ehhez csak be kellene lépnem nem? :D

(#4955) csehig válasza CAB85 (#4699) üzenetére

csehig
(újonc)

Szervusz!

nem volt gond, hogy 12V-os a ventilátor, elmegy 5V-ról is?

korábbi visszajelzések rólam: http://href.hu/x/cczx, http://href.hu/x/fvej, http://href.hu/x/fwlb

(#4956) Krumple válasza csehig (#4955) üzenetére

Krumple
(lelkes újonc)

Miért lenne gond? Csak annyi történik, hogy lassabban fog forogni.
Max az alkatrészeket hűti nehezebben a lassabb levegő áramlás, de mivel így úgy sincs zúgó hangja a ventit csak folyamatos "üzemre" kell kapcsolni és azzal sem lesz gond.

(#4957) lbarna válasza djnyakesz (#4954) üzenetére

lbarna
(tag)

Nem amit irtam azt mind a routerbe kell beirnod.
A nasban is be kell lépni az ftp-s beállítás miatt.

(#4958) csikimara válasza Krumple (#4956) üzenetére

csikimara
(újonc)

Én vettem egy 12 V-os ventilátort,külső hőmérséklet érzékelő szondával van ellátva,az nem indult el az alaplapról...leellenőriztem,helyesen volt bekötve.
A végén fixen bekötöttem egy tápra,azóta megy nonstop,ha a vinyó kezd melegedni,a szonda érzékeli,és elkezd gyorsitani a venti. 47-49 C fok között tartja a hőmérsékletet. Igaz,hogy forditva van rátéve a venti a házra,tehát nem kifele szívja a levegőt,hanem befele küldi...ezért levettem a tetejét.

(#4959) meszadam

meszadam
(újonc)

Sziasztok

Segítségeteket az ftp kapcsolat beállításához szeretném kérni.
Sok helyen olvastam ezt azt, de biztos az én hozzá nem értésemmel lesz a gond.

Következő a gondom: Mindent beállítottam amit fórumokon, videókon olvastam láttam, sikerült is létrehoznom az ftp kapcsolatot, de csak akkor tudok rá csatlakozni ha a saját otthoni hálozatomon vagyok csatlakozva. Ha mobil hálózaton vagy a csajomnál, melóhelyen próbálom elérni a NAS-t nem tudom.

Szerintetek mi lehet a probléma oka ?

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#4960) Kicsirics77 válasza meszadam (#4959) üzenetére

Kicsirics77
(PH! kedvence)

routerben állíts be egy ddns kapcsolatot majd a tűzfal szabályoknál létre kell hozni,hogy a külső ddns címedet melyik ip címre és portra irányítsa a router a belső hálózaton.

(#4961) Fery 04

Fery 04
(újonc)

Sziasztok!
Készülök NAS-t vásárolni, és a DLink DNS 32OL típus is eszmbe jutott. Igazából fontos lenne, hogy Apple TV-vel tudjak kommunikálni vele, mivel arról szoktam filmezni Beamer-en keresztül. Tud ebben valaki segíteni, hogy ezzel a NAS-sal menne e?
Alap felállás: jelenleg Wifivel kapcsolódom a gépről a Routerre, az AppleTV pedig összekötve a Tv-mmel, amit a routerem szolgál ki. Lehetséges ide NAS-t beépíteni?
Előre is köszönöm, Feri :R

(#4962) lbarna válasza Fery 04 (#4961) üzenetére

lbarna
(tag)

A sima 320-ban van itunes server opció.
Nem tudom, hogy apple tv mit támogat, upnp, minidlna

(#4963) Mana86

Mana86
(kvázi-tag)

DNS 320L -re Transmission -ön kívül van használható, kicsi erőforrás igényű torrent kezelő program?

(#4964) Kicsirics77 válasza Mana86 (#4963) üzenetére

Kicsirics77
(PH! kedvence)

rutorrent, Deluge
miért mi a gond a transmission-nel?

[ Szerkesztve ]

(#4965) Mana86 válasza Kicsirics77 (#4964) üzenetére

Mana86
(kvázi-tag)

ruTorrent zabálja a CPU-t, Deluge meg valamiért nem fut.
Nincs gond vele, csak nem több felhasználós a Transmission és csak így tudom megoldani. Deluge -hoz van valami remote GUI kliens mint transmissionhoz?

(#4966) Kicsirics77 válasza Mana86 (#4965) üzenetére

Kicsirics77
(PH! kedvence)

nemtudom,nem használom csak a transmissiont remote gui-val.

Copyright © 2000-2016 PROHARDVER Informatikai Kft.