Hirdetés

2014. augusztus 27., szerda

(#3751) freemanone válasza susztera (#3750) üzenetére

freemanone
(őstag)

csak egy tipp, de FW frissítés után resetet próbáltál már...?

An eye for an eye makes this world so blind...

(#3752) RoryBreaker

RoryBreaker
(tag)

Sziasztok!

Egy D-link DNS-320L -re próbálok transmissiont tenni.
Sikerült is, viszont amikor elindul a letöltés olyan hibát ír, hogy:

Permission denied.
Gondolom nem tudja írni a downloads mappát.

Valami ötlet, hogy lehet ezt megoldani?

Ugyan így jártam múlt héten egy synologyval. Abból sem lett megoldás azóta sem.

köszi!

(#3753) enginev3.0 válasza RoryBreaker (#3752) üzenetére

enginev3.0
(Közösségépítő)
LOGOUT blog

Nas my files részben adtál jogokat mindenkinek írni olvasni?

HTC , AMD , és Logitech FAN!!! Zseni, milliárdos, Play-Boy, és emberbarát II A búcsúzás fájdalmánál, mindig erősebb legyen, a viszontlátás öröme II HTC One with HTC Sense 6

(#3754) RoryBreaker válasza enginev3.0 (#3753) üzenetére

RoryBreaker
(tag)

Nem, nem tettem semmi ilyesmit.

Ha hazaérek, megteszem...

Köszönöm!

(#3755) hakos1987

hakos1987
(senior tag)
LOGOUT blog

Üdv! Gondoltam megosztom a tapasztalataim:

3 napja görcsölve olvastam a fórumhozzászólásokat, ahol mindenki panaszkodott a dlna használatára okos tv-vel, torrent problémák, stb.

Tegnap megérkezett a DNS-320 nas, vinyó bedob, formáz, (rev B) firmware frissítés (1.02) és láss csodát, megy minden gyönyörűen.
Annyi, mikor másoltam laptopról wifin, 10 MB/s volt csak a sebesség, amit azért nem értek, mert gigabites hálózat, N-es kapcsolat, TP-Link WDR4300 router (net jön wifin 108 Mb/s-el), szóval kicsit keveselltem.
Másik, ha bedobtam letöltésre egy torrentet, onnantól amíg nem töltött le, hiába próbáltam megnézni hogy áll a letöltés vagy mennyivel jön, üres volt az ablak, alul pedig a kis refresh gomb mellett írta, hogy connection error. A proci terhelése mondjuk 100%-on volt a monitor szerint, uh. valószínűleg a nagy sávszél miatt teljesen lekötötte az erőforrásait. Letöltés végeztével aztán újra megjelenik az ablakban a torrent.

Ami pedig a DLNA-t illeti: 16 gb-os mkv file, felirattal, Samu UE46F6500 TV beépített media lejátszója tökéletesen viszi!

Összességében nagyon megszerettem, pikk-pakk ment minden, csak pár apró bosszantó dolog van, ami talán majd megoldódik. Esetleg ha van valakinek ötlete rá, szívesen fogadom :))

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni! de próbáltátok már földdel?! :)

(#3756) bounty123 válasza hakos1987 (#3755) üzenetére

bounty123
(senior tag)

"laptopról wifin, 10 MB/s volt csak a sebesség, amit azért nem értek, mert gigabites hálózat, N-es kapcsolat, TP-Link WDR4300 router (net jön wifin 108 Mb/s-el), "

108Mb/s = 13.5MB/s, így a 10MB/s nem rossz. Próbáld ki kábelen is, úgy fel tud menni 30-50MB/s-re is, attól függően mennyire van leterhelve a nas. Amikor lekapcsoltam a torrentet/dlna-t, volt hogy felment 50 körülre, attól is függően mennyire volt fragmentálódott az anyag.

(#3757) hakos1987 válasza bounty123 (#3756) üzenetére

hakos1987
(senior tag)
LOGOUT blog

Ejj, tényleg, egyik megabit, másik megabájt, megkeveredtem már :) Jogos, akkor az adatmentést kábelen csinálom, mert a NAS az egyik eszköze annak, hogy a háztartásból kipaterolom a számítógépet, laptopot, stb. Csak a NAS, okos TV, teló, tablet marad, semmi winfos :))

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni! de próbáltátok már földdel?! :)

(#3758) vp1

vp1
(újonc)

Üdv! Új vagyok, kíméletesen bánjatok velem...
Új a cucc is, ma vettem egy dns-320l-t, gyárilag 1.03 firmware. Érdekes, hogy a gyártó weblapjáról csak a 1.02b07 tölthető le. Se újabb, se régibb.

Egyik kínom, hogy nem látom a p2p mappát. A nas látja, a My Filesben.
A vindózban látom a meghajtót, tudok is mappákat létrehozni, másolni oda-vissza.
Csak a P2P mappa nem látható.

A DLNA-t hol kell beállítani? A NAS-on is és a vindózban is (8.1 pro).

Az NFS mire való? Honnan tudhatom meg, hogy kell-e nekem?
(Aki csak annyit írna, hogy ha nem tudom, kell-e, akkor nem is kell, az ne fárassza magát. Megnéztem a wikipédián, de nem lettem okosabb.)

A kezelőfelületből nincs magyar?

Köszönet

(#3759) enginev3.0 válasza vp1 (#3758) üzenetére

enginev3.0
(Közösségépítő)
LOGOUT blog

My filesben a p2p mappara nyomja jobb eger gombbal, properties, és állítsd be hogy legyen látható

HTC , AMD , és Logitech FAN!!! Zseni, milliárdos, Play-Boy, és emberbarát II A búcsúzás fájdalmánál, mindig erősebb legyen, a viszontlátás öröme II HTC One with HTC Sense 6

(#3760) h1ght3chzor válasza vp1 (#3758) üzenetére

h1ght3chzor
(senior tag)

Az FTP-ről le lehet tölteni. ftp://ftp.dlink.eu/Products/dns/dns-320l/driver_software/

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#3761) hakos1987

hakos1987
(senior tag)
LOGOUT blog

Hali!

A NAS-on lévő tartalmak távoli elérését FTP-n meg lehet oldani, de a kezelőfelületre való belépést (gondolok itt pl. távolról telóról torrent file hozzáadása)?

UPC miatt fix az IP, de a routerben milyen portot kell nyitni? Kell más átirányítást is beállítani? Továbbá a böngésző címsorába hogy kell beírni az IP-t, http, https, portot a végére...stb?

Köszi előre is! ;)

(#3762) solyka

solyka
(lelkes újonc)

Sziasztok.Adott egy dns 320l nas.A kérdésem az lenne,hogy hogyan tudok a város másik végébe neten keresztül streamelni? A lejátszó nem pc lenne,hanem agy asus oplay hdp-r1 es médialejátszó vagy egy androidos készülék.A net sebességek mindkét helyen bőségesen elegek.Előre is köszi a segítségeket! ( S.O.S. )

[ Szerkesztve ]

Solyka

(#3763) z67 válasza solyka (#3762) üzenetére

z67
(senior tag)

Én a BS Playert ajánlom, androidra.

(#3764) solyka válasza z67 (#3763) üzenetére

solyka
(lelkes újonc)

Köszi ! És az tud nem saját hálózatról is streamelni?
Hogy értsd: Nekem van itthon a NAS ,faternál szeretnénk letöltés nélkül streamelni androidos eszközökkel és/vagy Asus média lejátszóval.

Solyka

(#3765) z67 válasza solyka (#3764) üzenetére

z67
(senior tag)

Pontosan értettem, én is ezt használom távolról.

(#3766) solyka válasza z67 (#3765) üzenetére

solyka
(lelkes újonc)

Köszi,működik ! ;)

Solyka

(#3767) RoryBreaker válasza enginev3.0 (#3753) üzenetére

RoryBreaker
(tag)

Alapban így hozza létre a mappát amibe a transmission letöltések kellene, hogy kerüljenek.

Mégis permission denied.

valami ötlet?
Már szét visz, nem tudom mitől lehet.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#3768) RoryBreaker válasza RoryBreaker (#3767) üzenetére

RoryBreaker
(tag)

Megtaláltam a problémát, köszönöm!

(#3769) cukrosleves válasza RoryBreaker (#3768) üzenetére

cukrosleves
(senior tag)

Mi volt a probléma? Én is ma vettem egy ilyen vasat, és pontosan ezzel küzdök! :D

(#3770) Kulbi válasza z67 (#3763) üzenetére

Kulbi
(tag)

Kicsit leírnád hogyan is állítod be?

Én zenéket akartam elérni és esetleg DLNA-val kívülre streamelni, de nem ment, csak olyat találtam ami belső hálón ment.
Konkrétan munkahelyen szeretném (van wifi) az otthoni zenéimet elérni.

Köszönöm.

<Xiaomi Hongmi 4.2.2 MIUI JHBCNAL5.0> <Xears XE200Pro> <eGreat R6S> <D-Link DNS-320L> <Bkercso Inventory> <Takstar TS-671> <SJ4000>

(#3771) cukrosleves

cukrosleves
(senior tag)

A gyári torrent kliensben mit kell beállítani, hogy felfele is töltsön? :DDD Már leszedtem vele 30Gigát, de egy árva bit sem ment vissza. :( UL Speed-nél folyamatosan 0-át mutatja, és a xCore szerint is 0 bitet töltöttem vissza.
Igazából nem is akarom nagyon mókolni, nem kell Transmission, nekem nagyon kínai a felrakása, a médialejátszó látja a NAS-t, gépről okostelóról tudok rámásolni /sőt auto menti a fotókat mint pl dropboxra vagy google drive-ra/ nekem ez tökéletesen elég is lenne, csak egy árva bitet se nem akar visszatölteni a torrentből. :W

[ Szerkesztve ]

(#3772) showyka20 válasza RoryBreaker (#3767) üzenetére

showyka20
(újonc)

Írj egy levelet a showyka@gmail.com-raa és megoldjuk

(#3773) cukrosleves

cukrosleves
(senior tag)

Mi lehet a baj? :))

Van még egy router közbeiktatva amin a DHCP off, és egy másik tartományban van, csak switch-nek használva.

Már komolyan azon gondolkozok, hogy kihívok egy rendszergazdát pénzért, hogy vágja rendbe az egészet, mert ez már nem állapot! :U

[ Szerkesztve ]

(#3774) h1ght3chzor válasza cukrosleves (#3773) üzenetére

h1ght3chzor
(senior tag)

Utorrent pcn tudsz letölteni?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#3775) cukrosleves válasza h1ght3chzor (#3774) üzenetére

cukrosleves
(senior tag)

Persze, ott semmi gond nincs!
A PC ugyanazon a switch-en van, mint a NAT. A switch csatlakozik a Cisco router-modemhez, amin a smart tv, medialejátszó, és xbox van. Minden utp kábelen.

[ Szerkesztve ]

(#3776) bounty123 válasza cukrosleves (#3773) üzenetére

bounty123
(senior tag)

Kívülről a torrent portján jövő kapcsolatokat be kell forwardolnod a külső routerről a nas-ra. Ha ez így full kínai akkor tényleg kérj meg egy ismerőst. :)

(#3777) cukrosleves válasza bounty123 (#3776) üzenetére

cukrosleves
(senior tag)

Töltöget, de nem az igazi ez a gyári torrent kliens. Nézegettem hogyan lehetne felszögelni rá a transmissiont, de már ott elakadtam, hogy telnet, meg putty! :D
Valaki esetleg tudna benne segíteni? Nem kérném ingyen.

(#3778) FNZ válasza FNZ (#3736) üzenetére

FNZ
(senior tag)

erre van ötletetek? [link]
ha win alatt vannak megosztva a fájlok az lg lejátszóhoz adott dlna szerverrel, akkor jól müxik csak a nas-ról nem tud tallózni

(#3779) Zsolyom

Zsolyom
(újonc)

Sziasztok!
Segítséget kérnék: LG okosTV-m egy D-Link 320N-nel van összekötve. A TV-n böngészve a könyvtárszerkezetben csomó olyan file-t és mappát látok, ami már rég nincs ott. Mi lehet a hiba?
Előre is köszi!

(#3780) FNZ válasza Zsolyom (#3779) üzenetére

FNZ
(senior tag)

látom, nálad is lg okos eszközzel van baj. lehet hogy az lg-vel nem teljesen kompatibilis?

