Hirdetés

2014. december 27., szombat

Gyorskeresés

(#4201) gabika1969 válasza ZsocaLink (#4199) üzenetére

gabika1969
(tag)

Ha nem találod a kiegészítőket jelezz, esetleg elküldöm Neked e-mailben.

Üdv mindenkinek

(#4202) lafaty80 válasza ZsocaLink (#4199) üzenetére

lafaty80
(őstag)
LOGOUT blog

csak a 320L-nél van app hozzáadási lehetőség, a sima 320-as (még) nem tudja.

Eladó Nexus 5 16GB Fehér, garanciális! (gsm gari)! PÜ!

(#4203) gabika1969 válasza lafaty80 (#4202) üzenetére

gabika1969
(tag)

Sajnos :( :( :(

Üdv mindenkinek

(#4204) ZsocaLink válasza gabika1969 (#4200) üzenetére

ZsocaLink
(újonc)

Sajnos a link nekem nem jön be:

"HIBA!! Önnek nincs joga megtekinteni a weboldalt!"

(#4205) lafaty80 válasza ambudriver (#4171) üzenetére

lafaty80
(őstag)
LOGOUT blog

Eszembe jutott valami, próbáld meg.

Csinálj egy könyvtárat, ami "."-al kezdődjön, pl.: .felnottfilmek :DDD
Ebbe tedd át, másold át a filmeket, vagy a jelenlegi mappád nevezd át így.

Így ugye a mappa lesz rejtett, sima ls parancs sem hozza ki. Innentől már csak a médialejátsztó szoftveren múlik, hogy abban hogy van konfigurálva (mármint hogy lássa a rejtett mappákat vagy sem)

Egy próbát megér...

(#4206) lafaty80

lafaty80
(őstag)
LOGOUT blog

kár volt ránéznem erre a linkre :DDD

(#4207) Kulbi

Kulbi
(tag)

Sziasztok,

DNS-320L-t használok, felraktam az 1.04b08-at és azóta tetű lassú. A Transmission maradt a régi, nem addon és ha vmit elindítok utána nem lehet elérni amíg le nem jön. Javaslat? Ha más nem lesz megpróbálok visszatérni régi firmware-re.

<Xiaomi Hongmi 4.2.2 MIUI JHBCNAL5.0> <Xears XE200Pro> <eGreat R6S> <D-Link DNS-320L> <Bkercso Inventory> <Takstar TS-671> <SJ4000>

(#4208) person

person
(senior tag)

Üdv.

Transmissiont próbálnám használni de valami nem kerek, lefele jön de visszatölteni nem tudok. Nem tudnak csatlakozni. Belső fix Ip-t kapott és 9091-es port-ot továbbítottam rá. Oldal szerint aktív vagyok és forgalmasabb fájlokat töltöttem le. Hol lehet a hiba? :F

NAS Firmware Version1.04
Transmission Version 1.10

(#4209) enginev3.0 válasza Kulbi (#4207) üzenetére

enginev3.0
(Közösségépítő)
LOGOUT blog

Mennyi cache van?

HTC , AMD , és Logitech FAN!!! II Én nem szeretem az almát és ennek nagyon örülök, mert ha szeretném, akkor megenném, pedig utálom

(#4210) enginev3.0 válasza person (#4208) üzenetére

enginev3.0
(Közösségépítő)
LOGOUT blog

Ne a 9091es portot nyisd a routerben

HTC , AMD , és Logitech FAN!!! II Én nem szeretem az almát és ennek nagyon örülök, mert ha szeretném, akkor megenném, pedig utálom

(#4211) Pozitron válasza person (#4208) üzenetére

Pozitron
(kvázi-tag)

Kinyithatja a 9091-et is, ezzel annyit érsz csak el hogy távolról elered majd a Transmission webui-t. Amugy nyisd meg transmissionben a beállításokat / hálózat. Itt megnézed melyik portot hasznalja (nalam 51413 volt az alap de azert ellenőrizd a sajatodat). Ezt a portot nyisd meg azaz forwardold hogy ne legyel passzív.

(#4212) person válasza Pozitron (#4211) üzenetére

person
(senior tag)

Köszi. Korábban nyitva volt az 51413 is csak tegnap nem állítottam vissza mikor kapott egy resetet a router mivel mostanában folyamatosan elhasalt napközben. A 9091-et a távoli eléréshez állítottam be.
Tegnap este végül tudtak csatlakozni hozzám de érdemben nem nagyon töltöget vissza.

(#4213) Kulbi válasza enginev3.0 (#4209) üzenetére

Kulbi
(tag)

242,59 MB
Nem szoktam figyelni, de alapból 100 foglalt. Megy a transmission letöltés, más nemigen.

Eredetileg 2,5 MB/s volt a max. letöltés, egy ideje megduplázták, azóta nem tud vele mit kezdeni, olyan mintha ide oda ingadozna le fel és nem lehet elérni. Majd ha lejött akkor minden rendben, de olyan mintha ez is tovább tartana mint eddig 2,5-lel.

[link]

[ Szerkesztve ]

<Xiaomi Hongmi 4.2.2 MIUI JHBCNAL5.0> <Xears XE200Pro> <eGreat R6S> <D-Link DNS-320L> <Bkercso Inventory> <Takstar TS-671> <SJ4000>

(#4214) Monyofi

Monyofi
(újonc)

SZIASZTOK

Az lenne a kérdésem, hogy egy DNS320-nál meglehet azt oldani távoli torrent hozzáadást?
Németországban vagyok de a NAS magyarban. Németből tudom irányitani torrent klienst?

(#4215) lafaty80 válasza Monyofi (#4214) üzenetére

lafaty80
(őstag)
LOGOUT blog

Igen.

- Ha router mögött van, akkor a router-en be kell állítani a port forwardot a 9091-es portra (vagy ami be van állítva neked) azon a belső ip címen, amin a nas van. Illetve a routerben lévő DDNS-t be kell állítani (kell hozzá dyndns vagy no-ip regisztráció)

(#4216) enginev3.0 válasza Kulbi (#4213) üzenetére

enginev3.0
(Közösségépítő)
LOGOUT blog

Igen, gyenge a gép a netedhez, én ezért váltottam másik nasra, nekem is 50mbites netem van és nem bírta, de én elértem a Nast közben mindig, kivéve ha nagy cache-t adtam neki, 4mb-nál nem érdemes többet adni
okozhatja még a fájlok lefoglalása, attól függ hogy van beállítva, 0-1-2, bár itt a kettesnél szokott gond lenni, de csak pár percig nem elérhető a nas mikor elkezdesz valamit letölteni, aztán nekem mindig bejött a gui

(#4217) Kulbi válasza enginev3.0 (#4216) üzenetére

Kulbi
(tag)

Ezt tudnád kicsit részletezni, akkora guru azért nem vagyok. Hogy csinálod ezt a cachet adni dolgot, pl. 4Mb és mi ez a lefoglalás 1-2-3. Köszi

[ Szerkesztve ]

(#4218) enginev3.0 válasza Kulbi (#4217) üzenetére

enginev3.0
(Közösségépítő)
LOGOUT blog

Cache-t simán a transmission beállításaiban találod
A lefoglalást pedig a json settingsben kell átállítani, ha eléred a fájlt
Milyen megoldással telepítetted a transmissiont?

(#4219) Kulbi válasza enginev3.0 (#4218) üzenetére

Kulbi
(tag)

Manuálisan, röviden, putty, telnet, SSH, wget, funkpkg, json beállítás.

(#4220) enginev3.0 válasza Kulbi (#4219) üzenetére

enginev3.0
(Közösségépítő)
LOGOUT blog

Akkor a jsonban ott van a "preallocation"

Number (0 = Off, 1 = Fast, 2 = Full (slower but reduces disk fragmentation), default = 1)
0 kikapcsolás
1- gyors
2- lassabb de csökkenti a töredezettséget

(#4221) Kulbi válasza enginev3.0 (#4220) üzenetére

Kulbi
(tag)

Megnéztem a preallocation 1-re volt állítva, a gyorsítótár 2 Mb-ra a transmission-ben.
Szimplán csak nem bírja el a netet.

(#4222) enginev3.0 válasza Kulbi (#4221) üzenetére

enginev3.0
(Közösségépítő)
LOGOUT blog

De attól még nem kéne elérhetetlennek lennie
Bár ha sok más is fut a nason akkor elképzelhető

(#4223) Pozitron válasza Kulbi (#4213) üzenetére

Pozitron
(kvázi-tag)

Ez melyik? a Sima 320? Nekem a 320L van es nem tapasztaltam ilyet, bár ingadozik a letötési sebesség nálam is, jellemzően 5-8 MB/sec kozott van ami nagyjabol megfelel a 100 megabites netemnek (80mbitnel tobbet meg nemnagyon mertem speedtesten sem). Ennyivel erosebb lenne az L-es?

(#4224) gabika1969 válasza Kulbi (#4221) üzenetére

gabika1969
(tag)

Azért arra vigyázz, hogy ha a preallocation-t 1-re vagy 0-ra állítod, előfordulhat, a filmek jobban fognak akadozni lejátszás közben. Ha nem 2-re állítod, megeshet, többet ártasz, mint nyersz vele. Nálam ez nem hozott változást, így maradt a 2-es beállítás.
Az FW-t frissítsd 2.05b08-re! Ez viszont érezhetően javított a is helyzeten. Most is elvesztem, de kevesebb idő kell, hogy újra elérhetővé váljon.

