Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kwisatzh

    senior tag

    válasz B.attila #9566 üzenetére

    Na beleszaladtál a kedvenc csövembe :DD :DD :DD

    50 - 60 ezerért már LG vagy Samsung 3D Blu rayt kapsz, c tunerrel. Korongjátszó mindenképpen kell, és akkor miért ne legyen minden egy dobozban! A legjobb ár/érték arány ezeknél van. LG BDC 590, Samsung BD6900.... A médialejátszójuk átlagos, az egyetlen "lényeges" formátum szerintem mostanra 720p, 1080p .mkv, amiket hibátlanul visznek, legalábbis amit eddig letöltöttünk azzal mind elbírtak. Az avi, stb pedig nem is kérdés, sima ügy... Töltsd le a használati utasításaik a honlapokról, és akkor lesz kb. halvány képed mit is tudnak, és az elég-e neked...

    (Nekem egy LG HRX570 + külső táram van, amin jelenleg a HR550C firmware fut, így nem tudom tulajdonképpen micsoda, talán HR570C lenne a helyes, de olyan meg nincs... :C )

    A "felvevő része" ezeknek is egy tuneres, tehát csak azt tudod nézni, amit éppen felveszel.

    Létezik állítólag 2 c tuneres box, de valaki itt azt írta, hogy azzal sem lehet külön nézni és felvenni.... Ha elég intenzíven visszaolvasol, akkor megtalálod, nem emlékszem milyen típus..

    Egyébként átlag havonta előkerül egy hozzád (hozzám) hasonló "mindent egybe" akaró figura, akkor itt örjöngő viták vannak/voltak, olvass vissza... :W

    [ Szerkesztve ]

    [moderálva]

  • konrada

    tag

    válasz B.attila #9566 üzenetére

    Szvsz. ilyen 2 tunerest nem fogsz kapni.
    ...viszont ha olyan tv-d van, amelyben nincs DVB-C, akkor az nem lehet akkora átmérőjű, hogy 2.-nak preferált műsort ne lehessen analógon elviselni, így azt tudod nézni a tv-n akkor is, ha a jobb minőséget igénylőt veszed is fel közben.

    Én egyébként Selteka-t használok, és bár tény, hogy média-lejátszó képessége korlátozott, ez leginkább csak annyiban problémás, hogy néhány speciális kódolást nem tud, azaz az elérhető médiafájlok alig 1-2%-át nem ismeri fel (mert tény, hogy sok tucatnyi kódolási forma van, de a megosztók általában azok közül alig néhányat használnak). Illetve ami miatt igazán kompromisszumos: a feliratozások olvasása....
    ...de szvsz. az akkor probléma, ha médialejátszóként arra akarod használni, hogy mindenevőként a legfrissebb filmeket, sorozatokat akarod nézni nyelvtudás nélkül.
    Ez esetben viszont olyan profi töltögető vagy, mihez még szinte a tv műsor felvevő képességre sincs szükség, hiszen a neten szinte minden fent van.

    ...persze mindez tőlem csak okoskodás, nem kell elfogadni, csak azért írom le, mert saját tapasztalatom az, hogy a 90 csatornából annyi felvenni érdemes műsor van, hogy azokból az idő hiányában több tucatnyi várakozik a HDD-n arra, hogy megnézzem, illetve a netről letöltött filmek hosszú sora is, egyszerűen azért mert az idő....
    Összegezve: nekem a Selteka tudása eddig bőven elég volt, és azt is csak onnan tudom, mit nem tud, hogy olyan tesztelő fájlokat is próbáltam, aminek a formátumára egyébként még nem volt szükségem. (Igaz, ezek között ott a feliratozás is.)

Új hozzászólás Aktív témák