Hirdetés

Aktív témák

  • Kloss

    őstag

    válasz Levi123 #650 üzenetére

    Köszi :R
    Az eszközeim egy része túlfeszvédőn van, más részük szünetmentes tápon lóg.
    Ebben az esetben a villám a telefon vonalon keresztül "jött" be, azt viszont nem védem, mert nagyon lekapta a sávszélességet. Nekem földkábelen keresztül jön be a telefon, a villám az elmúlt 20 éveben nem okozott gondot, kivéve most :)
    Belevágott az elosztódoboz melletti fába, gondolom egy "kis" mellékág végigszaladt a telefonvonalakon. Az utca közepéig (ahol lakom), minden házban kisültek a modemek és a telefonok, nekem szerencsére csak "félgázra" esett vissza a modemem, ezért nem is gondoltam, hogy a szűrő is megsérült.
    Szerintem túlfeszvédőt kötelező beszerezni! Kb 3000 Ft-tól felfelé lehet kapni őket, gépet, monitort, modemet, routert érdemes rákötni, mert a hálózati feszültség ingadozások, tűimpulzusok tönkretehetik, vagy jobb esetben "megbolondíthatják" az eszközöket.
    Ez különösen igaz a routerekre, ha olyan helyen lakik valaki, ahol sűrű az áramszünet, minimum túlfeszvédő kell neki. Ha ingadozik a feszültség, akkor érdemes a routert szünetmentesre dugni, mert csak így üzemelhet stabilan.
    Egyébként csodálkoztam rajta, hogy a nyár közepéig tökéletes volt ez a router, csak utána kezdett szakadozni a net, de nem jöttünk rá, pedig kis apróság az egész.
    Újra elégedett Dlink felhasználó vagyok

    Szerk: Túlfeszvédők
    Csak egy példa, nem túl drága a védelem.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák