Hirdetés

2014. november 27., csütörtök

(#4051) PoS

PoS
(újonc)

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy adott egy DNS-320 rev.A. legújabb firmware (2.5) és van benne egy db. 3TB-os HDD. Most bővíteném még egy 3B-os HDD-vel és szeretném őket tükrözni.
Meg tudom ezt tenni a meglevő 3TB-os HDD-n levő adatok sérülése nélkül?

Vagyis van benne 1 3TB HD, mellé teszek még egy 3TB HD-t és úgy építi fel a RAID konfigurációt, hogy a régit nem törli…
Nem tudok hirtelen ennyit hová menteni (cca 2 TB van használva).

Minden gondolatot szívesen fogadok.

Köszi,

PoS

(#4052) lafaty80 válasza PoS (#4051) üzenetére

lafaty80
(őstag)
LOGOUT blog

Nem fogja sajnos, mert a raid kötet felépítéséhez formázni fogja a lemezeket. (vinyókon ez egy külön bejegyzés, mármint hogy normál vagy raid kötet)

Nálam kellett egy usb-s hdd, amire mentettem mindent, de nem kívánom senkinek (egy hétvége volt) :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Nexus 5 16GB Fehér, garanciális! (gsm gari)! PÜ!

(#4053) PoS válasza lafaty80 (#4052) üzenetére

PoS
(újonc)

Köszi!

Pedig reméltem, hogy nem így van, ha tükrőzésről van szó…

Ettől tartottam én is :) Sajna nincs kéznél másik ekkora, legalább 2TB szabad kapacitású HD :((
Pfff…

[ Szerkesztve ]

(#4054) bogabi

bogabi
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Szerintetek mennyit érhet egy 3 éves hibátlan DNS-325? Gondolkodom a cserében...

.
.
.

Torrent letöltés sebességhez: nekem 240-es UPC net van, ennek a vasnak olyan 9 MB/sec körül van vége torrentnél letöltésben.

A tévedés joga fenntartva.

(#4055) freemanone válasza bogabi (#4054) üzenetére

freemanone
(Arcképgyáros)

Tekintve hogy az új ára ~40k, 30-35 körül teljesen reális az értéke.

An eye for an eye makes this world so blind...

(#4056) enginev3.0 válasza freemanone (#4055) üzenetére

enginev3.0
(Közösségépítő)
LOGOUT blog

Inkább 25-30

HTC , AMD , és Logitech FAN!!! II Én nem szeretem az almát és ennek nagyon örülök, mert ha szeretném, akkor megenném, pedig utálom

(#4057) freemanone válasza enginev3.0 (#4056) üzenetére

freemanone
(Arcképgyáros)

Attól függ mennyire gyorsan akarod eladni.... támpontot adtam, a többit mindenki le tudja vonni belőle saját magának. ;)

An eye for an eye makes this world so blind...

(#4058) bogabi

bogabi
(fanatikus tag)

Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget. Nem sürgős az eladás, jelenleg azért még kiszolgálja, amit kell (0.7-es fun_plug persze fent van).

(#4059) enginev3.0

enginev3.0
(Közösségépítő)
LOGOUT blog

Elvileg frissült a rutorrent, de persze letölteni nem lehet
https://app.box.com/s/cepu0vh2gz988jrik49u

HTC , AMD , és Logitech FAN!!! II Én nem szeretem az almát és ennek nagyon örülök, mert ha szeretném, akkor megenném, pedig utálom

(#4060) Tome08 válasza enginev3.0 (#4059) üzenetére

Tome08
(kvázi-tag)

probálgatom majd én is
ennek van értelme emúgy?
http://almost-a-technocrat.blogspot.hu/2014/02/how-to-install-funplug-v07-on-d-link.html#.VGxcVYvF9HM

XPERIA SP / LG 42LM660S / D-Link DNS-320L

(#4061) Geryson válasza Tome08 (#4047) üzenetére

Geryson
(őstag)

Este megint előjött, hogy egy pár adót nem tudtam nézni rendesen miközben szépen ment a NAS (ha nem is egy őrületes sebességgel) és gyorsan kitaláltam azt, hogy lelövöm a NAS-t és megnézem akkor mi lesz. Láss csodát: semmi, ugyanúgy rossz lett. Szóval ezek szerint nem a NAS forgalmát nem bírja a TV mellett. Még egyet tesztelek és hívom a Digi-t, mert ez így gázoska...

Azt mondják rólam, hogy nem figyelek oda eléggé másokra. Vagy valami ilyesmit...

(#4062) enginev3.0 válasza Tome08 (#4060) üzenetére

enginev3.0
(Közösségépítő)
LOGOUT blog

Funplug telepítés? Felesleges, ez az új módszer sokkal egyszerűbb

(#4063) enginev3.0

enginev3.0
(Közösségépítő)
LOGOUT blog

Frissült a rutorrent 10mb-ból lett 31

(#4064) h1ght3chzor válasza enginev3.0 (#4063) üzenetére

h1ght3chzor
(senior tag)

Köszi, remélem megoldja a 100%-os CPU kihasználtságot. A kérdésem az lenne, hogy tudsz csatlakozni rá kívülről, hogy torrentet beadj neki? Valami programmal esetleg?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#4065) Geryson válasza enginev3.0 (#4063) üzenetére

Geryson
(őstag)

Majd írj, h mi a tapasztalatod lsz.! Végülis dolgozik nekem a Transmission, csak lassú. Ha nagyon brutálul szedek az 6-10 mb, a feltöltés az 2 mb körül. Elmegy, de ha van jobb, váltok is!

Azt mondják rólam, hogy nem figyelek oda eléggé másokra. Vagy valami ilyesmit...

(#4066) enginev3.0 válasza Geryson (#4065) üzenetére

enginev3.0
(Közösségépítő)
LOGOUT blog

Holnap megnézem, csak megint ki kell szednem a HDD-t, mert nem érem el a rutorrent telepítési mappát :(((

(#4067) PoS

PoS
(újonc)

Sziasztok!

Szeretnék beszámolni az egylemezes Standardból kétlemezes RAID-1-be való áttérésemről anélkül, hogy az első meglévő lemezt töröltem volna.

Ha valakit érdekel, a művelet a következő:

Legalább 2.00-s firmware legyen a készüléken, persze az a legjobb, ha a legfrissebb van fent (2.05).

1. lekapcsolom a DNS-320-at

2. beteszem a második HDD-t az üres slotba (praktikusan a 2-es, azaz "L")

3. elindítom a DNS-320-at.

4. a megnyíló Disk Configuration oldalon a "format new drive as Standard" (vagy hasonló) opciót kell választani. SEMMIKÉPPEN sem a "Reconfigure RAID and format" vagy hasonlót.

5. a következő oldalon be kell pipálni a "Reconfigure to Raid 1" pipát.

6. élvezkedni, ahogy leformázza az új lemezt és szépen átszinkronizálja az első lemez adatait (ez eltarthat egy kis ideig)…

Voilá.

Szép napot mindenkinek!

PoS

A kötelező disclaimer, mert ugye ki tudja:
Az, hogy nekem sikerült, nem garancia arra, hogy neked is fog. Ha valamit elrontottál menet közben, nem én tehetek róla és főleg nem vagyok felelős az esetlegesen elveszett adataidért. Nem vállalok felelősséget a leírtak pontosságáért, mivel emlékezetből írtam le a folyamatot és noha pofonegyszerű, nem biztos, hogy nálad is pont ezek a lépések kellenek.

(#4068) Pozitron válasza PoS (#4067) üzenetére

Pozitron
(lelkes újonc)

Nalam frissult a Transmission (automatikusan), addonkent van hozzadva, nem a funplugos verzio. GUI kicsit valtozott, szebb lett illetve tobb allitasi lehetoseg van. Irtatok hogy az rtorrent 100%-ra hajtja a procit, na nekem a Transmisson is 100%-ra tekeri a CPU-t ha hozzaadok egy torrentet.

Lenne egy kerdesem. a NAS usb portjat nyomtatonak szeretnem hasznalni. Ez mukodik is tokeletesen, csak 1 pici bibi van. Ahhoz hogy nyomtatni tudjak be kell jelentkeznem a NAS-ra. Szemleltetve: Rakuldok egy nyomtatast nem tortenik semmi, ha megnyitom az SMB meghajtot, bekeri a user+ pass-t. Ezeket ha beutom mar megy is a nyomtatas. Ezt hogyan tudnam kikerulni? Azt szeretnem ha szimpla halozati nyomtatokent mukodne, egy printszerver sem ker felh. nevet es jelszot hogy nyomtatni tudjal.

[ Szerkesztve ]

(#4069) enginev3.0

enginev3.0
(Közösségépítő)
LOGOUT blog

Sehogy nem sikerül elindítani ezt a hülye rutorrentet, mindig kiír valami hülyeséget

(#4070) h1ght3chzor válasza enginev3.0 (#4069) üzenetére

h1ght3chzor
(senior tag)

Én letöröltem inkább előzőt, és úgy telepítettem fel.

Új lett az egész settings is. Hol lehet itt beállítani, hogy mennyi legyen a maximális fel/letöltés? Illetve azt se látom már, hogy a port piros vagy zöld.

(#4071) enginev3.0 válasza h1ght3chzor (#4070) üzenetére

enginev3.0
(Közösségépítő)
LOGOUT blog

Nekem úgy sem jó, hibát ír ki :(((

(#4072) h1ght3chzor

h1ght3chzor
(senior tag)

Hogy szoktatok p2p mappából áthelyezni másik mappába dolgokat?

(#4073) PoS válasza Pozitron (#4068) üzenetére

PoS
(újonc)

Szia!

Hogy adsz hozzá addon-t? Nekem sehol nincs ilyen opció...

Köszi,

PoS

(#4074) PoS

PoS
(újonc)

Ha valakinek van eladó DNS-320L-je vagy DNS-325-e, esetleg upgrade-ben gondolkodik, keressen meg privátban, kellene vennem egyet karácsony előtt. Lehetőleg lemezek nélkül... Köszönöm!

(#4075) Tome08 válasza h1ght3chzor (#4070) üzenetére

Tome08
(kvázi-tag)

és akkor jól megy? újra hozzá kéne adni az összes torrentet??? :W

XPERIA SP / LG 42LM660S / D-Link DNS-320L

(#4076) enginev3.0 válasza PoS (#4074) üzenetére

enginev3.0
(Közösségépítő)
LOGOUT blog

Még meg gondolom, lehet eladom :)

(#4077) PoS válasza enginev3.0 (#4076) üzenetére

PoS
(újonc)

Vagy DNS-327L, még ez egy alternatíva...

(#4078) enginev3.0

enginev3.0
(Közösségépítő)
LOGOUT blog

Bumm - Raid0

(#4079) h1ght3chzor válasza Tome08 (#4075) üzenetére

h1ght3chzor
(senior tag)

Igen, elvesztette az összes torrentet.

(#4080) h1ght3chzor válasza h1ght3chzor (#4072) üzenetére

h1ght3chzor
(senior tag)

Vki erre? :)

(#4081) enginev3.0 válasza h1ght3chzor (#4072) üzenetére

enginev3.0
(Közösségépítő)
LOGOUT blog

Sehogy, alapból abba a mappába töltök amibe végleg akarom a torrentet :)
Egyébként simán áthúzva nem jó?

(#4082) h1ght3chzor válasza enginev3.0 (#4081) üzenetére

h1ght3chzor
(senior tag)

Sajnos nem, mert úgy érzékeli mintha hálóról akarnék másolni. Csak a webes felületen tudtam eddig másolni, de ott csak egyszerre 10 sort jelenít meg, vagy azt lehetne növelni?

(#4083) Pozitron válasza PoS (#4073) üzenetére

Pozitron
(lelkes újonc)

Management -> Application Management -> Add Ons.

Itt talalod

(#4084) enginev3.0 válasza h1ght3chzor (#4082) üzenetére

enginev3.0
(Közösségépítő)
LOGOUT blog

Ezt nem teljesen értem :D vagy is az első felét igen

Egyébként mc nem jó?

(#4085) h1ght3chzor válasza enginev3.0 (#4084) üzenetére

h1ght3chzor
(senior tag)

Úgy tudok másolni, hogy a webes felületen bemegyek a my files-ba és ott move-olom, de ott csak 10-et tud oldalanként megjeleníteni, és nem tudom módosítani, esetleg lehetne ezt a számot 100-ra venni?

MC? Az mi? :)

(#4086) enginev3.0 válasza h1ght3chzor (#4085) üzenetére

enginev3.0
(Közösségépítő)
LOGOUT blog

Midnight commander, addons-ként hozzá lehet adni és úgy kezelni mint egy totalcommandert

(#4087) h1ght3chzor válasza enginev3.0 (#4086) üzenetére

h1ght3chzor
(senior tag)

Feltettem, de hogy kell ezt használni? :)

(#4088) enginev3.0 válasza h1ght3chzor (#4087) üzenetére

enginev3.0
(Közösségépítő)
LOGOUT blog

Tedd fel még az sshd-t is
SSH-val megnyitod a nas-t (putty programmal), beírod hogy "mc" idézőjelek nélkül, és kész

(#4089) h1ght3chzor válasza enginev3.0 (#4088) üzenetére

h1ght3chzor
(senior tag)

Ezt írja ki:

(mc:15974): GLib-WARNING **: GError set over the top of a previous GError or uninitialized memory.
This indicates a bug in someone's code. You must ensure an error is NULL before it's set.
The overwriting error message was: Cannot create /usr/share/ftp/.cache/mc directory

(mc:15974): GLib-WARNING **: GError set over the top of a previous GError or uninitialized memory.
This indicates a bug in someone's code. You must ensure an error is NULL before it's set.
The overwriting error message was: Cannot create /usr/share/ftp/.local/share/mc directory
Failed to run:
Cannot create /usr/share/ftp/.config/mc directory

(#4090) enginev3.0 válasza h1ght3chzor (#4089) üzenetére

enginev3.0
(Közösségépítő)
LOGOUT blog

Fuha, na ilyet nem láttam még

(#4091) h1ght3chzor válasza enginev3.0 (#4090) üzenetére

h1ght3chzor
(senior tag)

Ha adminnal szeretnék bejelentkezni akkor:

[12548] Nov 24 14:03:47 Exit (admin): Error changing directory
[12548] Nov 24 14:03:47 chown /dev/ttyp0 0 0 failed: Operation not permitted

(#4092) h1ght3chzor válasza enginev3.0 (#4090) üzenetére

h1ght3chzor
(senior tag)

Hmmm... Ha root-al lépek be, (nincs jelszava) akkor működik. :DDD Miért?

Viszont ez áthelyezésnél másolgatja... és nagyon sokáig tart, neked azonnal átteszi?

[ Szerkesztve ]

(#4093) enginev3.0 válasza h1ght3chzor (#4092) üzenetére

enginev3.0
(Közösségépítő)
LOGOUT blog

Nem tudom, nem próbáltam, csak egy tipp volt :)

(#4094) h1ght3chzor válasza enginev3.0 (#4093) üzenetére

h1ght3chzor
(senior tag)

Egyébként igen érdekes, most valahogy működik, miután az mv paranccsal kipróbáltam, jó lett. :)

Köszönöm. Kár hogy ezt az ssh dolgot nem tudja beépítve... :R

(#4095) lafaty80

lafaty80
(őstag)
LOGOUT blog

320-on hol lehet az MC config állománya? Sikerült az egyik fülre valamilyen infó albakot csalni, és megnyitás után állandóan lefagy.

Gondoltam resetelem....

Eladó Nexus 5 16GB Fehér, garanciális! (gsm gari)! PÜ!

(#4096) Sanyi19

Sanyi19
(senior tag)
LOGOUT blog

Sziasztok.

Került hozzám használtan egy D-Link DES-3010G Switch, nem indul el. RS232-n azt írja: switch chip not detect. Folyamatosan újraindul és mindig ezt írja. Azért ebbe a topciba írtam, mert az a legaktívabb D-Link-es, ha valaki tud segíteni azt megköszönönném.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#4097) gari24

gari24
(tag)

Hali
Felakarom rakni a FUNPLUGot
Leöltöm a fun_plug.tgz mivel zippelve van kiarakom csomagolni a Volome főkönyvtárba de az alábbi hiát írja kicsomagolásnál
Két külön helyről is letöltöttem , mi lehet a hiba ?

C:\Users\pcneve\Desktop\TRANS\fun_plug (3)\share\getopt\getopt-parse.tcsh

battlelog: CSEK_garichak

(#4098) bogabi válasza gari24 (#4097) üzenetére

bogabi
(fanatikus tag)

Mivel akarod kicsomagolni? Hasznald a gzip-et vagy 7-zip-et probald meg.

(#4099) enginev3.0 válasza gari24 (#4097) üzenetére

enginev3.0
(Közösségépítő)
LOGOUT blog

Nem kell kicsomagolni, magától csomagolja ki!
De minek a funplug?

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.