[ Szerkesztve ]

(#3781) Zsolyom válasza FNZ (#3780) üzenetére

Zsolyom
(újonc)

Hát igen, remek LG szoftverek. Feliratolvasás sem megy csak USB-ről, stb.
Bezzeg a kémkedés az megy ezerrel...

(#3782) FNZ válasza Zsolyom (#3781) üzenetére

FNZ
(senior tag)

mondjuk, a samukkal is volt gondja, de arra legalább van már patch

[ Szerkesztve ]

(#3783) FNZ

FNZ
(senior tag)

az elképzelhető, hogy samsung vinyókkal nem kompatibilis az eszköz (a leírásában nem láttam)?

(#3784) enginev3.0 válasza FNZ (#3783) üzenetére

enginev3.0
(Közösségépítő)
LOGOUT blog

Nekem 2TB Samsung van benne

(#3785) Pozitron

Pozitron
(lelkes újonc)

Sziasztok, mar hasznalom egy ideje a cuccot, es igazabol meg vagyok vele elegedve de van egy ket idegesitok gond.

1. download mappa jogosultsaigai. Nem tudok felhasznalot kizarni a download mappabol. Amikor feldobja hogy mely mappakra adok jogosultsagot 1 felhasznalonak a Download mappa nincs kozte.

2.Digi 100/50-es neten van az eszkoz, es egy masik helyrol ahol Digi 50/30 van a kovetkezot tapasztalom: Letoltes 5-5,3 Mbyte/sec. Ez tokeletes. A feltoltes viszont 1Mbyte/sec max, neha kicsit fole megy. Ha jol szamolom a 30Mbit-el el kellene ernie majdnem 4 Mbyte/sec-et felfele... Speedtesten megvan a sebesseg.

3. Ez inkabb biztonsagi kerdes mint hiba, FTP-nel be lehet allitani hogy X sikertelen probalkozas utan tiltsa az IP-t? vagy esetleg lehet ra tenni olyan FTP server-t ami tudja ezt? a bruteforce ellen probalnek vedekezni...

(#3786) Pozitron

Pozitron
(lelkes újonc)

Nabasszus, megis nagy a gond... erre tud valaki valamit? Ha aktiv a torrent kliens benne, akkor az altala letrehozott mappahoz mindenki hozzafer... WTF? Valami megoldast mondjatok mert ez nagyon gaz... gyakorlatilag barki fel tud ra csatlakozni es nezegetni a letoltott torrentjeim...

(#3787) gaborcsu

gaborcsu
(újonc)

Esetleg tud valaki linkeni egy olyam MINIDLNA telepítési leírást ahol minden le van írva és egyben le is tölthető minden szükséges file.
Nem vagyok profi de az alapok okosításokig eljutottam, de erre nem találok egy komplex leírást a beépített DLNA pedig nem akar a samsung tv-vel kommunikálni.
Köszönöm előre is.

Ha OAKLEY szemüveg érdekel, nézz be ide: http://gaborcsu.wordpress.com/

(#3788) Attti73 válasza Attti73 (#3737) üzenetére

Attti73
(lelkes újonc)

senki nem tudja? Másokat nem zavar a hang?

(#3789) gaborcsu válasza gaborcsu (#3787) üzenetére

gaborcsu
(újonc)

Nem értem nem találom a megoldást, mindent úgy csinálok mint kenand leírásában.
Optware felment, de a 3 ipk installra ugyanazt a hibaüzenetet kapom:

ipkg install ffmpegthumbnailer_2.0.6-2_arm.ipk
ipkg: ffmpegthumbnailer_2.0.6-2_arm.ipk: No such file or directory
Nothing to be done
An error ocurred, return value: 4.
Collected errors:
Cannot find package ffmpegthumbnailer_2.0.6-2_arm.ipk.
Check the spelling or perhaps run 'ipkg update'

Láttam másnál is volt ez hiba, de megoldást nem találok. Mi lehet a gond
Próbáltam a főkönyvtárba és az ipkg file-t tartalmazó alkönyvtárba is bemásolni a 3 ipk-t, de ugyanaz.
Valaki segítsen picit.

Ha OAKLEY szemüveg érdekel, nézz be ide: http://gaborcsu.wordpress.com/

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.