Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Vamp

    senior tag

    Sokan itt elég komoly tévedésekbe estek.
    A Brokernet nem fogja megoldani senkinek sem az életét. Senkit nem fog felvilágosítani a pénzügyi megoldásokról, azt az iskolának kellene megtennie, sokkal előbb, és bővebben, mint ahogy most teszik (kvázi sehogy).
    A Brokernet képtelen arra, hogy lefedje a teljes hazai portfóliókínálatot. Ez egyrészt nem is célja, mivel aránytalanul sok időt kellene ráfordítani. A másik, hogy a hazai befektetési lehetőségek között típuson belül nincsen akkora különbség, hogy a pénzügyekben otthon mozgó embernek szüksége legyen a Bnet szolgáltatásaira döntéséhez. Miért? Aki ért a pénzügyekhez, az képes számára racionális döntést hozni, aki pedig nem, az nem a Bnettől fogja megtanulni a pénzügyek alapjait! Őneki csak felkínálják a "számára legjobbnak mondott" ajánlatot, ami - ki tudja ugye - lehet nem is a legjobb, csak a Bnetnek jobban megéri. Ha viszont nem értesz a pénzügyekhez, mégis mi alapján fogod eldönteni hogy az ajánlat számodra a legmegfelelőbb? Nagy csúsztatások vannak itt, a lényeg hogy a cégnek megérje.

    Az MLM rendszerről. Szép és jó, hogy mondtátok, itt nem az a lényeg, de én mégis azt mondanám, az egésznek ez a lényege. Ha belegondoltok, ti kerestek X pénzt, aminek megkapjátok Y részét. Hova megy a többi, tehát az X-Y? Eloszlik a "felettetek" állók között. Tehát, te kerestél 100%-nyi pénzt, abból megkapsz 10%-ot, a többi 90%, amiért ugye te dolgoztál meg, az megy a felsőbb szintekre, szintarányosan. Ez az MLM buktatója. Ahhoz hogy feljebb juss, és ezt racionális időn belül szeretnéd elérni, új embereket kell tenned magad alá, akik "keresik neked" a pénzt. Aki csak a termékeladással foglalkozik, az vagy nagyon rafinált, és dörzsölt, hogy pusztán abból meg tud élni, vagy előbb-utóbb szépen kidobja magából a rendszer, mivel a felette állók érdeke, hogy az alatta álló új embereket juttasson be a rendszerbe, a "hosszú távú passzív jövedelmet" megelőlegezendő. Hangsúlyozom, ez nem a Bnet "hibája", ez egyszerűen az MLM, mint értékesítési forma felépítéséből adódik. Ne mondjon tehát senki sem ilyet, hogy nem kötelező dolgozni. Egy f*szt nem. Erre épül az egész!

    Engem is megkerestek tőlük, egy volt évfolyamtársam személyében. Elmondott csomó mindent, kvázi össze-vissza, így, ennyi és ennyi pénzt lehet keresni, és ez milyen jó, meg hasznos, meg ilyenek. Mondtam neki, én szépen megvárom Teveled mi történik majd a cég berkein belül, aztán beszélhetünk másról is. De hogy menjek el ehhez meg ehhez a fószerhez, ő majd elmondja. Mondtam neki, hidd el, ha neked tudtam nemet mondani, a csávónak is szemrebbenés nélkül tudok majd, ez nekem időben nem éri meg. Jah igen, 30 ezer forint lehet nem nagy pénz, de el tudnám költeni sokkal értelmesebb dologra is. Aki a pénzügyekben jártasságot szeretne, minimum 1000 más módon megszerezheti azt, ingyen is. Marketingfogásokat talán, kereskedői vénát viszont senki nem fog neked adni, ha alapvetően semmi érzéked a kereskedéshez. Ez tény.

    Végül a gyerek fél éven belül, egy 2 millió forintos, abból számára 200E-t hozó szerződés után abbahagyta. Már kezdtem azt hinni, tényleg igaza volt, a dolog működőképes, erre befejezi. "Elfogytak az ügyfelek, egy idő után mindenki feléli a kapcsolati körét". Jah mondom. Tehát kötöttél egy 2 millás szerződést (valami rokonnál), aztán abbahagyod. Tehát SZERENCSÉD volt! (Emberek, ki bízná a pénzét egy KEZDŐ "pénzügyi szakemberre?"). Hát mondtam neki, ezzel mindent elmondtál a rendszerről. A csúcson kell kiszállni, ugye?

    Egy másik sztori. Felejtsétek el azt, amit nektek a vezetők mondanak. Meg a csilivili S merciket, meg a f*szomat. Egy ismerősöm havi 20 milliókat keres könyveléssel. Bécsből hozza haza az autókat, itthon pedig kb. nullszalldóval eladja. Történt egyszer, hogy elmentek a barátjával egy Bnetes előadásra, mert az egyik előadó kinézte magának a Mercijét, hogy megveszi. A csávóra rá lehet ismerni, állandóan hangoztatja, hogy: "Tudják mennyi pénzem van, emberek? HORROR!". Egy S Mercire (fogalmam sincs milyenre, azt tudom hogy 18 m-ért kínálta az ismerősöm) fájt a foga. Részletre vette meg tőle az autót, de úgy, hogy átiratásra még a gyerektől kért kölcsön, és 5 milliót fizetett előlegbe. Hozzáteszem, 3 év alatt fizeti ki neki az autót...

    Ezek után be akartunk ülni, valamelyik előadására, és amikor felteszi a kérdést: "Tudják mennyi pénzem van?" akkor így válaszoltunk volna neki: "Igen b*zmeg, pontosan tudjuk, 5 millió forintod van".

    Bár nem kis pénzekről van így sem szó, azért gondoljatok bele, nagyságrendekkel többet néznétek ki belőlük a puccos kocsijuk meg a megjelenésük miatt. És ez az oltás része az egésznek.

  • Vamp

    senior tag

    válasz Never George #700 üzenetére

    Ember:D

    Szedd már össze magad egy kicsit. A Bnet képzésen pszichológiát is tanítanak, vagy mi? Egyébként megértem a helyzeted, nehéz is széllel szemben pisálni... de azért folytasd kérlek!

  • Vamp

    senior tag

    válasz Never George #703 üzenetére

    Ilyen topic már van. Nem veszem a fáradtságot, hogy megkeressem neked.

    "pl az a PH-s ember aki eddig, banki lekötést alkalmazott annak pl ajánlhatnnnk jobat.
    pl Erste bank évi 36%-ot stb stb stb! Mi lenne ha a topik, inkább segítség lenne a pénzintézetek és ajánlatok útvesztőjében ?"--> "mi lenne, ha minél többen hozzám fordulnának pénzügyi kérdésekben? Olyanok is, akiknek fingjuk nincs, mi az a banki lekötés, az annuitás, a megtérülési ráta, a pénz likviditása, az infláció, az alapkamat?"

    Te majd megmondod a frankót? Nem oldható meg!

  • Vamp

    senior tag

    válasz Never George #709 üzenetére

    Ha a valós életben is ilyen összeszedett vagy, mint a hozzászólásaidban, akkor miért nem a homokozó topicban kezded el osztani az észt? Érdemi választ semmiféle kérdésre nem tudtál eddig adni. Sic transit gloria mundi.

    Azt meg, hogy egy sor mellé odaírod hogy "ennyi!", ami manapság akkora divatszó a csökkent IQ-júak körében, hidd el, épp eleget elmond rólad is. Mintahogy a cégről is, ami "alkalmaz". Már elnézést.

  • Vamp

    senior tag

    válasz Bman81 #712 üzenetére

    Ez így oké is lenne, viszont azelőtt vagy az után tanulták meg az alapokat, hogy veled szerződést kötöttek?
    Felelősségteljes, és nagy összegről szóló befeketéseknél szvsz nem elég az alapfokú pénzügyi tudás, az arra elég, hogy megértsd például, mi az az infláció, miért rossz, vagy miért jó az, tisztában legyél az alapfogalmakkal, stb...

    De hogy 2-3 milliós (de akár csak pár százezres) befektetést eszközöljek... Mindezt csak komoly portfólióvizsgálat, pénzügyi kérdések tisztázása, és alapos felkészülés után!

    Ha valaki bekopog hozzám, hogy ezt és ezt a befektetést kellene megpróbálnom, majd miután elmondom neki, hogy 0 (nulla) befektetendő pénzem van, majd az illető ezek után csak mondja és mondja, hogy de, ez a legjobb, meg ilyenek, akkor bezony előbb-utóbb kiborul a bili. Gondolom ismered a történetet a karácsonyfa tetejére húzott angyalról...:D

  • Vamp

    senior tag

    válasz Never George #714 üzenetére

    Nem tudom miből gondolod, hogy a te hozzászólásaid alapján ítélek meg egy céget. Hidd el, épp eleget foglalkoztam az MLM-el mint rendszer, valamint a hazai MLM-et alkalmazó cégekkel is. Egyszerűen a rendszer hibáiból, felépítéséből adódik, hogy NEM LEHET MINDEN JÖTTMENT sikeres az MLM-ben, ha dolgozik, ha nem. Márpedig egyik ilyen rendszert alkalmazó cég sem állítja az ellenkezőjét. Miért? Mert nem érdekük. Itt az ÉRDEK a lényeg.

  • Vamp

    senior tag

    Én tudok latinul, nem ér (tanultam 2 évet:D)!

    George, annyira primitív stílusban, és összeszedetlenül nyilatkozol meg, hogy se kedvem, se időm ezekre reagálni, pedig bizony lenne mit... A "külömbség" pedig végleg betette az ajtót.

    Egyébként, abban igazatok van, hogy ez egy vállalkozás, azonban

    1. Ez nem a Te vállalkozásod (formailag persze vállalkozó vagy), te egy bejáratott, buktatókkal teli rendszert próbálsz a saját hasznodra fordítani
    2. Ha én vállalkozni akarok, akkor pontos célokat fogalmazok meg, amiket esetünkben legfeljebb körvonalazni lehet a hihetetlenül magas szerencsefaktor miatt
    3. MIféle meló az, amiért én fizetek, hogy elkezdhessem? Kifizettem 30 ezret, oké. Hol vannak a járulékos költségek? A meg nem térülő ráfordítások? Stb? A Bnet miért nem ingyen képez?

    4. Ami minden egyes MLM-re épülő cégnél probléma: egy magát sikeresnek mondó cég miért nem hirdeti dolgozói eredményeit, részletes statisztikákban, gorcső alá véve az egyes vállalati szegmenseket, azok sikerességét, a munkatársak "hatékonyságát", stb? Ki nem sz*rja le, hogy a vezetőség mennyit keresett? (Az MLM-ben a vezetőség sikere nem feltétlen determinálja az alkalmazottak sikerességét!)

    5. Miért amerikai-magyar bejegyzésű a cég? Miért van a Kajmán-szigeteken érdekeltsége? (Ezt első kézből tudom, és felettébb gyanús. Anno utána lehetett nézni a figyelo.hu cégtárában, de most fogalmam sincs hová tűnt ez a szolgáltatás...).

  • Vamp

    senior tag

    válasz g@bo #745 üzenetére

    Ilyeneket biztos nem tanítanak a cégnél. Autodidakta módon pedig ilyenre rájönni szinte lehetetlen!!!

  • Vamp

    senior tag

    válasz Bman81 #752 üzenetére

    Formailag persze hogy vállalkozás, vállalkozói igazolvánnyal viszed a boltot, valamint vállalkozói szempontból adózol. A pénzed egy része viszont mások zsebébe kerül, akik egykoron érdekeltek voltak abban, hogy alájuk emberek kerüljenek. Általában szépen hangzik minden MLM-es bemutatón, hogy "saját vállalkozásod lehet fillérekből", viszont a "vállalkozásod" jövedelmének egy része a piramis felső szintjeinek megy. Ha én vállalkozok, akkor hülye leszek bárki másnak is adni a jövedelmemből, de mivel ez MLM, ez a rendszer felépítéséből adódik. Tehát "kaptál" egy lehetőséget, de milyen árat fizetsz érte hosszú távon?

