Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Proci85

    senior tag

    válasz Cyber_Bird #13220 üzenetére

    2950-en a native vlan-nal adom fel a tageletlen forgalmat a trunk porton.
    Ugyanígy native vlan-nal adom ki az AP-k felé is.
    Ez nem ajánlott módi?
    2950 egyébként működésben OK. Azt adja amit vártam. Hogy helyesen-e azt nem tudom ill. a configon nem tudom lehet-e szépíteni, mi ajánlott a szakma szerint(?)

    Catalyst Express 500:
    VLANokban lévő eszközök közti kommunikációt még nem debugoltam ki, mert már az mgmt ip-nél is bajok vannak.
    Menedzsment IP-nek felvettem a webes felüelten egy 172.31.10.5 IP-t a 31-es vlan-ra.
    Az egyik uplink portjára felvettem egy switch vagy router role-t, ahol a native vlannak beállítottam a 31-est. Ha jól értem, ami tageletlenül érkezik erre a portra, azt 31-es vlanként hozza be a switchbe.
    Úgy hiszem, így a .5-ös mgmt IP-t el kellene tudnom érni a routerből.
    Ha a routeren tageletlenul kiadom ezt a hálót, nem tudom pingelni a .5-s IP-t.
    Ha a portot access vlan 31-re állítom, úgy sem működik. Ezen a ponton bizonytalanok az ismereteim, ezért egy gyors tiszázást szeretnék kérni:

    - ha trunk portot használok tagelt forgalommal, az a klasszikus trunk? Oda-vissza mehetnek a tagelt forgalmak, szabvány, minden router, switch megérti.
    - ha trunk portot használok native vlan forgalommal, az uplinken és "downlinken" is megállja a helyét? Kimegy a native vlanból csomag tageletlenül, amit megért egy PC is, + mellette tagelt forgalom is? Visszafele ha beesik egy csomag a porton tageletlenül, azt az SW bent feltageli magának a native VLAN ID-val + kezeli a VLAN tageket? Ezt hívják máshol hybrid portnak tudtomal.
    - access port: SW-n belüli VLAN ID tag nélkül kimegy. Ha visszafele jön egy csomag, bent rákerül a VLAN ID?

    - Tehát az access port az a trunk porton lévő native porttal csereszabatos, ha csak a tageletlen forgalmat nézem?

    Ha az SW-n belül egy VLAN-ra IP-t veszek fel, és azt a VLAN ID-t kirakom native vagy access vagy trunkon tagelve és én is tagelek, bárhonnan meg kell tudjam szólítani?

    Eddig így gondoltam, de amennyit szivat a CE500-as, tuti valamit félreértek. :(

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák