Hirdetés

2014. szeptember 30., kedd

(#3801) bounty123 válasza wall2 (#3799) üzenetére

bounty123
(senior tag)

Gondolom az nem ugyanaz a szint se hardverben, se árban. Belépő szintű nasnak ez a d-link nagyon jó, főleg, ha az ember feltuningolja funplug-al. Én is váltottam komolyabbra, de azért nagyon szerettem, amíg megvolt :)

(#3802) Attti73 válasza sly160 (#3800) üzenetére

Attti73
(lelkes újonc)

Nyomj egy media library update-et.

(#3803) Attti73

Attti73
(lelkes újonc)

Sziasztok! Állt már valaki át 1 HDD-ről tükörbe (RAID 1)? Most vettem meg a másodikat, de az elsőn már elég sok adat van, és nem szeretném ha elveszne. Tudnátok segíteni, hogy fogjak hozzá? Köszi!

(#3804) szaszab

szaszab
(újonc)

Sziasztok!

Sikerült felpakolni a NAS-ra az ffp-t, és megosztottam a teljes Volume_1-et nfs-sel. A 2.03-as fw van jelenleg a NAS-on. Mountoltam a NAS-ban lévő winyót, még az fstab-ban, így:
192.168.1.12:/mnt/HD/HD_a2 /media/username/nas nfs rw,hard,intr 0 0
Linux mint-et használok.

A hiba lényegében annyi, hogy időközönként elszáll a mountolás, és újra kell csatolni.
Ezt a hibaüzenetet kapom, ha épp egy mappában tallóztam: "„nas” teljes tartalma nem jeleníthető meg: Stale file handle"
Ilyenkor az eventlogban ezt írja:
"Sep 13 17:42:01 LG570 smbd[12514]: pam_unix(samba:session): session closed for user nobody"
Más releváns részt nem találtam.

Mit tegyek, hogy ne kelljen remountolnom folyamatosan?

(#3805) Attti73

Attti73
(lelkes újonc)

Jelentem én is megelégeltem a bénázást, és vettem egy Synology-t. :-)

(#3806) enginev3.0

enginev3.0
(Közösségépítő)
LOGOUT blog

Ha rádugok egy pendriveot, akkor tudok arra letölteni?

HTC , AMD , és Logitech FAN!!! II Én nem szeretem az almát és ennek nagyon örülök, mert ha szeretném, akkor megenném, pedig utálom

(#3807) FNZ

FNZ
(senior tag)

ha firmware-t frissítek az eszközön, akkor a beállítások megmaradnak azért?!

(#3808) kenand válasza FNZ (#3807) üzenetére

kenand
(senior tag)
LOGOUT blog

Elviekben igen, bár változhatnak dolgok és előfordul, hogy egy picit módosítani kell a beállításokon.

(#3809) Sandor72

Sandor72
(újonc)

Sziasztok!

Kb. 1 hónapja vettem egy D-link DNS 320L NAS -t. Szeretném megkérdezni, hogy erre lehet-e valahogy webszervert varázsolni? Milyen lehetőségek vannak rá ha igen, hogy mondjuk egy wordpress vagy drupal oldal elfusson rajta. A gyárilag rajta lévő D-link ShareCenter megmarad-e ha nem akkor visza lehet- e rakni ha esetleg szükségem lenne rá.
Jelen pillanatban egyenlőre csak 1 db 3TB -os WD RED NAS vinyó van benne a hamarosan bővíteném 1 másikra és arra szeretném a weboldalt felrakni.
Mielőtt valaki rosszra gondolna nem bízom a tárhelyekben az ingyenes szar és korlátoz a fizetősre jelenleg nincs lehetőségem és ott is találkoztam már korlátozással sőt az egyik ismerősöm oldalát el is tüntették rendesen pedig nem illegális tartalom volt rajta hanem személyes oldal zenész az illető és csak koncert infók voltak rajta.

A segítséget előre is köszönöm. Mindenkinek további szép napot. Sziasztok

[ Szerkesztve ]

(#3810) kenand válasza Sandor72 (#3809) üzenetére

kenand
(senior tag)
LOGOUT blog

Itt nézz körül.
Elviekben van rá debian, és akkor van remény web szerverre is, bár a gépecske RAM-ja nem sok.
Seagate Goflex re van Archlinux ARM, a két gép ugyan arra a CPU-ra épül, talán rá lehet tolni azt is

[ Szerkesztve ]

(#3811) kenand

kenand
(senior tag)
LOGOUT blog

Bá at a gond, hogy a DEBIAN linux link nem megy ...D-Link levette a honlapjáról. Hátha itt meg van valakinek

(#3812) bounty123 válasza kenand (#3811) üzenetére

bounty123
(senior tag)

Meglepne, ha nem lenne ffp-hez többféle webszerver csomag. Max nem full-blown apache, de valami egész biztos.

(#3813) lafaty80

lafaty80
(őstag)
LOGOUT blog

Hajhó,

320-nál egy usb-re kötött hdd-re meg lehet egyszerűen oldani backup (rendszeresen)?
Sajnos nem találtam rá megoldást, csak kézi/manuális-t.

Eladó Nexus 5 16GB Fehér, garanciális! (gsm gari)! PÜ!

(#3814) kenand válasza bounty123 (#3812) üzenetére

kenand
(senior tag)
LOGOUT blog

Lehet, nekem nem volt rá szükségem.
De ha fel lehet tolni egy komplett Linuxot még több a lehetőség...

[ Szerkesztve ]

(#3815) Sandor72

Sandor72
(újonc)

Sziasztok!

Tegnap írtam nem értem nem jelent meg csak ma reggel láttam sajna csak így van időm pár perc a géppel foglalkozni hét közben. Akkor még egyszer remélem most minden rendben megjelenik.

kenand, bounty123 köszönöm a válaszokat.

Sajnos nem vagyok benne a linuxban ami rögtön adni fog 1 kis gondot tudom így nehéz lesz segíteni, de mégis kérek ha megoldható. Tehát adott a D-link DNS-320L NAS és erre kéne valahogy rátenni a Linuxot, hogy webszerver működhessen rajta. Erre valami leírás létezik? amivel egy kezdő és tanulni szerető megbirkózik?

A segítséget előre is köszönöm. További szép napot.

(#3816) kenand válasza Sandor72 (#3815) üzenetére

kenand
(senior tag)
LOGOUT blog

Az Itt néz körül linket nézd meg, ott vannak hivatkozások.
Magyar nylvű oldalt találtam a debianra, de az a gond, hoyg a debian link nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#3817) megyestibor

megyestibor
(újonc)

Sziasztok!

NAS-t vennék, otthoni felhasználásra. A véleményeteket kérném:

DNS-320L - gyári beállításokkal, nincs mod, 2 WD30EZRX vinyó RAID1-ben
TP-LINK TL-WR841N router, 10/100-as LAN porton összekötve a NAS-sal.
WD TV Live Wifin csatlakozik a routerhez.

Nem akarok torrentet tolni róla, csak és kizárólag streamelni szeretnék 1080P-s videót a WD TV-re.

Menni fog röccenés nélkül vagy nem?

(#3818) freemanone válasza megyestibor (#3817) üzenetére

freemanone
(őstag)

Mivel van egy wifi kapcsolat a képletben kiszámíthatatlanná válik a dolog. Minden annak a kapcsolatnak a sebességétől és minőségétől függ.
Nekem egy 320-as sima NAS-om van és az is könnyedén stream-el 1080p-s anyagokat, de kábelen van minden és gigabiten. Bár mondjuk az is hozzátartozik, hogy nem BD25/50-ről beszélek, de egy 16GB-s MKV nem okoz gondot neki és monitorozva a forgalmat ~45Mbit/s átlaggal beéri és a pillanatnyi terhelés sem ugrik 100Mbis/s felé, így az nem lesz szük keresztmettszet.

[ Szerkesztve ]

An eye for an eye makes this world so blind...

(#3819) h1ght3chzor válasza freemanone (#3818) üzenetére

h1ght3chzor
(senior tag)

Ezzel kapcsolatosan azt kérdezném: gigabit kapcsolat, lan hálózat, megis csak 40-50megabajt/sec masolast erek el nasrol pc-re, switch van közte. Van aki ennél tobbet er el?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#3820) bounty123 válasza h1ght3chzor (#3819) üzenetére

bounty123
(senior tag)

Ennél több ettől a hw-től nem is várható el, kb ez a max ami elérhető. Nekem is 50 mega körül volta max, elég szép az ilyen zsenge erőforrásokkal.

(#3821) kenand válasza megyestibor (#3817) üzenetére

kenand
(senior tag)
LOGOUT blog

Szia!

