Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lacentos

    aktív tag

    válasz jojoker08 #653 üzenetére

    A boltokról némi támpont ebben az összefoglalóban.

    http://prohardver.hu/tema/kulfoldi_rendelesek_nyomkovetes_stb/friss.html

  • Capella

    senior tag

    válasz jojoker08 #653 üzenetére

    Nemrég vettem egy dual bootosat a GeekBuyingról, akkor 170 USD volt. A fizetés után kicsit lassan indult, mire megjelent a tracking number alapján a neten, hogy egyáltalán foglalkoznak vele. Ehhez kellett 6 nap, majd molyoltak vele még egy hétig, mire a megfelelő postával elküldték. Ezután már begyorsult, még 5 nap és kihozta a postás délelőtt, persze másnap vettem át a Postán. Összvissz 19 nap volt.
    Ezzel az appal lehet figyelni legjobban szerintem a szállítást. 17Track
    Szerencsére ÁFÁ-t, vámot nem kellett fizettem, erre megvan a módszerük. ;)
    A Gearbesten utána láttam, hogy még egy ezressel olcsóbb lehetett volna, ha onnan ugyancsak vámmentesen jött volna meg, de ekkorra már kifizettem PayPallal a GeekBuyingnak. Akkortájt EU-s raktárból rendelve 200 dollár körül volt az ár, így gondoltam nem buli, teszek egy próbát amúgy Kínából.
    A sorozatszáma 421605 kezdetű. Ahogy visszanéztem a postokat, aszerint ez V400 verzió lesz, kék színű USB 3.0 aljzattal és Realtek WiFi chippel. Korábban voltak kétségek, meg lutri, kinek mi jött. Szerintem nem kell ezzel már foglalkozni annak, aki most vesz, mert a korábbi verziók és tételek kifogytak, most meg már ez van, ezt gyártják, míg nem lesz esetleg még újabb.
    64 bites Windows 10 Home van rajta és Android 5.1. A dual boottal nincs semmi gond, a Windowsból el lehet indítani az Androidot, és fordítva dettó, csak ki kell várni, míg újrabootol. Meg van egyébként a boot menü.
    Nekem a betűk kicsit aprók a Windowson default, de nem vészes, majd később esetleg növelek rajta. Ugyanilyen natív felbontású monitort használok egyébként a PC-hez, de ugye a Chuwi kijelző ennél jóval kisebb. Egyszer-kétszer volt hogy akadt a rendszer, de lehet, hogy túl nagy feladatot kapott a kezdeti bejáratásnál..
    Az Android rész elég jó szerintem, nincs telerakva bloatware programokkal. Egy rooton esetleg el lehet gondolkodni feláldozva az OTA frissítést a reklámmentesítésért és még pár plusz előnyért.
    Van rajta gyárilag egy vékony műanyagfólia, ami eléggé gyűjti az ujjlenyomatot. Nyilván nem oleofób. :D
    Gondolkodtam 9H tempered glass védőfólián is, de azt írják, ahol egyáltalán találtam, hogy nem lehet buborékmentesen feltenni, ami nem az üveg baja, hanem a Chuwi kijelzője nem tökéletesen sík, kicsit konkáv helyenként. Egyelőre edzett üveget nem vettem, amíg elvagyok a fóliával is. Nem tudom van-e ezzel valakinek tapasztalata.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák