Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mana86

    tag

    válasz kadarcsaba77 #4873 üzenetére

    Hali!

    Láttam, hogy már sikerült megoldani a problémát, de engedd meg, hogy leírjam az én megoldásom is.

    Ugyan ezt a configot használom én is. Nem kell hozzá minidlna -t telepíteni. 2 opció van.

    1. Egyszerűbb, stabilabb (bár nem túl igényes)

    NAS-on az alábbi szolgáltatásoknak kell futni.
    UPnP AV Server (filmek lejátszásához)
    NFS Service (én úgy vettem észre, enélkül nem játssza le a feliratokat)
    Management > Application Management > Multimedia Services menüpontban Multimedia Shares Settings -ben hozzáadni azokat a mappákat ahonnan le szeretnél játszani filmeket.
    TV-n Smart Share -ben Eszközök -nél meg fog jelenni a NAS (ha nem, akkor frissíts rá) és ki tudod tallózni a filmeket.

    2. Szép és igényes megoldás (bár nem mindig teljesen stabil)

    A fenti beállítások után telepíted a NAS-ra a Plex softwaret, amit AddOn-ként hozzá tudsz adni. Ehhez regisztrálsz egy felhasználót, bekonfigurálod a mappákat majd eljátszol vele, hogy az összes borítót és metaadatot letöltse. Ha ez kész, jöhet a folytatás.
    TV-re letöltöd az XPlay app-ot (vagy ennek alternatíváit) ami alapból egy 30 napos demo lesz és ezzel jeleníted meg a Plex által rendezett filmeket.

    Én személy szerint a második módszert használom mert egy csomó hasznos funkciója van, továbbá igényes a megjelenése. Ehhez feltétel, hogy legyen internet hozzáférés mert XPlay valamiért kinyúl a netre, még nem néztem utána miért. Gondolom accountot ellenőriz mert csak akkor működik, ha a TV-n be vagy jelentkezve az LG fiókba. Egyébként ha lejárna a 30 nap és reseteled a TV-t, újraindul a demo XPlay. ;)

Új hozzászólás Aktív témák