Nekem is WD Liveom van és 320-as NAS om (kicsit lassabb cpu), simán megy a stream, de a WiFi dolgot ejtettem én is, mivel a rooterem a WiFi klienseket szórja el először, ha túl van terhelve. Szóval ha filmnézés a cél, legbiztosabb a drótozás...100 megabites hálózat nem gond. (Rooterem gigabites, és wat gigabites és 100 megabites switchem is, nem eget verő a különbség, 1080p-s filmhez elég a 100 megabit is.

[ Szerkesztve ]

(#3822) h1ght3chzor válasza bounty123 (#3820) üzenetére

h1ght3chzor
(senior tag)

320L-em van, de okés, akkor ennyi a max, igazándiból ez is szép persze. :)

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#3823) vilmaboy

vilmaboy
(őstag)

Sziasztok!

Otthono adattárolásra és torrentre keresek egy "kissebb" NAS-t. Plusz összekötném a lapos tévével és arról néznék filmeket... Amiket eddig nézegettem az a Dlink dns 320 és a ZyXel NSA310S. Különösebben nagy igényeim nincsenek, csak működjön rendesen. Sajnos annyit nem tudok rá költeni hogy ne alsó árkategóriás készüléket kelljen vennem. Fent írt típusok közt melyik lenne a javasoltabb? Esetleg másik kedvező áru nas javaslat?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#3824) raffain

raffain
(újonc)

Sziasztok!

Jelenleg friss felhasználója lettem egy DNS-320L eszköznek. viszont az istnért sem tudom rá feltenni a Transmissiont. valamiért nem jó helyre mutatnak a dolgok.

Ha valakinek sikerült már ez a telepítés, és megtenné hogy segítene, azt nagyon megköszönném.

Szép estét! :)

(#3825) Mocsokba

Mocsokba
(újonc)

Szerbusztok Urak/Hölgyek!

Következő kérdéssel fordulok most hozzátok. Rég jártam erre :) NAS-omat elérem már távoli gépről is, hálózaton kívülről. Transmission GUI-t is szeretném elérni, de ahhoz állítólag a settings.json -ba kellene a whiteliste-hez adni az IP? Vagy valalmi rpc-t kikapcsolni?

Szóval hogyan is kell ezt csinálni? :F (9091-es port forwardolva, canyouseeme-vel ellenőrizve)

[ Szerkesztve ]

(#3826) krealon válasza Mocsokba (#3825) üzenetére

krealon
(Szakértő)
LOGOUT blog

Tavoli eleres a transmission-hoz

SSH-n belepsz az FFP-vel okositott DNS-320-ra.

Leallitod a a transmission-t
/ffp/start/transmission.sh stop

utana szerkeszted a settings.json-t
vi /mnt/HD/HD_a2/.transmission-daemon/settings.json

A kurzorbillentyukkel elnavigalsz az
"rpc-authentication-required": false,
sorhoz, majd leutod az i betut, ekkor Insert, azaz szerkeszto modba lepsz.

javitsd ki ennek megfeleloen:
"rpc-authentication-required": true,
"rpc-bind-address": "0.0.0.0",
"rpc-enabled": true,
"rpc-password": "Ide ird a jelszavat",
"rpc-port": 9091,
"rpc-username": "Ide ird a felhasznalonevet",
"rpc-whitelist": "127.0.0.1,192.168.1.*",
"rpc-whitelist-enabled": true,

ha mindenhonnan csak jelszavas belepest akarsz engedni, akkor

"rpc-whitelist-enabled": false,

ha kesz, usd le az [Esc] billentyut a szerkesztomodbol kilepeshez.

A valtoztatasok mentese:
:w
(kettospont utana w, majd [Enter])

kilepes vi programbol
:q

az utobbi 2 parancs ossze is vonhato:
:wq

Ezutan el kell inditani a transmissin-t.
/ffp/start/transmission.sh start

Kesz.

[ Szerkesztve ]

(#3827) Mocsokba válasza krealon (#3826) üzenetére

Mocsokba
(újonc)

Köszönöm.

Megpróbáltam belépni, de Acces denied. Próbáltam megváltoztatni Telnet-en, elvileg engedte, de ezek után sem tudtam belépni. Felhasználónevemben sem vagyok biztos, bár az ssh_host_key.pub -ban találtam valamit a root@ után. Próbáltam ezt is Putty-ban a "login as" után beírni, de a jelszó így sem stimmelt.

Mit javasolsz?

(#3828) krealon válasza Mocsokba (#3827) üzenetére

krealon
(Szakértő)
LOGOUT blog

Nincs javaslatom, mert szerencsere nincs D-link eszkozom.
A linkelt leirasokban nezelodj, vagy majd gyakorlottabb tulajdonosok kisegitenek.

Nalam egy NSA210 (klon) es egy NSA310-esen pendrive-ra van telepitve az FFP, igy ha valami nem jo, kikapcsolom, kihuzom a pendrive-ot, ujrainditas es lehet elorol kezdeni.

(#3829) Mocsokba válasza krealon (#3828) üzenetére

Mocsokba
(újonc)

Azért köszönöm. Várom a többiek ötletét továbbra is. :))

(#3830) vilmaboy

vilmaboy
(őstag)

Úgy néz ki beszerzek egy DNS--320-ast, ehhez a nas-hoz hol találok magyar nyelvű kezelésit, friss firmware-t, és hol vannak hozzá letölthető progik vagy egyebek? Esetleg van valami trükkje vagy bármije amitől okosabb, gyorsabb stb lenne? Van ezeknek magyar nyelvű felhasználói felületük?

Kb minden érdekelne a 320assal kapcsolatban amit egy kezdő nas-os, de ügyes számtekesnek tudnia kell.. :)

Gondolatokat várom :)

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#3831) kenand válasza Sandor72 (#3809) üzenetére

kenand
(senior tag)
LOGOUT blog

Most olvastam -nem erre kerestem, de más miatt az oldalera kerültem- hogy a Debian felkarolta a DLINK 320-at
Van beta verziós telpítő ami elvekben támogatja a 320-at, de telepítő guide-ot egyelőre nem láttam.

[ Szerkesztve ]

(#3832) csaszar338

csaszar338
(újonc)

sziasztok :U

a problémám, hogy 1 kénytelen router csere után(azt hittem megdöglött a routerem) újra kellett indítani a nast- s azóta se le, se fel nem megy a töltés. közbe visszaraktam a régi routert, de a helyzet változatlan.

ötlet :F

(#3833) enginev3.0 válasza csaszar338 (#3832) üzenetére

enginev3.0
(Közösségépítő)
LOGOUT blog

Port nyitva?

HTC , AMD , és Logitech FAN!!! II Én nem szeretem az almát és ennek nagyon örülök, mert ha szeretném, akkor megenném, pedig utálom

(#3834) csaszar338 válasza enginev3.0 (#3833) üzenetére

csaszar338
(újonc)

80, 21 a régi routeren beállítva

(#3835) csaszar338

csaszar338
(újonc)

most ellenőriztem, zárva :((( pedig be van állítva:W

[ Szerkesztve ]

(#3836) enginev3.0 válasza csaszar338 (#3835) üzenetére

enginev3.0
(Közösségépítő)
LOGOUT blog

Nem torrentes letöltésre gondoltál? Milyen neted van?

(#3837) csaszar338 válasza enginev3.0 (#3836) üzenetére

csaszar338
(újonc)

igen a torrentjeim nem mennek :K
egyébként t :DDD éhome

(#3838) enginev3.0 válasza csaszar338 (#3837) üzenetére

enginev3.0
(Közösségépítő)
LOGOUT blog

Akkor állítsd be a thome routert is

(#3839) bounty123 válasza csaszar338 (#3837) üzenetére

bounty123
(senior tag)

A 80-as az alap http port, a 21 pedig ftp-hez kell. Nem forwardolod befelé a bittorrent portját, ezért nem működik. Nézd meg, melyik porton kommunikál és forwardold be a nas-ra.

(#3840) Pozitron

Pozitron
(lelkes újonc)

ffp fennt. Transmission telepites leiras szerint de elakadok itt:
su nobody -c "transmission-daemon -f -g /mnt/HD/HD_a2/.transmission-daemon -w /mnt/HD/HD_a2/Downloads -t -u user -v passw -a 127.0.0.1,192.168.*.*"

Valasz:

/ffp/bin/transmission-daemon: can't load library 'libevent-2.0.so.5'

Erre tud valaki megoldast, mert ezen nem tudok tuljutni :(

(#3841) enginev3.0 válasza Pozitron (#3840) üzenetére

enginev3.0
(Közösségépítő)
LOGOUT blog

libeventet fel kell telepíteni

(#3842) dbzmonty

dbzmonty
(újonc)

Sziasztok! DNS-320-as NAS-t használok, gyári Transmission p2p klienssel. A routerben beállítottam hasracsapásra a 40000-es portot a nas felé, a trans-ban a portot beállítottam Custom és 40000-re de még így is passzív a kapcsolat. Tudnátok valamit ajánlani hogy hogy tudnám aktívvá varázsolni?
Előre is köszi!