    Ne keverd ide a franchise rendszert. Míg az MLM-ben majdhogynem nulla, egyes franchise terjesztést gyakorló cégeknél hatalmas pénzek mennek el reklámra (csak egy pár ismert példa, McDonalds, Fornetti, Pizzahut, bár gondolom nem mondok újdonságot). Ha franchise rendszerbe csatlakozol, azzal jóelőre "megvásárolod" a stabil vevőkört is.

    Az MLM-el továbbra is az a bajom, hogy képtelenség előre tervezni. Lehet hogy 10 embert meglátogatsz, és keresel, lehet hogy 100-at, és nem keresel. A szerencsefaktor pedig egyáltalán nem IQ kérdése, mivel az MLM-es tájékoztatók pont úgy vannak kitalálva, hogy IQ-tól függetlenül (majdnem) mindenki elhiszi, hogy ebből neki haszna lehet, és belép.

    Ha én elmegyek egy nem MLM rendszerű munkahelyre, ugyan hol fognak tőlem pénzt kérni azért, hogy elkezdhessem a munkát?

    "Mivel tudsz többet egy más, hasonló méretű cég általad leírt mutatóiról?"
    Sokkal többet nem tudok, de ez most teljesen mindegy. Az MLM rendszereket mindenhol a sikerességükkel meg dinamikusságukkal meg anyámkínja reklámozzák. Mikor egy munkatársat megkérdezek, meséljen a tagok teljesítményéről, általában kitérő választ kapok (általánosságban beszélek). Mutass már nekem egy MLM céget, ahol szintekre lebontva megtudhatom, az egyes szinteken hány ember dolgozik, mekkora jövedelemmel? Ez számomra fontos akkor, mikor a cég sikerességét próbálom meghatározni. Ha a Bnetnél mondjuk 10000-n vannak az első két szinten, a maradék (ha jól tudom) 6 szinten pedig 100-an, az számomra nagyonis sokat elmond a lehetőségeimről a cégnél. Hasraütésszerű adatokat mondtam, gondolom érted mire célzok.

    Nem tudja valaki hova lett a figyelo.hu-ról a cégtár szolgáltatás...?

  • Vamp

    senior tag

    válasz zolizoltán #770 üzenetére

    Amit itt összehordtunk, az semmit nem ér. Miért? Mert nem kaptál választ a kérdésedre. Hát gratulálok! Feltettél egy csomó kérdést, amik kb. a "nesze semmi fogd meg jól" kategóriába sorolhatók.

    Előjöttél egy problémával, aminek nagyon sok köze nincs a Bnethez. Talán kérdezősködj egy másik topicban. Egyébként az a véleményem, ha minimálisa utánaolvasnál a dolgoknak, meg elolvasnád a feltételeket, a szerződéseket, kitisztulna a kép ezzel kapcsolatban.

  • Vamp

    senior tag

    válasz TTommi #767 üzenetére

    Tisztán magyar cég... Nah persze, ez NO COMMENT.Ügyfélagy-tágítón szedted ezt a szart össze? Lenyomoztátok. Ez alatt mit kell érteni? Elolvasatok még n darab tájékoztatófüzetet?

    Ilyen tanácsokat nekünk ne adj, mi az hogy "teszteljünk" le ezt meg ezt? Szerinted aki valamennyire is ért a pénzhez, az vásárra fogja vinni "teszt" címszó alatt? Fektessünk be 3-4 alapba pár cégnél, aztán szűrjük ki ami nem hoz?

    Amint láttam, a 25000 belépett tagból kb 10%-a dolgozik. Ez továbbra is az MLM sajátossága, a Bnet pedig MLM rendszerű. A maradék 90%-nak hová ment a pénze, amit "képzés" címén szedtek be tőlük? Jah hogy az előadóknak is tankolni kell a mercit?

    Mod:

    Most látom Cerebellum kolléga kb. ugyanerre gondolt:D

    [ Szerkesztve ]

  • Vamp

    senior tag

    válasz #64791808 #783 üzenetére

    Csatlakozom. Jöhet a következő. Amway, FLP? Várom a nyílt topicot.

  • Vamp

    senior tag

    válasz zizi62 #788 üzenetére

    Mit értesz siker alatt? Azt hogy mekkora a bukszám? Ember, ez itt egy lehúzó MLM cég topicja. Mutass nekem 1 embert, aki sikereket ért el a Bnetnél, mutatok 100-at, aki nem. Nem azért mert nem tettek érte. Attól még, mert teszel a sikerért, nem jelenti azt hogy el is érsz valamit.
    Az hogy sikeres vagyok-e, mégis hogy kapcsolódik a topichoz? Ezek szerint a sikeresség az egyetlen ok, ami alapján én ezt a céget szapulhatom. Hát gratulálok! Az gondolom nem jut eszedbe, hogy gyakorlatilag bárminek utána lehet nézni manapság, nem szükséges megtapasztalni mindezt a saját bőrödön. Nem hiszel a gravitációban? Ugorj le a tizedikről. Kellemes lebegést kívánok!

    Egyébként én itthon lakom, 21 évesen, adósságom nincs. Van egy ennivaló barátnőm, három zenekarban dobolok, havi 2-3 fellépéssel. Eljutottam 50 ezer forintból a francia rivérára, két hetet nyaraltam ott a semmiből. Mondjam tovább? Ne gondold hogy ezek alapján bárkit is megítélhetnék. Ami miatt mégiscsak megteszem, azok a céggel kapcsolatos ismereteim, nem pedig egyéni sikerességemből adódó (általad gondolt) mérhetetlen egoizmus.

  • Vamp

    senior tag

    válasz zizi62 #792 üzenetére

    "Az irígység nem célravezető,ezt tapasztalni fogjátok az életben"
    -->
    "Talán csak nem anyuciék segítettek?Ja,így könnyü!"

    Kiváló okfejtés, jóféle magyar hozzáállás. Egyébként nem a szüleim segítettek, mondjuk úgy, egymásnak segítünk. Mivel többször is kimutatták, hogy a balkáni- és Kárpát-medencei népek képtelenek az összetartásra, gondolom ez neked az újdonság erejével hat.

    A hozzászólásod többi részre hozzá nem értésre, és félelmetes naívságra utal. De ez már személyeskedés, úgyhogy nem is folytatom...

    Egyébként igen, pazar utam volt. Ha érdekel a beszámoló, olvasd el a logouton.

    [ Szerkesztve ]

  • Vamp

    senior tag

    válasz zizi62 #797 üzenetére

    Van ugye egy kifejezés: információs társadalom. Namost. Én ezalatt valami olyasmit értek, hogy

    1. Nem kell valamit megtapasztalni ahhoz, hogy véleményt mondj róla (lásd: gravitációs példa)
    2. Mégpedig azért, mert 1000 helyről tudsz tájékozódni, mert SZABADON terjed az infó.

    Márpedig, ha több oldalon is ugyanazokat a baromságokat írják le a cégről, akkor én azokat elhiszem. Nem azért, mert naív vagyok, hanem mert 1000 helyen ugyanazt írják le. Ha az MLM-ről könyvek sokasága állítja a szarságokat, én azt elhiszem. Mivel voltam MLM rendszerben, mégjobban elhiszem.

    Vannak sztorijaim a Bnet tulajdonosi köréről, nem tudom mi kellene, hogy elszegődjek ehhez a magyar módra "magyar" céghez. Értsd, szipkázzuk ki a hülyéket, és ezt állítsuk be sikernek.

    Ez meg, hogy ki hová szeretne jutni, még mindig nem értem hogy jön ide. Maradjunk annyiban, hogy tudom honnan jövök, és hogy hol tartok most. Hogy hol leszek 10 év múlva, azt csak sejtem (valamelyik kocsma mélyében), de ez most mindegy. :D

    [ Szerkesztve ]

  • Vamp

    senior tag

    válasz zizi62 #801 üzenetére

    Természetesen, ha 100 helyen leírják hogy az vagyok, akkor orvoshoz fordulok. A világ nálam ilyen fekete-fehér...

    Visszakérdeznék. Neked 1000 boltban azt mondják, hogy mondjuk az LG DVD-írók szarok, és ne vegyél olyat. Ezek mellé pontosan tudnád még, hogy minden egyes termékükben egy szériahibás chip van. Ezekután te fognád magad és dacból megvennél egy LG cuccot?

    A "minden munkahely" halmazba nem sorolnám bele az "MLM-es munkahelyet". Egyébként, ha érdekel, 16 évesen vettem részt MLM-ben, egy telefonos cég oltotta az embereket a jóval alacsonyabb díjszabásával, az üzletkötés meg a beszédforgalom utáni jutalékkal. 30E-ből "képeztek" valami kastélyban a világ másik felén. Volt annyi eszünk a barátommal, hogy időben kiszálljunk az egészből, mielőtt ránkdőlne az ismerettségi kör. Nem azért nem kerestünk vele, mert nem dolgoztunk (három hónapig csináltuk, szinte folyamatosan), hanem mert egyszerűen piacképtelen terméket árultak. Persze ezt akkor annyi idős fejjel, a bemutatott pénzkeresési ábrák ismeretében könnyen bevettük. Azóta foglalkoztam eleget az MLM rendszerrel, valamint az ilyen értékesítést választó cégekkel. Minden egyes vizsgált helyen kolbászból volt a kerítés, ezek ugyanis "fiatalos, dinamikus, sikeres" cégek voltak. Egyébként én úgy gondolom, ha valakinek minimális üzleti érzéke sincs, akkor mindegy milyen instrukciókat követ egy hasonló munkában. Házalásról, ügynöki melóról, és jutalékrendszerről beszélünk, NEM pedig hagyományos értelemben vett munkahelyről.

  • Vamp

    senior tag

    válasz baba22 #815 üzenetére

    Ez esetben felejtsd el.

    Ha tanulni szeretnél, akkor vedd szó szerint, hogy a 30E forint tanulópénznek nem sok. Értem ezalatt azt, hogy miután kiábrándultál az egészből, visszanézve elmondhatod hogy "csak 30E-t vesztettem". Azt csináld, hogy lemondod az egészet. Persze ez a Te döntésed.

    Megkérdezhetem amúgy, hogy milyen módon kerestek meg?

  • Vamp

    senior tag

    válasz baba22 #817 üzenetére

    Először is. 30000 a képzés díja. Ezen kívül, ki kell váltanod egy vállalkozói igazolványt is. Nem tudom melyik országban vagy, és ez ott hogy működik, itt így szokás. Persze alapíthatsz vállalkozást is, sokkal-sokkal több pénzért.
    400 km oda-vissza, vagy csak oda? Kb. 5000 Ft-tal számolj egy útra 400km-re. Oda-vissza ez ugye 10000. Ha kocsid van, még több. A szerződéskötések utána, a szerződés típusától, valamint a rendszerben elfoglalt helyednek megfelelő jutalékot kapsz, ennek pontos összegéről kérdezd a szakikat. Csak rajtad áll mennyi pénzt keresel vele, de hangsúlyozom, ha kezdő MLM-esként kezdenél neki, a gatyád, és az összes időd is rá fog menni a dologra. Ezt a munkát mellékállásban NEM LEHET csinálni, ha keresni is akarsz vele, viszont csinálhatod 24/7 is, de egyáltalán nem biztos hogy egy forint jövedelmed is származik belőle.

  • Vamp

    senior tag

    válasz Nikitaa7 #842 üzenetére

    Azért mégegyszer, utoljára elmondom, hogy mindenki megértse.

    A Bnetnek NINCSENEK saját termékei, a piacon jelenlevő pénzintézetek (bankok, biztosítók, szakosított hitelintézetek stb...) cuccait ajánlják, kvázi árulják az ügyfeleknek.

    Florida. Ha ennyi nem volt elég, mondd már meg, mégis mi venne rá, hogy kilépj a cégtől a halál odvas, sirályürüléktől kissé horpadt f*szába? Nagyon vigyázz, mert az MLM-ben pontosan az általad leírt dolgok miatt csalódnak megannyian az egész világban.

    Valaki itt a normális munkahelyet hasonlítgatta megint az MLM-hez.
    Ki nem szarja le, mi van egy hagyományos rendszerű melóhelyen, ha egyszer MLM-ről van szó? Teljesen más rendszer a kettő, de olyannyira, hogy még a hátrányokat sem lehet egy szempont alapján nézni! Ne keverjétek a szezont a fazonnal, aki nem biztos abban amit ír, miért postol baromságokat?

Aktív témák