Üdv mindenkinek

(#4225) Kulbi válasza gabika1969 (#4224) üzenetére

Kulbi
(tag)

Hali a 320L van nekem. Erre azt hittem az 1.04b08 a legújabb.

(#4226) Kulbi válasza enginev3.0 (#4222) üzenetére

Kulbi
(tag)

Szerintem nem fut semmi. Nincs ftp, nincs DLNA, csak sima samba megosztás és transmission.

Hogyan tudom mindezt ellenőrizni, mi fut, mi nem, mi eszi az erőforrásokat?

(#4227) ambudriver válasza lafaty80 (#4205) üzenetére

ambudriver
(lelkes újonc)

Szia!

Kipróbáltam! A TV-látja a filmeket, viszont nem játssza le őket!! Alakul a dolog!
Csak a videó címeit el lehet olvasni, pl. "Anal sex in the Garden" meg ilyenek.. :) A kölykeim nyomják az angolt! :)

De már ez is valami! Nagyon köszönöm!!! Lehet átnevezem a file-okat...

Köszi !!!

(#4228) lafaty80

lafaty80
(őstag)
LOGOUT blog

Valaki, aki már feltette x64-es virtualbox-ra a cuccot írja le, hogy hogy csinálta. Nekem is a nanoboot elindul rendesen, majd webnél, az iniciílizálásnál (0%) megáll és nem csinál semmit, csak egy hibaüzit dob 23-as port üzenettel.

Azt hittem virtualbox alatt könnyebb ez...

(#4229) lafaty80 válasza lafaty80 (#4228) üzenetére

lafaty80
(őstag)
LOGOUT blog

Az előzöt nem ide akartam... :)

(#4230) Pozitron válasza Kulbi (#4225) üzenetére

Pozitron
(kvázi-tag)

320L-re az a legujabb.

(#4231) alec.cs

alec.cs
(lelkes újonc)

Sziasztok!

Van rá lehetőség, hogy 2 db 2TB HDD Raid1-ben menjen az alábbi particiókkal:
- 500 MB partició Volume_1
- 500 MB partició Volume_2
- 1000 MB partició Volume_3

Ezen particiók külön meghajtókként (pld: M,N,O) lennének elérhetőek a hálózatról megfelelő jogosultság mellett. Az egyes particiókat csak meghatározott személyek érhetnék el.

Megoldható ez?

Próbáltam a menüből megcsinálni így, de nem sikerült. Csak az első particiót sikerült létrehoznom, a maradék helyre összevonva lehetett volna létrehozni particiót.

Mi a megoldás?

(#4232) gabika1969 válasza Kulbi (#4225) üzenetére

gabika1969
(tag)

Ja! Bocsánat! Azt hittem, hogy sima 320.

Üdv mindenkinek

(#4233) lafaty80 válasza alec.cs (#4231) üzenetére

lafaty80
(őstag)
LOGOUT blog

Szerintem amúgy is felesleges lenne.
Egy volume kötet elég. Csinálj 3 mappát a gyökérben és hozz létre több felhasználót. Az egyes felhasználóknak csak 1-1 mappához adj hozzáférést a többihez ne.

(#4234) Pozitron válasza alec.cs (#4231) üzenetére

Pozitron
(kvázi-tag)

A megoldas szerintem is az amit lafaty irt. Egyszeruen mappa jogosultsagokkal kell megoldani.

(#4235) lordmark

lordmark
(lelkes újonc)

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni dlna beállítással kapcsolatban.
Felraktam egy twonky 7.0.11-et a dns-320-ra, de sajna ennek lejárt a license. Mit lehet ilyenkor tenni? (a vásárláson kívül :P )
Milyen jobb servert érdemes használni?
Egy lg tv-n szeretném kategorikusan lejátszani a filmeket, zenéket, képeket megjeleníteni.
Köszönöm a segítséget előre is!
Üdv.

(#4236) enginev3.0 válasza lordmark (#4235) üzenetére

enginev3.0
(Közösségépítő)
LOGOUT blog

Plex, de az lehet megeszi a nast

(#4237) cukrosleves

cukrosleves
(senior tag)

Sziasztok!

Ha Transmission-t használok, a feltöltésnek kb. csak a felét számolja el az enkór!
Van valami tippetek, hogy mi lehet ennek az oka? :R

(#4238) enginev3.0 válasza cukrosleves (#4237) üzenetére

enginev3.0
(Közösségépítő)
LOGOUT blog

Eddig ilyenről még nem volt infó, szóval valószínűleg nálad lesz gond csak

(#4239) cukrosleves válasza enginev3.0 (#4238) üzenetére

cukrosleves
(senior tag)

Hm, tehàt akkor a kliens mindenkinél oké. Akkor viszont tényleg lövésem sincs. :/ Túl sok mindent amúgy sem tudnék àllítgatni, port oké, seedelek non-stop 1Mb/s-el, de a felét sem mutatja az accom alatt az enkór a feltöltött adatnak, mint amit a Transmission feltöltött. A gyàri kliens okés, és ugyanazon hàlózaton lévő PC-n lévő uTorrent is.

(#4240) lordmark válasza enginev3.0 (#4236) üzenetére

lordmark
(lelkes újonc)

Értem. És van valami tutorial a plex vagy a serviio telepítéséhez vagy bármi ezért a funkcióért felelős programhoz?
Serviio-t próbáltam, de jelenleg a java-t se sikerült még :(

Normál film megosztáshoz smart tv felé céljából is a dlna-t érdemes használni vagy valami sima filemegosztást?

(#4241) Monyofi

Monyofi
(újonc)

Sziasztok

Költözés során elhagytam adapteremet. Hol tudok venni? Mi a pontos megnevezése?

(#4242) bogabi válasza Monyofi (#4241) üzenetére

bogabi
(fanatikus tag)

Nézd meg a szükséges V és A értékeket a NAS- on, és vegyél egy megfelelőt.

A tévedés joga fenntartva.

(#4243) krealon válasza cukrosleves (#4237) üzenetére

krealon
(Szakértő)
LOGOUT blog

"Ha Transmission-t használok, a feltöltésnek kb. csak a felét számolja el az enkór!"

A DHT es a PEX ki van kapcsolva?

(A kepen be vannak kapcsolva)

(#4244) cukrosleves válasza krealon (#4243) üzenetére

cukrosleves
(senior tag)

Be volt kapcsolva! Ha jól értem, akkor kapcsoljam ki! :R

(#4245) krealon válasza cukrosleves (#4244) üzenetére

krealon
(Szakértő)
LOGOUT blog

Mined privat oldal eseten alapkovetelmeny, hogy ezeket (DTH, PEX, uTor) az opciokat kikapcsold.

(#4246) daddy1

daddy1
(újonc)

Sziasztok

Vettem egy új merevlemezt.Bepakoltam a NAS-ba ,leformáztam ahogy kérte ,látja is volume _2 -nek.
Csal annyi a probléma, hogy a windows nem akarja látni.Próbáltam már hálózati csatolást is de semmi.
Esetleg kell valamit beállítani a NAS-ban?
Válaszokat előre is köszönöm.

(#4247) lafaty80 válasza daddy1 (#4246) üzenetére

lafaty80
(őstag)
LOGOUT blog

Nézd meg milyen user/jelszó párossal csatlakozol a nas-ra a windows-ból. Aztán ennek a usernek nézd meg a nas-on a beállított jogosultságait, mert 99% hogy nincs semmilyen joga a volume_2-höz.

(#4248) lordmark

lordmark
(lelkes újonc)

Sziasztok!
Segítséget kérnék attól, aki próbálkozott már a serviio-val dns-320-on.
Felraktam az ffp-t, majd erre a transmission-t, ez ment is szépen.
Majd felraktam a squeezebox-ot, mivel az kellett a serviio-hoz. Ez magával vonta azt, hogy a transmissiont nem tudom használni mivel a "régi" ffp-n futott... Jól gondolom? Ekkor az a megoldás hogy a squeezeboxra is felhúzom a transmission-t?

A másik kérdés a serviiohoz kapcsolódna. Elindítom a serviio-webui.sh-t, majd szépen beállítom a webes felületen, hogy mely mappákat ossza meg. Viszont valamiért nem sikerül feldolgoznia az összes almappát, vagyis feldolgozza valószínű, de én nem érem el semmilyen dlna klienssel :(
Mi lehet ennek az oka?
A serviio indításához ezt a parancsot kell kiadnom?
sh serviio-webui.sh &
Ennek mindig futnia kell serviio használata során?
Érdemes ezt automatán indítanom?
A többi szkript mire használható? (serviio-console.sh serviio-wrapper.sh serviio.sh)

Köszönöm a segítséget!

(#4249) lordmark

lordmark
(lelkes újonc)

Az ffp-n futó jobokat hol tudom megnézni? Korábban raktam fel egy pár dolgot (java, twonky, ...) amit le szeretnék szedni, hogy ne szenvedjen annyira a nas.
Elég az, ha egyszerűen törlöm az ffp/opt/... mappa tartalmát és akkor már nem fog többet indulni?
Köszönöm!

(#4250) daddy1 válasza lafaty80 (#4247) üzenetére

daddy1
(újonc)

Csak a windows nem látja mert van egy WD TV Live -om ami hibátlanul látja és kezelné is a rajta levő adatokat.
Csak a win ami nem akar vele foglalkozni.
Erre szeretnék valami megoldást.
Hálózati eszközként nem látja.
Jogosultságot beállítottam (írás, olvasás)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.