(#3843) enginev3.0 válasza dbzmonty (#3842) üzenetére

enginev3.0
(Közösségépítő)
LOGOUT blog

Ha esetleg Thomeos neted van akkor a thomeos routerben is állítani kell

(#3844) Pozitron válasza enginev3.0 (#3841) üzenetére

Pozitron
(lelkes újonc)

És azt hogyan? Honnan szedjem le? Semmit sem találtam róla neten.

(#3845) dbzmonty válasza enginev3.0 (#3843) üzenetére

dbzmonty
(újonc)

Nem az van, síma kábelmodem, Asus routerre kötve:

(#3846) enginev3.0 válasza Pozitron (#3844) üzenetére

enginev3.0
(Közösségépítő)
LOGOUT blog

https://drive.google.com/folderview?id=0B34aXrPmdw6ddUhaRVRXZUs1MnM&usp=sharing

(#3847) enginev3.0 válasza dbzmonty (#3845) üzenetére

enginev3.0
(Közösségépítő)
LOGOUT blog

Lehet hogy a routerben máshol is engedélyezni kell a portot

(#3848) dbzmonty válasza enginev3.0 (#3847) üzenetére

dbzmonty
(újonc)

A port trigger van még LAN to WAN Filter Table és ennyi. Amit beszúrtam Virtual Server, az a port továbbítás tudtommal. A NAS-on belül is van Port Forward, de oda most nem írtam semmit be. Ha ott is beállítom a 40000-es portot akkor is ugyanez a helyzet.

(#3849) enginev3.0 válasza dbzmonty (#3848) üzenetére

enginev3.0
(Közösségépítő)
LOGOUT blog

Port triggernél is írd be

(#3850) dbzmonty válasza enginev3.0 (#3849) üzenetére

dbzmonty
(újonc)

Végül sikerült, nem kellett a port trigger. Bekapcsoltam a routerben az uPnP-t, és nem a hasracsapott 40000-es portot irányítottam át, hanem az utorrenttel véletlenszerűen generáltattam egyet és azt.

(#3851) DonCosta

DonCosta
(kvázi-tag)

Sziasztok!

Már rég olvastam itt olyan lehetőségről, hogy a NAS-on tárolt képeket interneten keresztül meg lehet osztani "megtekintésre". Valami ilyet szeretnék, hogy a nagyszülőknek ne kelljen Goggle+ -ra feltölteni a képeket a gyerekekről, hanem ők tudják elérni a NAS-on közvetlenül.
Eddig ez nekem nem csak FTP-vel sikerült, de az macerás, mert csak úgy tudták megnézni ha átmásolták a saját gépükre. Sajnos nem találom azt a hozzászólást amelyikben erről volt szó.

Kérdés: - van megoldás a gyári beállításokkal arra, hogy másolás nélkül, tehát közvetlenül a NAS-ról képeket lehessen nézni távolról?
- ha gyári megoldás nincs de funplug-gal megoldható az is érdekel.

Ja és a régi DNS 320-am van 2.03-as firmmel.
Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#3852) kenand válasza DonCosta (#3851) üzenetére

kenand
(senior tag)
LOGOUT blog

Dynamic DNS segítségével biztosan megoldható, hogy távolról elérd a gépet.

(#3853) DonCosta válasza kenand (#3852) üzenetére

DonCosta
(kvázi-tag)

Az oké, DynDNS és társait használtam és tudom hogy ezen keresztül tudom elérni távolról a NAS-t.
Nekem az a kérdésem, hogy milyen szolgáltatás az (ha létezik) ami segítségével távolról nézegethetem a NAS-on levő képeket, anélkül, hogy azt át kellene másolni mint pl az FTP esetén.

(#3854) lafaty80

lafaty80
(őstag)
LOGOUT blog

Hoppá, én lemaradtam. Van 2.05b08 firmware .... dns-320-hoz

Eladó Nexus 5 16GB Fehér, garanciális! (gsm gari)! PÜ!

(#3855) kenand válasza DonCosta (#3853) üzenetére

kenand
(senior tag)
LOGOUT blog

Megoszthatsz könyvtárakat, de nem tudom dinamic dns-en keresztül megy-e...

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.